przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
gooz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 sie 2019, 16:52
Lokalizacja: Mielec

przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Post autor: gooz »

Witam
Mam pytanie, bo nie jestem biegły w tych sprawach: do których przewodów mam się podłączyć oświetleniem ebike tak by po włączeniu przyciskiem na pilocie od wyświetlacza KT8?
wlaczanie-swiatel.png
Obrazek
włączało mi się światło w ebiku.

Podłączenie bez przetwornicy na 12V - oświetlenie dopasowane do napięcia instalacji
https://pl.aliexpress.com/item/40003738 ... 5c0f0ezuO0
https://pl.aliexpress.com/item/40006868 ... 5c0f0ezuO0
Sterownik to:
https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/kt48s ... -45a-sinus

O ile światło stop już z opisów wiem jak zrobić to jeszcze mam problem ze zwykłym drogowym.
Z góry dzięki za pomoc
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Post autor: GrzegorzS »

Drogowe z linku to mocne światło. Sprawdź ile max mA można pobrać ze złącza w sterowniku, następnie porównaj to z poborem tej lampy.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Post autor: chudybws »

Sterowniki KT które mają wyjście na światła można obciążyć max 3W n atym wyjściu.
gooz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 sie 2019, 16:52
Lokalizacja: Mielec

Re: przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Post autor: gooz »

Pytanie , na którym kablu pojawia się prąd po włączeniu tego na wyświetlaczu.

Gdzieś tu na forum mi się udało doczytać, żę:
"A to wyjście na lampki w sterownikach KT ma napięcie równe napięciu akumulatora i maksymalnie 100mA prądu, pisaliśmy już gdzieś o tym."
Pytanie, gdzie jest to wyjście?

Dodatkowo na Youtube znalazłem takie filmy:


na pierwszym coś więcej widać i gość coś więcej tłumaczy
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Post autor: lukk »

gooz pisze:
06 wrz 2020, 21:13
Pytanie , na którym kablu pojawia się prąd po włączeniu tego na wyświetlaczu.

Gdzieś tu na forum mi się udało doczytać, żę:
"A to wyjście na lampki w sterownikach KT ma napięcie równe napięciu akumulatora i maksymalnie 100mA prądu, pisaliśmy już gdzieś o tym."
Pytanie, gdzie jest to wyjście?
To znaczy, że nie masz wyprowadzonego przewodu na wiązce do lampki?
W moim KT48V/45A do lampki był obwodzik na małej płyteczce, lutowanej do płytki głównej przez kątowe goldpiny. Tu masz ją pokazaną: https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?t=97279
Więc jeśli brak u Ciebie wyjścia na lampkę i takiej płytki to możesz w tamtych okolicach poszukać jakiegoś punktu, w którym pojawia się napięcie po włączeniu lampki na pilocie.
Co do samej przeróbki, to ja bym polecał użyć jakiegoś high side drivera, wtedy wyjście jest przynajmniej jakoś zabezpieczone. Dla wysokich napięć jest lekki problem z dostepnością, dla 13/14s możesz użyć BTS6163D.

Lampka tylna, którą pokazywałeś - mam taką, w środku są tylko 2 komplety diod i rezystory (osobno do światła stopu i pozycyjnego). Tak że trochę drogo, lepiej kupić jakąkolwiek rowerową, wypieprzyć ze środka bebechy, polutować diody w szereg + odpowiedni rezystor i masz to samo.
gooz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 01 sie 2019, 16:52
Lokalizacja: Mielec

Re: przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Post autor: gooz »

Nie wiem co jest w moim sterowniku, opieram się na informacjach ze sklepu - a tu nie widzę przewodu na zewnątrz sterownika, który by był opisany jako lampka. Chciałbym mieć już plan działania, taki by rozebrać skrzynkę ( u mnie z tym największy problem), zrobić co mam zrobić by działało oświetlenie (przy okazji podepnę/zlutuję też przewody pod nowe klamki hamulcowe) i złożyć by przestój był jak najkrótszy.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: przednia lampka włączana za pomocą pilota od wyświetlacza KT

Post autor: lukk »

Raczej ciężko to zrobić sprawnie i na raz. Najpierw musiałbyś znaleźć punkt, w którym napięcie zmienia się po włączeniu funkcji lampki na pilocie, o ile taki istnieje (nie wiem). Jeżeli taki punkt znajdziesz to wtedy możesz zamawiać jakieś tranzystorki/drivery, żeby lampkę tym wysterować. Jeżeli nie to pozostanie osobny przycisk na kierownicę.
ODPOWIEDZ