przetwornica DC/DC

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

przetwornica DC/DC

Post autor: bibi17 »

Cześć wszystkim , mam przetwornice DC/DC którą chcę dać do bajka.Ja już ją podłączałem i wszystko jest ok,sprawa jest taka że ta przetwornica będzie więcej wyłączona niż włączona więc nie ma potrzeby by była cały czas podłączona do zasilania,najlepiej jak bym ją włączał na jej wejściu a przełącznik od załączania był by na kierownicy,tylko nie wiem czy mieć plus bat.(67V) na kierownicy jest dobrą opcją ,może na masie zrobić wyłącznik zasilania przetwornicy ? jak myślicie koledzy? jak wy macie rozwiązane włączanie swoich przetwornic? dodam jeszcze że prąd który będzie pobierany z tej przetwornicy jest znikomy i nigdy nie będzie większy - 0,08A -
IMG_20201231_062154.jpg
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: przetwornica DC/DC

Post autor: Dede »

Ma znaczenie bo te przetwornice to step down bez izolacji wejścia i wyjścia.
Jeśli masz zamiar wykorzystać 12V do załączenia sterownika regenu jeśli wyłączyć minus przetwornicy to pojawi sie plus z akumulatora na wyjściu przetwornicy to zamiast 12v bedzie napiecie akumulatora 67V

Można wyłączyć minus pod warunkiem ze nie będziesz łączyć z instalacją sterownikiem lub innym urządzeniem co wykorzystuje minus przed przetwornicą.

Naj lepiej odłączyć plus zamiast minusa.

Napisz co chcesz zasilać dla pewności?
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: przetwornica DC/DC

Post autor: Dede »

Dla pewności nich zrobi test podpiąć plus 76V do przetwornicy czerwony kabel i sprawdzić czy jest przebicie na wyjściu przetwornicy żółty kabel czy sie pojawi napięcie akumulatora.

I będzie wiadomo czy ma izolację czy nie ma.
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: przetwornica DC/DC

Post autor: bibi17 »

napiszę co i jak,ale już wiem jak to sobie podłączyć.... Tak w ogóle to witajcie w nowym roku....przetwornica podłączona pod baterie 67V przełącznik na wejściu przetwornicy na minusie, na wyjściu przetwornicy podłączona tylko dioda led cob i nic więcej
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
W.P.
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 21 kwie 2020, 9:55
Lokalizacja: Łódź

Re: przetwornica DC/DC

Post autor: W.P. »

bibi17 pisze:
01 sty 2021, 13:00
na wyjściu przetwornicy podłączona tylko dioda led cob i nic więcej.
A co z ograniczeniem prądu diody? Dioda COB to moduł kilku struktur LED na wspólnym radiatorze. Producent określa wartość prądu, której nie powinno się przekraczać. Podobnie z temperaturą.
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: przetwornica DC/DC

Post autor: bibi17 »

W.P. pisze:
02 sty 2021, 17:40
bibi17 pisze:
01 sty 2021, 13:00
na wyjściu przetwornicy podłączona tylko dioda led cob i nic więcej.
A co z ograniczeniem prądu diody? Dioda COB to moduł kilku struktur LED na wspólnym radiatorze. Producent określa wartość prądu, której nie powinno się przekraczać. Podobnie z temperaturą.

Ta dioda led a raczej sztywny pasek led cob ma 14cm długości i jest na 12V , podłączałem ,świeci ,temperatura jest ok
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
ODPOWIEDZ