Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
dragon2224
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 04 sie 2019, 18:27

Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: dragon2224 »

Witam!
Mam problem z sterownikem KT48 45A 18 mosfet, mianowicie jestem w trakcie montażu pełego oświetlenia ( kierunki , stop, pozycje, drogowe), zakupiłem przetwotnicę dc 60v, 48v 10A na 12V. Uprzednio sprawdziłem, że na wyjściu oswietlenia ze sterownika ( czarny, czerwony przewód luzem) po załączeniu poswietlenia wyświetlacza LCD3 ( górny przycisk) , pojawia sie napięcie z baterii, czyli 48V. Po zamontowaniu wszystkich lampek i podłączeniu przetwornicy, ku mojemu zdziwieniu napięcie ze sterownika spadło momentalnie z 52V na 27V czyli o połowę, co dziwne jest ono tam cały czas, bez względu czy wyswietlacz jest włączony czy nie. Podpowie ktoś co w takiej sytuacji zrobić ? Ile powinno być na tym wyjściu ze sterownika ? I dlaczego przez moment było ok, przetwarzało z 48v na 12v a po chwili napięcie wyjściowe spadło o połowę i jest tam cały czas. Może reset sterownika pomoże, cała instalacja zainstalowana a tu taki problem. Z góry dzieki !!!
chrisoft
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2018, 18:38

Re: Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: chrisoft »

Mam KT36/48SVPRCL-JLS02 i wyjście na oświetlenie jest Zółty [+BAT], Czarny [GND]
To wyjście można obciążyć max. 200mA
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: pxl666 »

dragon2224 pisze:
29 sty 2020, 17:03
Witam!
Mam problem z sterownikem KT48 45A 18 mosfet, mianowicie jestem w trakcie montażu pełego oświetlenia ( kierunki , stop, pozycje, drogowe), zakupiłem przetwotnicę dc 60v, 48v 10A na 12V. Uprzednio sprawdziłem, że na wyjściu oswietlenia ze sterownika ( czarny, czerwony przewód luzem) po załączeniu poswietlenia wyświetlacza LCD3 ( górny przycisk) , pojawia sie napięcie z baterii, czyli 48V. Po zamontowaniu wszystkich lampek i podłączeniu przetwornicy, ku mojemu zdziwieniu napięcie ze sterownika spadło momentalnie z 52V na 27V czyli o połowę, co dziwne jest ono tam cały czas, bez względu czy wyswietlacz jest włączony czy nie. Podpowie ktoś co w takiej sytuacji zrobić ? Ile powinno być na tym wyjściu ze sterownika ? I dlaczego przez moment było ok, przetwarzało z 48v na 12v a po chwili napięcie wyjściowe spadło o połowę i jest tam cały czas. Może reset sterownika pomoże, cała instalacja zainstalowana a tu taki problem. Z góry dzieki !!!
Zwara na stałe. Niewiem czy tam jest kontaktron czy jakos inaczej się to rozłącza ale tobie się połączyło chyba na stałe. Też misie tak zdażyło
dragon2224
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 04 sie 2019, 18:27

Re: Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: dragon2224 »

Rozumiem, że już nic z tym nie zrobię. Martwi mnie jednak to, że pomimo wyłączonego LCD3 podawane jest na te przewody napięcie 27V. Czyli błędem byla próba, podłączenia całej instalacji pod te kable ? Na forum nexun, jest cały temat o takim podłączeniu, wraz z przetwornicą. Idzie to jakoś naprawić ? Jeśli nie to faktycznie muszę znaleść jakieś obejście. Nie chcę podłączać bezpośrednio pod baterie, i ciągnąć kabli z takim napięciem i natężeniem na kierownicę.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: pxl666 »

Chyba że rogrzebiesz sterownik i wylutujesz przewód albo znajdziesz zwarcie
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: Yasiu77 »

Raczej bym nic tam nie podłączal i zrobił jak Zeeltom pisze. Chrisoft ma rację, tam za małe natężenie prądu daje sterownik by lampki dało się zasilić. Nie grzebałbym i cieszył się że sterownik dziala ;)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: lukk »

W moim KT układ do sterowania oświetleniem (a przynajmniej ta część wykonawcza) znajdują się na takiej małej plytce, rozmiarów może 1x1.5cm, przylutowanej do mainboarda przez kątowe goldpiny. Na tej plytce jest tranzystor sterujący (w takiej dziwnej obudowie jak podwyższone TO-92) i garść pasywki. Warto sprawdzić sygnały dochodzące do tej płytki przez goldpiny, jeżeli uszkodzenie jest na niej, ale sterowanie dochodzi to można sobie zrobić swoją końcówkę.
Wyobrażam sobie przynajmniej 1 taka sytuację gdzie bardzo chciałbym mieć możliwość szybkiego wyłączenia świateł, mając cały czas włączony napęd :)
dragon2224
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 04 sie 2019, 18:27

Re: Problem w wyjściem na oświetlenie sinus KT48 45A POMOCY !

Post autor: dragon2224 »

Problem rozwiązany. Podłączyłem się pod przewody zasilające wyświetlacz. Ze schematu strownika wynika, iż można je obciążyć prądem MAX 5A, co jest aż nad to ( całe oświetlenie pobiera max 2A ). Pociągnołem włącznik z minusem 48V na kierownicę, i z powrotem już bezpośrednio do przetwornicy. Tak więc mam możliwość włączenia i wyłączenia ośwetlenia jednym przyciskiem na kierownicy :) Dzięki za wszelkie rady. Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