Manetka gazu zakłócenia sygnału od silnika.

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Manetka gazu zakłócenia sygnału od silnika.

Post autor: Dede »

Pierwsze uruchomienie i udało zrobić test halli ok
Problem zaczyna sie po dodaniu gazu manetki po powrocie manetki do punktu początkowej dalej kręci silnikiem.
Programie ustawiłem próg uruchomienia silnika od 1,5V z manetki ale efekt był taki ze 40% wychylenia dopiero zaczyna uruchamiać silnik wiec nie działa płynie od początku wychylenia manetki.
Zauważyłem programie ze manetka gazu punkcie zerowym jest napięcie 1,07V po dodaniu gazu i wrócenia do punktu zerowym napięcie skacze od 1,40V do 1,49V, zauważyłem ze sa jakieś zakłócenia napięcia sygnału od manetki gazu.

Według pomiarów na oscyloskopie stwierdziłem ze sa to zakłócenia od silnika bo tylko powstają jak silnik sie obraca.
Żółty kolor jest to sygnał manetki i witać ze sa to bardzo duze zakłócenia sygnału i zaburza prawidłowy sygnał z manetki
Niebieski kolor jest to pomiar napięcia manetki 5V i tutaj nie ma zakłóceń na zasilaczu.
Załączniki
Sygnał z manetki gazu na oscyloskopie czas 1sekunda
Sygnał z manetki gazu na oscyloskopie czas 1sekunda
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Manetka gazu zakłócenia sygnału od silnika.

Post autor: Dede »

Po wyłączeniu i ponownym załączeniu sterownika pomiar manetki są prawidłowe na punkcie zerowym.
Niby sa minimalne zakłócenia ale sterownik tego nie widzi i uznaje na prawidłowe wskazania na pozomie 1,07V.
Według oscyloskopu zauważyłem ze te małe zakłócenia sa od przetwornicy napięcia, bo blisko idzie kabel od przetwornicy i zbiera sygnały.
Rzecz tym ze manetka jest bardzo mocno zbiera zakłócenia na sygnału wyjściowego co idzie do sterownika.
Załączniki
Manetka gazu punkcie zerowym czas 10us
Manetka gazu punkcie zerowym czas 10us
Dede
Forumowicz
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Manetka gazu zakłócenia sygnału od silnika.

Post autor: Dede »

Dla tych co mają zakłócenia polecam montaż kondensatora ceramicznego o pojemności 470nf na przewodzie sygnałowym.
Eliminuje zakłócenia i stabilizację napięcia wyjściowego manetki i bardzo pomaga.
Po montażu kondesatora na oscyloskopie pomiar z manetki wręcz idealny i żadnych zakłóceń.
Co za tym idzie mogłem zaprogramować manetką gazu ze po 5% pochylenia manetki uruchamia silnik, płynność i kultura pracy porawiła sie.
Na oscyloskopie witać ze dałem troche gazu do pozomu 1,37V menetki i puściłem sygnał jest idealny i brak zakłóceń od silnika i od przetwornicy napięcia.
Załączniki
Manetka gazu z kondesatorem 470nf czas 1s
Manetka gazu z kondesatorem 470nf czas 1s
ODPOWIEDZ