Jaka lampka pod sterownik KT?

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: sannis »

Możecie coś polecić. Znalazłem na Ali takie coś:
https://pl.aliexpress.com/item/32965344 ... 355dff93a0
Szału nie ma ale fajny design, mocowanie i oszczędna.
LukaszWwa
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:53

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: LukaszWwa »

Poszukaj jakiejś fajnej lampy axa, miałem taką jak w twoim linku i od wibracji pękło mi mocowanie lampy.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: sannis »

A jak ta lampka świeciła, daje radę np. w parku? Axa mi nie pasuje, bo mam fata z przednim amorem. Światło potrzebuję takie, aby móc bezpiecznie wrócić czy to do domu, czy na parking, kiedy nie zdążę przed zmrokiem. Czyli być widocznym i coś tam oświetlać na te 5-6m.
mosfet
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:50

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: mosfet »

Mam tą lampkę z tego linku i jestem z niej zadowolony. Świeci bardzo precyzyjnie i nie oślepia. Jako strumień światła uznałbym jako dobry+ .Nie jest to szperacz/reflektor ale z racji tego że ma dobrą soczewkę to skupia światło tam gdzie trzeba i widać to co trzeba na ok. 10m w przód. Ma dodatkowo fajny dzwonek buzzer. Uchwyty na kierownicę może i nie są jakieś pancernej ale w/g. mnie trzeba by zaliczyć mocnego doła żeby się złamały od wstrząsu. U mnie podczas jazdy po ścieżkach rowerowych na dziurach i krawężnikach bardzo solidnie się trzyma i światło nie drga co by świadczyło że uchwyty są za słabe do wagi. Ogólnie jak za tą kasę lampka ok pobór prądu jak sprawdzałem u siebie na 36V coś koło 0,2A.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: pxl666 »

sannis pisze:
17 paź 2019, 20:59
Możecie coś polecić. Znalazłem na Ali takie coś:
https://pl.aliexpress.com/item/32965344 ... 355dff93a0
Szału nie ma ale fajny design, mocowanie i oszczędna.
Niewiem czy to ta sama ale kupiłem podobną i shit jakich mało, w tej cenie to tego światła nie ma wcale ...tzn jest tak słabe...strata pieniędzy.
Za parę groszy to już szybciej ta
34,80 zł 26%OFF | Walkfire Transformers T6 LED Motorcycle Driving Fog Headlight Bicycle Front Head Light Bike Handlebar Spot Flashlight Headlamp
https://a.aliexpress.com/ePhV4HRxN

Albo nawet ta
7,80 zł 35%OFF | VooVoo Motorcycle LED Headlight Scooter ATV Moto Headlamp Spotlight 12V LED 6500K Motorbike Spot Head Light Working Lamp DRL
https://a.aliexpress.com/XbRqW7dXl

Te też są Ok

24,53 zł 43%OFF | Bike Light Ultra-Bright 8000 Lumens Zoom T6 Bicycle Front LED Flashlight Lamp USB Rechargeable Cycling Light By 18650 Battery
https://a.aliexpress.com/lImgsXwqr
mosfet
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:50

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: mosfet »

pxl666 pisze:
24 gru 2019, 22:00
sannis pisze:
17 paź 2019, 20:59
Możecie coś polecić. Znalazłem na Ali takie coś:
https://pl.aliexpress.com/item/32965344 ... 355dff93a0
Szału nie ma ale fajny design, mocowanie i oszczędna.
Niewiem czy to ta sama ale kupiłem podobną i shit jakich mało, w tej cenie to tego światła nie ma wcale ...tzn jest tak słabe...strata pieniędzy.
Ja nie powiem , że jestem zachwycony ale na pewno nie powiem , że to shit bo miałem kilka lampek i ta świeci jak dla mnie wystarczająco. To jest typowa lampka do miasta tzn. daje w miarę precyzyjny kontur światła szerokości ścieżki rowerowej a co najważniejsze nie oślepia jadących z przeciwka. Często jadąc wieczorem mijam takich palantów którzy mają zamontowane takie właśnie szperacze które świecą bez podziału granicy linii światła. Nieraz mam ochotę takiego zatrzymać i kazać mu stanąć przed rowerem i zobaczyć jak bardzo oślepia innych no ale cóż taki ma pewnie wywalone na innych lejce ważne żeby on wszystko widział dlatego panowie wybierajmy z głowa te lampki patrząc na innych użytkowników.
Wracając do tej lampki to powiem , że w tej cenie dostanie się lampkę + buzzer (dzwonek) oraz przełącznik na kierownicę do sterowania lampką i buzerem co rozbijając na poszczególne elementy nie jest raczej ceną wygórowaną.

