Czujnik PAS

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Takapik
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:09

Czujnik PAS

Post autor: Takapik »

Witam.
Składam swój pierwszy rower. Kupiłem karbonowy rower. Słyszałem o wszystkich problemach z tym związanych. Mam mało miejsca na zamontowanie czujnika PAS, dlatego nie wejdzie mi typowy czujnik. Na jakiej zasadzie on działa. Czy są tam dwa kontraktony? Skąd on wie czy nie pedałujemy do tyłu. Czy może cewki indukcyjne?
Takapik
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:09

Czujnik PAS

Post autor: Takapik »

Witam.
Ponawiam pytanie. Czy udało się wam umieścić czujnik PAS w suporcie między łożyskami?
Takapik
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:09

Re: Czujnik PAS

Post autor: Takapik »

Dokładnie jest 1,7mm między korbą a łożyskiem wachacza.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czujnik PAS

Post autor: tkoko »

Wrzuć zdjęcie z supportem i wahaczem, łatwiej będzie doradzić.
Ale "w ciemno", możesz przykleić same magnesy do tarczy, możesz zmniejszyć/zwiększyć średnicę tarczy z magnesami by zmieścić się między korbą a wahaczem. Możesz zrobić własną tarczę/pierścień z magnesami ustawionymi promieniście do osi korby itd. Zasada jest prosta, magnesy muszą być rozmieszczone w miarę "idealnie" po obwodzie, i w równych odstępach między sobą. Magnesy muszą być ułożone tymi samymi biegunami w stronę czujnika. Odpowiedni biegun magnesu skierowany do czujnika decyduje o prawidłowym kierunku obrotów korby.
Takapik
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:09

Re: Czujnik PAS

Post autor: Takapik »

Dzięki za wskazówki ale nadal nie wiem jakiego rodzaju jest czujnik bo chciał bym mimo wszystko włożyć PAS między łożyska w suporcie. Tam był by nie narażony na uszkodzenie.
Załączniki
20201111_122724_HDR001.jpg
20201111_122737001.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czujnik PAS

Post autor: tkoko »

Takapik pisze:
11 lis 2020, 13:00
Dzięki za wskazówki ale nadal nie wiem jakiego rodzaju jest czujnik bo chciał bym mimo wszystko włożyć PAS między łożyska w suporcie. Tam był by nie narażony na uszkodzenie.
Tu masz opisany czujnik PAS konstrukcji użytkownika forum

viewtopic.php?f=30&t=4944&p=70049&hilit ... pas#p70049

Jeżeli zamierzasz założyć PAS do supportu, to jeżeli w supporcie jest miejsce na magnesy, to z okrągłym czujnikiem PAS jest to zapewne możliwe.
ODPOWIEDZ