moc wyrywa na każdym biegu

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

moc wyrywa na każdym biegu

Post autor: misza »

mam ten wyświetlacz: KT- LCD5 i na każdym biegu strasznie wyrywa silnik aż prawie nie wyskoczy ze śrób - i pokazuje po lewej na środku - 75km na godz. Ja chciałbym żeby przy opcjach od 1-5 asystowało lżej i na 5 - najbardziej - przy minimalnym udziale nóg - ale niewiem czy jest możliwośc żeby to zaczynało lekko wspomagać a nie od razu na maxa. A i wogóle jeśli przy manetce - też działam nogami - to bateria mniej sie zużywa - czy tylko zaburzam prace systemu?
Dzięki
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: moc wyrywa na każdym biegu

Post autor: miki »

Nie jest ważne, czy używasz manetki w czasie kręcenia pedałami, po prostu włączasz tyle mocy, ile masz ustawione i tyle. Przeczytaj instrukcję od LCD5 i ustaw parametry. Nie piszesz nic o silniku, kontrolerze, także trudno cokolwiek doradzić. W każdym razie można ograniczyć moc w LCD5.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: moc wyrywa na każdym biegu

Post autor: GrzegorzS »

Pewnie sprawdzasz na stojaku, wtedy przy małym wspomaganiu też kręci kołem do max prędkości, dopiero gdy usiądziesz zauważysz różnicę. Ewentualnie zmień tryb wspomagania z momentu na prędkość.
misza
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2020, 15:33

Re: moc wyrywa na każdym biegu

Post autor: misza »

już ok troche trzeba było poprzestawiać ustawienia na wyświetlaczu, dzieki
twingo
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 25 sie 2020, 22:34

Re: moc wyrywa na każdym biegu

Post autor: twingo »

Dzień dobry .
Mam podobny problem z nowym rowerem MX20 Fatbike. Bez względu na ustawienie stopnia asysty silnik po chwili rwie z kopyta. Nie czaję jeszcze tych ustawień PAS itp. Przestawiłem ustawienia P10 na sterowanie tylko manetką ale jakoś dziwnie to działa. .Rower startuje z manetki, później jakby traci moc. Muszę pedałować i po chwili znowu jest praca silnika i zapierdziela. Nie ma płynnego dawkowania mocy manetką.
Podpowiedzcie proszę co mogę zmienić. Chciałbym albo tylko sterowanie manetką albo jakiś rozsądny rozkład wspomagania a nie na poziomie 1 po chwili 25km/h.
Wyświetlacz S866. Silnik 500W. Bateria 48V.
Załączniki
instrukcja
instrukcja
ODPOWIEDZ