Musimy też zacząć od tego czy ktoś wie jakie obciążenie prądowe wytrzymują wyprowadzenia pod lampkę w sterownikach KT bo temat wątku to " jaka lampka pod sterownik KT" czyli jak rozumiem autor pyta o lampkę którą będziemy sterować poprzez sterownik i jego wyprowadzenie dlatego może trzeba najpierw ustalić ile to wyprowadzenie wytrzyma obciążenia licząc , że w każdym sterowniku z serii KT jest ono podobnie wykonane.
Ktoś to sprawdzał ?
chrisoft
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2018, 18:38

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: chrisoft »

Gdzieś w opisie widziałem że max. 200mA
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: pxl666 »

Miałem na myśli że w tej cenie co ja dałem, ok 60 zeta chyba , to śmieć, bo światła mniej niż z telefonu i fatalnie rozproszone ... imho warta jest 15 zeta. Ale mogłem trafić inny model... Co do oslepiania to właśnie sunkia wygląda elegancko pod tym względem
mosfet
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:50

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: mosfet »

pxl666 pisze:
27 gru 2019, 14:57
Miałem na myśli że w tej cenie co ja dałem, ok 60 zeta chyba , to śmieć, bo światła mniej niż z telefonu i fatalnie rozproszone ... imho warta jest 15 zeta. Ale mogłem trafić inny model... Co do oslepiania to właśnie sunkia wygląda elegancko pod tym względem
Patrząc na cenę jako samą lampkę to się zgodzę , że 60zł to jajec nie urywa ale tak jak pisałem jeśli ktoś potrzebuje lampkę + dzwonek i do tego ma jeszcze wyłącznik na kierę to w tej cenie oddzielnie lepiej nie kupi a ta lampka w/g. mnie naprawdę spoko świeci. Dla mnie na miasto jest w zupełności wystarczająca tak do 30km/h dobrze widać nic nie zaskakuje na drodze (dziury itp).
Ta sunkia faktycznie wygląda na spoko lampkę i chyba nie powinna oślepiać ale ona z tego co piszą ma ok 10W. W opisie jest 20W ale jak to u chińczyka zawsze jest coś naciągane. 10W to już chyba byłoby na granicy obciążenia z wyjścia jeśli faktycznie byłoby max 0,2A. (dla 36V byłoby ok.0,27A a dla 48V ok. 0,2A)
winmen
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 paź 2018, 11:12

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: winmen »

Kupiłem lampkę SUNKIA i nie jest taka fajna, bo jest za ciężka, nie da się jej sensownie zamontować na pojedynczym mocowaniu, trzeba dokupić podwójne mocowanie, które jest droższe niż sama lampa. Lampka 50PLN, a mocowanie 80PLN, niezłe absurdy cenowe na aliexpress.
winmen
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 paź 2018, 11:12

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: winmen »

Fajne uchwyty montażowe do lampek LED
Załączniki
uchwyty do lampek LED.PNG
mosfet
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:50

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: mosfet »

winmen pisze:
02 sty 2020, 21:25
Kupiłem lampkę SUNKIA i nie jest taka fajna, bo jest za ciężka, nie da się jej sensownie zamontować na pojedynczym mocowaniu, trzeba dokupić podwójne mocowanie, które jest droższe niż sama lampa. Lampka 50PLN, a mocowanie 80PLN, niezłe absurdy cenowe na aliexpress.
tzn. że jak się nie da ? na tym oryginalnym uchwycie nie da się jej zamontować ?
a jak ze światłem daje radę ?
tu masz mocowania u chinola za 2szt 16zł a z wysyłką z Polski 38zł
https://pl.aliexpress.com/item/40000766 ... b201603_53
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: sannis »

