Manetka kciukowa - wąska

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
Zieliński
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2020, 15:54

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Zieliński »

Potrzebuję 1 szt. - jaka cena z kosztami wysyłki i na kiedy możliwość dostarczenia
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: markkar »

Najnowsza wersja z gumka, od jutra rusza sprzedaż, wrzucę ogłoszenie w odpowiednim dziale, sukcesywnie będę się odzywał do osób zainteresowanych jeżeli same się nie odezwą:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Tooropek »

Mi po jakimś roku użytkowania walnęła mi sprężynka i miałem małą przygodę w pobliskim lesie... 😁 Marrkar coś podpowiesz może jak ogarnąć temat nowej sprężynki? ObrazekObrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: markkar »

To jest stara wersja manetki, od ok 6mc jest z innymi sprężynkami które mają większy zakres. Minusem jest mniejsza twardość nacisku. Wysyłam całą nową manetkę bo nie da się ich podmienić. Jeżeli miał ktoś podobny problem to proszę o kontakt na pw. I najlepiej po pęknięciu jednej sprężynki, proszę nie czekać aż 2 pękną.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Tooropek »

markkar pisze:
21 lip 2020, 20:59
To jest stara wersja manetki, od ok 6mc jest z innymi sprężynkami które mają większy zakres. Minusem jest mniejsza twardość nacisku. Wysyłam całą nową manetkę bo nie da się ich podmienić. Jeżeli miał ktoś podobny problem to proszę o kontakt na pw. I najlepiej po pęknięciu jednej sprężynki, proszę nie czekać aż 2 pękną.
Wszystko jasne.
Zrób mi promocję na nową manetkę i piszemy dalej na priv. 😉
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Hurczak »

Już od około dwóch tygodni jeżdżę z manetką typu trigger (na palec wskazujący). Z początku trzpień wydawał mi się za krótki, ale jednak jego długość jest dla mnie idealna. Nic nie przeszkadza, nie haczy o klamkę hamulcową, chodzi bardzo lekko, wszystko spasowane bardzo dobrze, jedynie skok mógłby być większy, bo jest bardzo czuła.
cola3d
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2018, 11:07
Lokalizacja: Lublin

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: cola3d »

Apeluje do autora manetki o instalacje wytrzymalszych sprężynek. U mnie skończyło się to bardzo źle, w najmniej odpowiednim monecie jazdy mocnym rowerem w lesie sprężynki strzeliły, rower mnie nakrył i wystrzelił jak z procy przy dużej prędkości. Manetka ma może 2 miesiące, dodam że jeżdżę na chińskich monetkach kilak lat i nigdy nic się takiego nie stało.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/aWs ... j3EzDFDiy7
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: WojtekErnest »

pytanie do @markar : Bedziesz w Zyrardowie ? Bedziesz mial na miejscu swoje produkty ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: markkar »

cola3d pisze:
27 sie 2020, 13:30
Apeluje do autora manetki o instalacje wytrzymalszych sprężynek. U mnie skończyło się to bardzo źle, w najmniej odpowiednim monecie jazdy mocnym rowerem w lesie sprężynki strzeliły, rower mnie nakrył i wystrzelił jak z procy przy dużej prędkości. Manetka ma może 2 miesiące, dodam że jeżdżę na chińskich monetkach kilak lat i nigdy nic się takiego nie stało.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/aWs ... j3EzDFDiy7
To jest najnowsza wersja manetki i sprężynki o lżejszym nacisku i większym zakresie pracy (pełny zakres wciśnięcia wykorzystuje 80% możliwości sprężynki). Dlaczego pękły po tak krótkim czasie to już nie odpowiem. Zgłoszę to do producenta sprężynek.
Mam kilka manetek które na zmianę noszę ze sobą i robię cykle i jeszcze w żadnej nie pękła sprężynka, a tym bardziej 2 na raz.
I zlitujcie się, nie pakujcie tych manetek do monsterów, widać że użycie 2 sprężynek wcale nie jest podwójnym zabezpieczeniem, mogą pęknąć 2 na raz a wtedy leci gaz do dechy. I proszę zapoznajcie się z instrukcją.
WojtekErnest pisze:
27 sie 2020, 13:32
pytanie do @markar : Bedziesz w Zyrardowie ? Bedziesz mial na miejscu swoje produkty ?
Chciałem bardzo ale w tym roku nie mam jak.
Piotrek7231
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:19

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Piotrek7231 »

Osoby co jeżdza z jednym palcem na klamce hamulcowej takiej manetki nie ogarną, jednak wybieram hamulec niż manetke..
Paweł Potarzycki
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2020, 22:13

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Paweł Potarzycki »

Witam
Szukam manetki kciukowej do mojego regulatora 24v 100A
Kupiłem taką jak na foto i nie chodzi poprawnie ,jak włączę jazdę np. do przodu ,silnik pracuje już w 20% ,A chciałbym żeby stał .Nie jestem elektronik , dlatego szukam porady. ?
Załączniki
Screenshot_20201015-180318_Allegro.jpg
Screenshot_20201016-222617_Gallery.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: tkoko »

Spróbuj wpiąć diodę lub nawet dwie na zasilanie manetki by zbić napięcie na manetce.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: lukk »

nawet na obrazku widać, że sterownik ma pracować z potencjometrem, jak dajesz manetkę na hallu to w pozycji 0 już dostaje prawie 1V i traktuje to jako lekkie odkręcenie potencjometru. Spróbuj z jedną diodą, jak dalej będzie się kręcił przy 0 to 2 diody. Jeśli przy 2 diodach będzie za duża "martwa strefa" to może zener 1V. Trzeba pokombinować :)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Tooropek »

Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie aby podpiąć się manetką szeregowo do potencjometru i nim wyregulować start, a jeśli będzie obcinać górną granicę czyli prędkość maxymalną to wtedy dać bezpośrednio do manetki diodę prostowniczą lub dwie. Pokombinujesz to będziesz wiedział na czym stoisz.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
djmarco83
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2018, 18:18

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: djmarco83 »

@markkar, dzisiaj założyłem twoją manetkę do mocniejszego rowera (6kW) i okazuje się, że jest zbyt mały skok i szybko wyrywa z miejsca. Czy rozważasz zrobienie wąskiej manetki z większym skokiem?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: WojtekErnest »

@markkar : Nie widać aktualnie na Allle* Twoich manetek oraz kabli hermetycznych.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
darek zet
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:50

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: darek zet »

czesc, a mozna ją u Ciebie kupić? jak cena bo widze ze post troche stary...jak mozna prosic o wiadomosc na smsa, nr 793 249 583, dzieki, pozdro
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Tooropek »

Z tego co mi wiadomo to Marek od jutra ma urlop do któregoś tam sierpnia. Patrz na stronie jest info.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
plotek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2022, 15:45

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: plotek »

Dobrze wiedzieć, bo myślałem że to zawieszenie działności w sklepie na dłuższy czas, a nie zwykły wakacyjny wypad :)


_________________
Artur.Dell
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2021, 8:04

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Artur.Dell »

Gdzie można kupić tę manetkę?
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: markkar »

Tak, sklep już działa i manetki są dostępne a stoki na bieżąco uzupełniane.
Harus
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2021, 9:40

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: Harus »

Cześć, kiedy manetki będą dostępne? Na stronie ciagle info o braku w magazynie 😩
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: markkar »

Dzisiaj będzie dorzucona kolejna partia na stan, poprzedniej nie było dużo i dość szybko się rozeszła.
ODPOWIEDZ