Zjarmoliłem ładowarkę

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Zjarmoliłem ładowarkę

Post autor: AST034 »

Panowie, sprawa jest taka: dzisiaj podczas ładowania kopnąłem ładowarkę nogą przez przypadek, coś pykło i wentylator zgasł... rozebrałem ją, w srodku znalazłem dwie cewki na rdzeniu ferrytowym - jedna okej, druga byla luzna i podczas uderzenia zwarła do obudowy blisko tranzystora i przepaliła się w połowie. Odciąłem jeden zwój, zlutowałem drut cewki i zabezpieczyłem lakierem do uzwojeń. Pytanie czy ma to jakiś wpływ na jej pracę? Teraz działa, napięcie to znamionowe 83,6V i tak tylko się zastanawiam czy nic się nie spierniczy od takiej naprawy? Odciąłem ok 3 cm drutu fi 0.8 mm na rdzeniu ok 7-8 mm.
gienek333
Forumowicz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Zjarmoliłem ładowarkę

Post autor: gienek333 »

Części zawsze mają jakąś tolerancję. Dokonałeś "tuningu" i może to być trochę na plus, albo minus. Jak się nie grzeje dużo bardziej, to ja bym się nie przejmował :idea: ;) .
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zjarmoliłem ładowarkę

Post autor: Dede »

Jest to cewka transformatora czy cewka filtra?

Jesli cewka filtra to jeden zwój mniej to bedzie działać bez problemu tylko zmieni minimalnie filtracja napięcia.

Jeśli była cewka transformatora to ma duże znaczenie i o jeden zwój może byc inny zakres napięcia transformatora.

83,6V÷20=4,18V

Aktualnie masz teraz 4,18V
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Zjarmoliłem ładowarkę

Post autor: AST034 »

Dede pisze:
25 sie 2019, 19:21
Jest to cewka transformatora czy cewka filtra?

Jesli cewka filtra to jeden zwój mniej to bedzie działać bez problemu tylko zmieni minimalnie filtracja napięcia.

Jeśli była cewka transformatora to ma duże znaczenie i o jeden zwój może byc inny zakres napięcia transformatora.

83,6V÷20=4,18V

Aktualnie masz teraz 4,18V
Nie nie, to byla cewka filtra, trafo bym nie ruszał ;) wiesz, mam najtanszy miernik, zakres bledu moze byc wiekszy, zobacze czy balanser na bms ruszy.
ODPOWIEDZ