A która to jest ta sunkia? Mi lampka jest potrzebna jak wracam z gór na "oparach" i dopadnie mnie zmrok. Końcówka jazdy to kilkanaście km dojazdówki asfaltem i muszę być widoczny. Tych rowerowych to mam już dość, latają na kierze, apetyt na prąd niemiłosierny. Te latarkowe z T6 to jeszcze jako takie. Podobają mi się te motocyklowe VooDoo.
mosfet
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:50

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: mosfet »

sannis pisze:
04 sty 2020, 18:21
A która to jest ta sunkia?
https://pl.aliexpress.com/item/32852473 ... 5c0fzXRjny
Awatar użytkownika
Majster
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 07 maja 2017, 16:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: Majster »

Ja mogę polecić convoy s2+. Kupowałem ręcznie robiony z forum swiatełka.pl Świetnie świeci, co prawda mam oryginalny kolimator i trochę oślepia. Plus jest wyjmowalna więc można ją użytkować poza rowerem.
Buduję lekkie pojazdy elektryczne dla czystej zabawy.

Mój świat rowerów elektrycznych - zdjęcia, budowa, ciekawostki:
http://facebook.com/RoweryElektryczneDiscovery
mosfet
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:50

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: mosfet »

Z ciekawości kupiłem tą sunkię i powiem wam , że ta lampka w/g. mnie to ma max 6W. W środku są dwie diody CREE obstawiam je na 3W.
Pokazuję poniżej zdjęcia jaka jest różnica między tą lampką a moją obecną 3W tą która była poruszana w tym temacie (lampka z buzzerem-dzwonkiem).
Sunkia świeci zdecydowanie szerzej ale nie wiem czy jaśniej co widać na jednym zdjęciu , bo nie "prześwietla" mojej starej lampki. Zdecydowanie ma na to też wpływ temperatura światła LED którą oceniam na ok 6000K a moja stara bardziej koło 4000K. W.g mnie lampki z zimnym światłem bliskim 6000K zdecydowanie słabiej oddają szczegóły terenu niż taka sama lampka z barwą 4000K. Takie światło jak ze spawarki 6000K niby jak się popatrzy w stronę lampki to snop światła jest mocny ale jak się popatrzy na to na co świeci to , światło jakoś ginie i dobrze nie doświetla. Jak kupujecie lampki to zwracajcie uwagę żeby temperatura barwy led była jak najbardziej zbliżona do światła dziennego tj. 4000K.
Poszukam podobnych LED-ów i może podmienię na 4000K wtedy myślę , że ta sunkia powinna lepiej świecić. Z mocą chyba nie ma co szaleć bo pewnie ta przetwornica więcej niż 10W nie pociągnie patrząc po elementach. Jednym słowem Chińczyk cFaniak ludzi wprowadza grubo w błąd pisząc , że to ma 20W.

Bebechy lampki sunkia
20200115_182642.jpg
Tak świeci moja stara lampka
20200125_172036.jpg
Tak świeci lampka sunkia
20200125_172132.jpg
Tak wyglądają światła obu lampek nałożonych na siebie.
Widać , że moja lampka ma światło bardziej neutralne a sunkia wpada w niebieski odcień.
Przypomnę , że moja lampka to 3W a Sunkia 20W :mrgreen: (realne w/g. mnie 6W)
20200125_172118.jpg
Reasumując lampka Sunkia ma dużo szerszy snop światła ale zasięg jest bardzo podobny do mojej starej lampki. Moja lampka ma bardziej skupione światło i w moim odczuciu dużo lepiej widać szczegóły terenu które oświetla. Lampa sunkia ma mocne śwaitło które "ginie" na drodze bo ma zimną barwę która słabiej wydobywa szczegóły.
Załączniki
20200115_182642.jpg
20200125_172036.jpg
20200125_172132.jpg
Ostatnio zmieniony 30 sty 2020, 19:32 przez mosfet, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: pxl666 »

ludzkie oko lepiej widzi detale w cieplejszym świetle , większy kontrast jest , stad stare halogeny były wściekle żółte .
sunkia istotnie nie wypala dziur w materii ale duży plus ma właśnie za szeroki a nie wysoki snop , w sumie wystarczy ją puścić przez watomierz , może kiedyś sprawdzę , ale moja i tak jest letnia wiec jak na tak masywna obudowę to trochę mocy tam musi iść
mosfet
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:50

