BMS nie włącza się po odcięciu

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

BMS nie włącza się po odcięciu

Post autor: chudybws »

Ostatnio podlałem cyną sterownik i wymieniłem BMS na:
https://s.click.aliexpress.com/e/DLMbevIs
W wersji 14S 60A z wspólnym portem ładowanie/rozładowanie. Dzisiaj podczas spokojnej jazdy przy 46V wjechałem w mocny piasek, manetka opór i po chwili wszystko zgasło. Myślałem że zabezpieczenie termiczne zadziałało ale po pół godziny sterownika nadal nie dało się włączyć. Po podłączeniu do ładowarki na <5s zareagował i pokazał 48V bez obciążenia.
Rozumiem że niższe napięcia to i spadek większy ale czemu BMS po odpuszczeniu nie puszcza prądu? Przy lekkim wspomaganiu spokojnie można by było jeszcze wrócić któryś kilometr do domu a tu dupa.
Na poprzednim BMS najpierw odcinał sterownik i po wyłączeniu i włączeniu LCD było można spokojnie jeszcze wrócić.

Jest jakiś sposób żeby w terenie BMS puścił prąd po odcięciu? Zjeżdżając z wiaduktu z lekko wciśniętym hamulcem (mam lekki regen) i jednocześnie wciskając włącznik LCD sterownik odpalił ale pokazywał ~20V i napięcia spadało, po wyłączeniu już nie załapał ponownie.

Sterownik KT 48V 30A podlany na 43A
Pakiet 14S9P z Panasonic PF2900mh
BMS 14S 60A
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS nie włącza się po odcięciu

Post autor: Tooropek »

Mozna zwierac B- i P- na sekundę przez jakiś rezystor, i w ten sposób odblokujesz bmsa. Ktoś już o tym pisał na forum. Strasznie zajechany masz ten pakiet skoro odcina jak ma jeszcze połowę napięcia. Ile masz przysiadu jak startujesz? 8V??
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: BMS nie włącza się po odcięciu

Post autor: chudybws »

Pakiet ma za sobą 1300km przy naładowanym w połowie przysiad to 3V. Przy rozładowanym coś ten przysiad jest duży. Zeeltom pisał o zawarciu wejścia i wyjścia BMS, se to bym musiał znowu rozbierać pakiet i wyprowadzić dwa kable od wejścia i wyjścia BMS gdzieś poza skrzynkę i je zwierać a nie chce znowu rozbierać tego.

Próbowałem jeszcze podnieś próg odcięcia w sterowniku żeby odcinał sterownik a nie BMS. Zmiana C12 z 1 na 7 nic nie dała.
ODPOWIEDZ