w czasie jazdy zanika zasilanie

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
robokon1
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2019, 21:47

w czasie jazdy zanika zasilanie

Post autor: robokon1 »

Witam od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem e bike, ale od wczoraj mam problem w trakcie jazdy słychać pyknięcie i zanika zasilanie, najczęściej po którymś z kolei wciśnięciu manetki, potrafi też rozłączyć na czujniku pas. Rozłączam akumulator i po ponownym podłączeniu jest zasilanie jeśli jadę na czujniku pas to dzieje się to o wiele rzadziej. czy może to być objaw zwarcia w instalacji? lub coś z czujnikiem pas. przejrzałem wszystkie połączenia i wszystko wygląda dobrze, przewody też sprawdziłem . dodam że wszystko jest nowe kupowane w nexumie i jakieś 2 miesiące wszystko było ok. Poradźcie czego szukać.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: w czasie jazdy zanika zasilanie

Post autor: Tooropek »

bms odcina zapewne. pomin bms w instalacji i zobacz czy problem ustąpił
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
robokon1
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2019, 21:47

Re: w czasie jazdy zanika zasilanie

Post autor: robokon1 »

Luty są solidne i tylko jedna złączka od bateri i jedna orginalna od wyświetlacza . Troche się boje kombinować przy bms-ie. Właśnie sobie uświadomiłem że czujnik pas musiałem przykręcić do korby śrubami i było wszystko ok tyle że przerwa do czujnika wynosiła 4 mm i chciałem by była mniejsza podłożyłem podkładki plastikowe, lecz śruby są metalowe i może są zbyt blisko teraz jakieś max 2 mm i oszukują czujnik powodując problem z odczytaniem szybkości i sterownik się wyłącza. Czy to może być to? jutro jeśli znajdę czas zdemontuje podkładki i zobacze co się będzie działo, Dzięki za podpowiedzi.
ODPOWIEDZ