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: mosfet »

pxl666 pisze:
30 sty 2020, 18:30
ludzkie oko lepiej widzi detale w cieplejszym świetle , większy kontrast jest , stad stare halogeny były wściekle żółte .
sunkia istotnie nie wypala dziur w materii ale duży plus ma właśnie za szeroki a nie wysoki snop , w sumie wystarczy ją puścić przez watomierz , może kiedyś sprawdzę , ale moja i tak jest letnia wiec jak na tak masywna obudowę to trochę mocy tam musi iść
Dla mnie najlepsze barwa to barwa światła naturalnego czyli ani żółta ani wpadająca w niebieskie. Jak kupuję żarówki do domu to zawsze biorę coś w okolicy temp. barwy 4000-5000K

Pytanie z innej beczki czy ktoś wie czym jest sterowane ori wyjście na oświetlenie w sterownikach KT - minusem , czy plusem ?
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: vwrafi »

Hej.

Posiadam rower z aku 48V. Popatrzyłem na lampki pokazane przez was i mam dwie do wyboru.

W opisie lampki walkfire:

https://pl.aliexpress.com/item/32818724 ... e6e71a051c

jest podane że maksymalny prąd to 48V i nie wolno go przekroczyć, a jak wiadomo aku naładowany do pełna to bardziej 54,6V, więc czy mój sterownik nie spali tej lampki?

Drugie pytanie odnośnie lampki Zoom T6:

https://pl.aliexpress.com/item/32676207 ... e6e71a051c

Ogólnie podoba mi się, cena nawet dobra, tylko czy ona nie wypadnie z tego uchwytu podczas jazdy?

Co w ogóle polecacie bardziej, lampkę z własnym aku 18650 czy taką, która bierze prąd z rowerowego aku?

Czy są gdzieś obecnie dobre ceny na Convoy S2+ na ali ? Mam kupon 3$/6$ i chciałbym go jakoś wykorzystać.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: ximad »

Używam tego uchwytu kilka miesięcy i na pewno lampka z niego nie wypadnie, może po dłuższym czasie jak sie wyrobi od wyciągania latarki, ale póki co trzyma bardzo dobrze.
Mankament jest tylko taki że lampka może się przesuwać w nim trochę przód/tył i trzeba dobrze przykręcić żeby nie obracała się na kierownicy.
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: vwrafi »

Dziękuję za odpowiedź. W sumie to chyba będę jednak szukał właśnie lampki takiej wyjmowanej żeby nie obciążać aku z roweru. A co do tych diód, T6, V6, L2, XHP70, XHP50 to która będzie najlepszym wyjściem cenowo-jakościowym do roweru? W tej lampce za 6$ jest dioda T6.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Też miałem taki uchwyt, lampa siedzi średnio solidnie, zawsze okręcałem sznurek wokół uchwytu aby nie poleciała daleko jakby miała wypaść.
T6, V6, L2 to nie są typy LEDów tylko biny, które odpowiadają jasności i zakresowi temperatur barwowych (np. dla XML bin T6 występuje w barwie 5000-8300K i ma minimalnie 380lm jasności przy 1A prądu).
XML albo XML2 przy mocach do 10W, XHP50-70 powyżej.

No i pytanie jak do czego potrzebujesz lampkę. Jak do miasta to ważne żeby nie oślepiała. Można pomyśleć o lampce z szeroką albo ryflowaną soczewką czy kolimatorem. Jeśli wpiszesz na ali "striped lens" to pokazuje się kilka ciekawych soczewek świecących "szeroko".

Jak coś mocniejszego i zasilanego z baterii to niezła jest ta lampka, ale pod kątem samej obudowy: https://pl.aliexpress.com/item/32822307044.html
Ale na rower rozwiązanie z odbłyśnikiem parabolicznym jest raczej słabe, więc dobrze to przerobić: wypieprzyć szkiełko i odbłyśnik, pod PCB dać kawałek aluminiowego walca aby przybliżyć PCB z LEDem do przodu, zamiast szkiełka wkleić soczewkę. Jeśli ma być do miasta i nie oślepiać to soczewka ryflowana i ew. daszek (viewtopic.php?f=22&t=4321).

