Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Post autor: Esperak »

Witam.

Koledzy mam kłopoty jak pewnie niektórzy wiedzą przerobiłem swojego Trekingowego CUBE na elektryka i pojawił się kłopot.
Pomijam fakt iz sprzedawca zestawu Bafang zapewniał mnie że wyjście na oświetlenie ze sterownika to 6V, w praktyce to po prostu obecne napięcie aku. Zakupiłem przetwornice Step down ktora pięknie robi mi 6V z napiecia sterownika i rozbiłem się o problem prądu zmiennego. Oryginlana Lampka AXA BLUELINE 50 T była podłączona do dynama w piaście, które wytwarza prąd zmienny po podłączeniu do zasilania E-bike mamy prąd stały i dupa nie swieci :?

Jakieś pomysły ???? prościej dodać kolejną przetwornice DC/Ac czy wymienić lampkę na wersje E-bike ????
podpowiedzcie coś.
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Post autor: miki »

Esperak pisze:
26 maja 2020, 12:00
Witam.

Koledzy mam kłopoty jak pewnie niektórzy wiedzą przerobiłem swojego Trekingowego CUBE na elektryka i pojawił się kłopot.
Pomijam fakt iz sprzedawca zestawu Bafang zapewniał mnie że wyjście na oświetlenie ze sterownika to 6V, w praktyce to po prostu obecne napięcie aku. Zakupiłem przetwornice Step down ktora pięknie robi mi 6V z napiecia sterownika i rozbiłem się o problem prądu zmiennego. Oryginlana Lampka AXA BLUELINE 50 T była podłączona do dynama w piaście, które wytwarza prąd zmienny po podłączeniu do zasilania E-bike mamy prąd stały i dupa nie swieci :?

Jakieś pomysły ???? prościej dodać kolejną przetwornice DC/Ac czy wymienić lampkę na wersje E-bike ????
podpowiedzcie coś.
A co tam jest źródłem światła w tej lampce? Ile ona ma tych lumenów? W prądnicy koła masz teoretycznie 3W mocy, czyli 6V 500mA. Z akumulatora masz 36/48/60/72V (zależy od baterii) i prądu w zasadzie do woli. Stąd e-bajki mają często mocne lampki, praktycznie jak motorowerowe. Twoja lampka prawdopodobnie jest fabrycznie zaprojektowana pod prąd zmienny, nie ma z tym wiele kłopotu, trzeba rozebrać i wpiąć się z napięciem za mostkiem. Tylko ważne jest, żeby się zgadzało napięcie. Są przetwornice, stabilizatory, ale musimy znać potrzeby elektryczne Twojego źródła światła. Być może w materiałach reklamowych coś na ten temat znajdziesz.
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Post autor: Esperak »

Lampka AXA 50 ma 50 lumenów i świeci naprawdę kozacko, a przy tym ma slup światła przystosowany do użytku drogowego, dlatego chciałbym ją zachować.

W tej wersji ma czujnik światła aby załączać sie automatycznie + jakaś opcja światła dziennego.

Jak to świeci:
Obrazek

a na lampce mamy coś takiego:
Obrazek
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Post autor: miki »

Może tam jest jakaś przetwornica AC-DC, wtedy na stałym napięciu nie zagada. No, 50 lumenów z dopracowaną optyką to już można zostać zauważonym na ulicy.
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Post autor: miki »

Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Re: Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Post autor: Esperak »

zeeltom pisze:
26 maja 2020, 22:50
Widoczna z 4,5 kilometra :D To nie oślepia jadących z naprzeciwka?
NO właśnie dlatego ze ma dopracowaną kierunkowość światła to nie, działa jak samochodwe lampy linia odcięcia jest wyraźną.

Dobra jest też wersja do E-bike już zamówiłem a tą komuś odstąpię razem z przednim kołem :)
miki
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Lamka rowerowa z roweru do e-bike no i lipa

Post autor: miki »

Teraz można kupić za dosłownie 5 złociszy optykę z odpowiednim ukierunkowaniem światła. Np. Ledil robi fajne "owale".
ODPOWIEDZ