A co do tej lampki, którą tam wyżej rozbierał Mosfet, to LEDy wyglądają na XML2 (albo podróby :D ), więc z dobrym chłodzeniem można im te 10W na LEDę pakować. W ręcznej lampce (C12) XML2 lutowane na miedzianym podłożu z dobrą pastą termo i poprawionym chłodzeniem do obudowy i kontrolą temperatury wytrzymuje długą chwilę ok 12W.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Jeszcze odnośnie barwy, popularne biny T6 dla XML mają CRI na poziomie 65, czyli słabe odzworowanie kolorów. CRI wzrasta wraz ze spadkiem temperatury barwowej, a dla tych binów dedykowanych do dobrego odwzorowania kolorów (CRI85-90) temperatura barwowa to już 2600-3200K, czyli żółciutko :)
Spróbuję chyba dorwać sobie XHP70.2 w wersji 5000K i binie N2, czyli CRI90, to powinno fajnie świecić.
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: vwrafi »

No dobrze, więc w cenie 6$ ta latarka z T6 będzie OK?

Mój cel to awaryjna lampka. Zawsze staram się wracać do domu gdy jest widno. Czasami, bardzo rzadko, wracam wieczorem do domu i wtedy awaryjnie chcę mieć taką lampkę. Jeżdżę ścieżkami rowerowymi oraz po chodnikach i czasami jakieś krótkie dystanse w lesie. Prawie w ogóle nie jeżdżę na ulicach, jedynie wyjątkowo jak jest duży ruch na chodniku to zjeżdżam na jezdnię.

Czy w moim przypadku ta latarka za 6 dolarów będzie ok? Jeszcze mam kupon na 3 dolary, więc w sumie wyjdzie mnie cała operacja 3 dolary za latarkę i uchwyt. Do tego muszę dokupić aku 18650 i będzie komplet.

Ta Bosmaa z pana linku pewnie byłaby dobra, ale to już za dużo roboty z wycinaniem, wklejaniem czegoś, jak ja potrzebuję latarki awaryjnej żeby nie wpadał w dziury na ulicach po zmroku.
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: vwrafi »

OK, kupiłem jedną latarkę z uchwytem na rower, kablem USB i akumulatorem z diodą T6 za 20,41zł i drugą też z uchwytem, kablem USB i akumulatorem ale diodą XHP50 za 38zł. Cena tej drugiej x2 ale podobno światło x4 w porównaniu do T6. Zobaczymy, wypróbuję dwie i jedną sprzedam ( jeśli T6 będzie wystarczająca to sprzedam tę droższą ). Jak nie zapomnę to wstawię fotki światła jakie dają te latarki ( ale to pewnie dopiero w kwietniu jak już przyjdą ).
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: vwrafi »

Dostałem już tę latarkę na diodzie T6. Generalnie w domu świeci OK przy zgaszonym świetle. Akurat wczoraj i dzisiaj pada więc na dwór nie wyjdę z rowerem. Jak już dojdzie na druga latarka na diodzie XHP50 to zrobię porównanie na zewnątrz po zmroku z tego samego miejsca. Co do tych uchwytów które są w zestawie, to ten który przyszedł ( a drugi ma być taki sam ) jest bardzo ciasny, także latarka chyba tak łatwo z niego nie wypadnie. Nie wiem tylko, czy latarkę wciskać od góry czy wsuwać od przodu w ten uchwyt.

Ta dioda T6 jest raczej wystarczająca na moje potrzeby, choć przekonam się o tym dopiero na dworze ( czy tam na polu - zależy z jakiego regionu ktoś jest ). Jeśli ta XHP50 ma być mocniejsza to już w ogóle będzie mega luksus jak na moje prędkości jakie rozwijam.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: EV-Maniak »

To sterownik KT ma od razu przetwornicę ? Nie potrzeba dać dodatkowej ? Jeśli popełniam gafę to z góry sorki 😉
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Nie ma, to tylko wyjście o niewielkiej obciążalności prądowej, na które podaje napięcie baterii. Więc trzeba dodać przekaźnik albo zmajstrować na tranzystorach jakiś układ typu high side driver. Są też gotowce, np. BTS50085-1TMA z Infineona (ten do 58V, z wyższymi napięciami jest kiepsko).
Przetwornicy potrzeba jeśli napięcie baterii nie odpowiada temu, jakie łyka Twoja lampka. W sumie jeśli tak jest to można znaleźć jakąś przetwornicę z wejściem typu "enable" i na nie podawać sygnał ze sterownika KT (ew. przez dzielnik).
vwrafi
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2018, 23:16

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: vwrafi »

Hej. Dostałem już jedną latarkę z niby XHP50 i świeciła słabiej od tej z T6 ( raczej to była podróbka XHP50 ). Zamówiłem następną z XHP50 i ta wygląda na oryginalną, świeci naprawdę bardzo mocno, nie ma porównania do tej T6. Dzisiaj zrobię fotki dla porównania.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: elektrotonus »

Sterowniki sinus serii KT mają ograniczone prądowo wyjście Vbat do zasilenia lampki. Tam jest cały czas napięcie po podłączeniu pod pakiet ? Czy pojawia się dopiero po włączeniu sterownika ? Ost ważne pytanie, jeśli podłączymy do KT SInus LCD KT3, można włączać zasilenie oświetlenia przez ten LCD klawiszem ?

Łukasz
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Z tym wyjściem to różnie bywa.
Przykładowo:
-sterownik KT48 45A od CSC z Ali - ma wyjście sterowane,
-sterowniki od Chamrider z Ali - Testowane KT48 17A i 45A - obydwa mają lampkę podłączoną na sztywno,
-sterownik z Nexun KT48 45A - jak wyżej, na sztywno.

Nie wiem czy jest jakiś dobry sposób na odróżnienie, czy gdzieś w kodzie sterownika to info jest zaszyte. Jak jest na sztywno to jest zwarte do baterii, a jak sterowane to jest załączane przez przytrzymanie klawisza w górę i dodatkowo w LCD3 i LCD5 się włącza podświetlenie wyświetlacza. W LCD8 na wyświetlaczu pojawia się tylko kontrolka lampki, ale nie zmienia się jasność.

Wygląda na to, że sterowniki, w których to wyjście działa są w mniejszości :) A czy tam na PCB jest jakiś pin, na którym można by coś podrutować - nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: elektrotonus »

Zatem okazuje się, że mój sterownik 48V 25 A posiada w pełni sterowalne wyjście na oświetlenie LED. Niestety przewody są dosyć cienkie.
Podłączyłem lampę pod pakiet poniżej foto zużycia. Czy nożna bezpiecznie ciągnąć z tego KTka czy jednak lepiej osobnym obwodem ? Pomyślałem, że mógłby zastosować jakiś przekaźnik, który by sterował obwodem oświetlenia sygnałem VBat z wyjściem na lampki sterownika. Tylko musiało by być coś niewielkiego.

link do sterownika:

https://pl.aliexpress.com/item/33027012 ... 5c0foWQMrL
Załączniki
led-sunkia.jpg
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Czyli wygląda na to, że sterowniki od CSC mają sterowanie lampką :)

Taki prąd sterownik spokojnie zdzierży. Tylko co to za lampka pobierająca niecałego wata? To chyba bardziej taka "pozycyjna".

Jakbyś chciał coś mocniejszego to są przynajmniej 3 opcje:
-przekaźnik,
-2 tranzystory,
-high side driver, dajacy też zabezpieczenie przez zwarciem i przeciążeniem.
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: krowkens »

Co to jest high side driver?
Sam stanę przed podobnym problemem wkrótce
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: elektrotonus »

lukk pisze:
17 lis 2020, 8:49
Czyli wygląda na to, że sterowniki od CSC mają sterowanie lampką :)

Taki prąd sterownik spokojnie zdzierży. Tylko co to za lampka pobierająca niecałego wata? To chyba bardziej taka "pozycyjna".

Jakbyś chciał coś mocniejszego to są przynajmniej 3 opcje:
-przekaźnik,
-2 tranzystory,
-high side driver, dający też zabezpieczenie przez zwarciem i przeciążeniem.
To lampa SUNKIA, świeci nadzwyczaj dobrze biorąc pod uwagę pobór prądu. Tylko tylna mam an 12v więc zaintrygował mnie pomysł high side driver ?

Jaki przekaźnik polecisz jako rozwiązanie najprostsze? One maja odseparowanie galwaniczne chyba, wiec sterując V-batem zasilanie cewki sterownika przez styki puszczę napięcie z przetwornicy 48 - > 12V. Tylko nie wiem, czy z drugiej strony jak wpływa na sprawność /trwałość lampki wpływa zasilanie 12V vs 48V, skoro lampka ma wbudowana przetwornice ? Na tył mogę dać jakąś miniaturowa.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Eeee, Sunkia pobierająca 1 W energii? Coś tu mocno nie pasi :) jeśli piszesz o tym: http://pl.aliexpress.com/item/33016203080.html
Chińczyk pisze o 20W, ponoć mocno zawyżone, ale mimo wszystko te 6-8 W to przynajmniej powinno być, więc już za dużo jak na to wyjście.

High side driver to fajne rozwiązanie, bo właśnie zintegruje też zabezpieczenie, tylko mało jest HSD na takie napięcia, tam gdzieś wyżej wklejałem infineona BTS50085-1TMA. Ew. jeśli ktoś chce zrobić zabezpieczenie to można na 2 tranzystorach, jak tu: https://www.planetanalog.com/seemingly- ... ed-supply/#
Ale można i temat olać :)

Przekaźnik też może być
https://allegro.pl/oferta/przekaznik-1z ... 9084318277
niewielki, można schować w sterowniku, ok 14mA prądu cewki, obciażalność do 16A. Tylko przy przekaźniku trzeba pamiętać o diodzie przeciwsobnie z uzwojeniem przekaźnika, żeby przepięciem przy wyłączaniu nie sfajczyć tranzystora w sterowniku.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: elektrotonus »

Sprawdzę pobór prądu innym miernikiem oraz porównam z zasilaniem jej przez 12V
Jednak fajnie sterować oświetleniem z panelu LCD niż kolejnym pstryczkiem.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Pewnie, że fajnie, jak już ta funkcja jest...no i jak masz LCD 3 albo 5 to przy okazji podświetlanie włączasz.
krowkens pisze:
17 lis 2020, 10:05
Co to jest high side driver?
Sam stanę przed podobnym problemem wkrótce
To taki klucz elektroniczny, który załącza obciążenie od strony "plusa". Czyli w tym wypadku HSD jest sterowany z kontrolera (bardzo mały prąd), a on sam dopiero załącza napięcie na obciążenie (lampkę). Przy okazji HSD miewają diagnostykę (dla nas w sumie nieistotna) i zabezpieczenia (zwarciowe, nadprądowe itp.), a to już jest spoko, bo jeżeli się np. przetrze kabel lampki i zewrą żyły to przestaje świecić. Jesli zabezpieczenia nie masz to coś się wydymi. Sporo tego się używa w automotive, dlatego mało ich jest na wyższe napięcia.
marianosum
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:23

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: marianosum »

Mam sterownik z csc na schemacie widać że czarny i czerwony ( na samym dole na schemacie)to wyjście na światło zmierzyłem miernikiem i pokazuje tyle V ile wychodzi z baterii.
Jak rozwiazaliscie to zasilanie?
Albo skąd wziąć lampkę na tyle volt??

Edit znalazłem takie oświetlenie

35,00 zł 44%OFF | WEXPLORE rower elektryczny z przodu i Ebike tylne światło zestaw wejście 12V 24V 36V 48V 60V wbudowany głośnik E-reflektor rowerowy i ogon światła
https://a.aliexpress.com/_BO8zO7
Załączniki
Screenshot_2020-11-23-18-03-27-236_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
Screenshot_2020-11-23-18-03-43-596_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
1606151320122_copy_3000x2250.jpg
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: elektrotonus »

lukk pisze:
17 lis 2020, 11:09

Przekaźnik też może być .... niewielki, można schować w sterowniku, ok 14mA prądu cewki, obciażalność do 16A. Tylko przy przekaźniku trzeba pamiętać o diodzie przeciwsobnie z uzwojeniem przekaźnika, żeby przepięciem przy wyłączaniu nie sfajczyć tranzystora w sterowniku.
Kupiłem przekaźnik i diodę . Gdzie mam ją umieścić na tym schemacie i w jakim kierunku anoda/katoda diody ?
Pomiędzy nóżkami cewki czy na przewodzie plus od sterownika zasilającym wyjście do lampki małej mocy ?

Łukasz
Załączniki
dioda-przekaz.jpg
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: Goliath »

Może być 1N4007
Może być 1N4007
Diodę umieść jak najbliżej przekaźnika... najlepiej dolutuj do nóżek cewki.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: elektrotonus »

DZIĘKUJĘ ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

A tymczasem mi przyszła sunkia, która ma służyć jako drugie, długie światło, tylko ta z okrągłymi soczewkami, nie podłużnymi. Bebechy jak pokazane wyżej przez Mosfeta, tylko soczewki inne. Strasznie mocno skupiona, prawie widać struktury diod - na rower bezużyteczne. Ale spróbuję przysunąć płytkę z elektroniką i diodami trochę bliżej soczewek i nieco rozszerzyć geometrię. LEDy wyglądają na XML2, porównywałem z oryginałami i nie widzę różnic, oczywiście raczej chłodne, pewnie z 6000k. Moc oryginalnie ok. 11W, spróbuję nieco podkręcić. No i nie podoba mi się jej wykończenie/malowanie, zrobię sobie od nowa :)
Ale jak na lampkę za niecałe 40zł i łykającą napięcie baterii - całkiem spoko :)
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: elektrotonus »

Daj link do tej sunkii?
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Kupowałem tu, przyszła w ciągu 2 tyg. zamówiona 11.11, więc spoko: https://www.aliexpress.com/item/32854943232.html

Założenie jest takie, że będzie pracować w połączeniu z przerabianą Bosmą, o której pisałem tu:
viewtopic.php?f=22&t=4321
bo tamta ma fajną geometrię i nie oślepia, ale w lesie nieco brakuje zasięgu. A jak wyjdzie to zobaczymy, wkleję jakieś fotki jak to poskładam.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka lampka pod sterownik KT?

Post autor: lukk »

Pobawiłem się troszkę "okrągłą" sunkią:
-przybliżyłem płytkę z LEDami i sterownikiem o jakieś 8-9mm do soczewek, soczewki lekko podszlifowałem od spodu, bo jest tam wypustka, która już kolidowała z elementami na PCB,
-przeszlifowałem, przemalowałem,
-eksperymentalnie zwiększyłem moc do ok. 20W, zobaczymy ile pociągnie :)
img_20201130_195229.jpg
Efekt: fajny szeroki strumień, okrągły, z lekko podkreślonym centrum, ale duuużo słabiej niż przy lampce z klasycznym odbłyśnikiem parabolicznym. Plan jest taki, aby stosować dotychczasową bosmę jako "krótkie" (uruchamiane ze sterownika KT), a sunkię jako "długie" światło (uruchamiane dodatkowym przyciskiem). Akurat na "szerokość" obie lampki udało się dobrać praktycznie idealnie. Chętnie bym ją nieco ocieplił...ale kupując osobno 2 sztuki XM-L2 bym musiał zapłacić podobnie jak za całą lampkę :|

Porównanie światełek:
porównanie lampek.jpg
Sorry za foto z garażu, ale jeszcze nie mam jej na gotowo założonej i podłączonej.

Robiłem też eksperyment z daszkiem z kartonika i wydaje się, że gdyby odciąć górę kółeczka to spokojnie można by też tak przerobionej sunkii używać jako jedynego światła, nieoślepiającego.

BTW: ten "zez" widoczny powyżej to tylko efekt aparatu blisko soczewek :D diody są ładnie wycentrowane w soczewkach, tu nie trzeba było nic przerabiać.
ODPOWIEDZ