Przejściówka do ładowania

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

Mam nietypowe pytanie – otóż potrzebuję przejściówek do ładowarki ebike w dwóch rodzajach, jeżeli nie ma przejściówek to może być to krótki przewód z odpowiednimi złączami.
Case jest taki że mam baterię DC5.5x2.1 + ładowarkę DC 2A oraz baterię miniXLR/3P i ładowarkę 5A do tego złącza i chcę sobie móc z tego korzystać zamiennie w obie strony, do tego w rowerze mam wejście DC5.5x2.1

1) 2 sztuki: mini-XLR / 3P żeński (by wpiąć do ładowarki) i z drugiej strony męski DC 5.5x2.1 aby wpiąć w baterię.
2) 2 sztuki: mini-XLR / 3P męski i z drugiej strony żeński DC 5.5x2.1 (czyli odwrotnie jak wyżej, mam też baterię z żeńskim mini-XLR i ładowarkę z męskim DC 5.5x2.1, chcę móc tego używać zamiennie)

Ładowarka(przypadek 1) (mini-XLR / 3P). Ładowarka ma 54.6V (do baterii 48V) i prąd 5A, więc całość powinna wytrzymać tyle i więcej, najlepiej 6-7A.

I teraz tak - jakie są 'standardowe' w stacjach ładowania, to bym jeszcze sobie zrobił/kupił/zamówił takie, żeby pasowały gdzieś do ładowarek.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć, może by zrobił za hajs, albo wie gdzie zamówić?
Załączniki
DC 2.1
DC 2.1
mini XLR / 3P
mini XLR / 3P
Ostatnio zmieniony 17 sie 2021, 21:05 przez KyokushinPL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: WojtekErnest »

Mini XLR na 7A ? Odważnie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: lukk »

zeeltom pisze:
18 sie 2021, 5:55
A nie myślałeś o wymianie gniazd w akumulatorach na jednakowe? Nawet na przewodzie na zewnątrz akumulatora, bu nie ruszać tych oryginalnych? Ja, w moich konstrukcjach, stosuję złącza cinch i jedną ładowarką mogę ładować kilka pojazdów zamiennie.
Też bym tak zrobił. Np. GX16, albo SP13 (takie mam u siebie). SP13 w wersji 4pin i zdublowane kontakty spokojnie da radę, wersja mocowana do obudowy ma fajną zakrętkę z uszczelką i zajmuje mało miejsca w środku (porównywalnie ze zwykłym DC), więc może się zmieści.
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

Mam dwie ładowarki, jedna 2A DC5.5x2.1 i druga jak ze zdjęcia, chyba mini XLR / 3P 5A, wolałbym nie wymieniać wszędzie gniazdek, tylko mieć adaptery przejściówki.
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

ale mając adaptery - krótkie przewody, mogę je wozić ze sobą i ładować się gdzieś na mieście, o ile się takie stacje pojawią, bez wożenia ładowarek.
Nie chcę też otwierać baterii - to dedykowane wkładane w ramę.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 15:59 przez KyokushinPL, łącznie zmieniany 2 razy.
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

Jaki jest najpopularniejszy standard obecnie? Taki który w przyszłości by mi umożliwił dopięcie się do ładowarek?
Bo jak ciąć i coś dorabiać, to tak żeby pasowało do największej liczby rzeczy.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: WojtekErnest »

W przypadku rowerów nie ma dominującego standardu wtyku DC. Standard do ladowania to skrzynka z gniazdem 220 V.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

A możecie polecić jakąś możliwie najmniejszą kompaktową ładowarkę którą można by wozić ze sobą (54.6V, do baterii 48V, do 5A)?

w ogóle co to za złącze, mini XLR, 3P czy coś innego, gdzie to kupić?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 sie 2021, 21:41 przez KyokushinPL, łącznie zmieniany 2 razy.
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

No to właśnie nie wygląda na miniXLR.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: WojtekErnest »

To co linkuje @zeeltom to mini XLR, złącze używane w systemach audio, np. przenośne mikrofony.
Więc z założenia nie nadaje się na 5-6 Amper
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

To jest inna wtyczka, zobacz na kształt, ten dziubek w środku od płaskiej strony, to nie wyglada jak miniXLR

Sam myślałem że to miniXLR dopóki nie zacząłem przeglądać tych wtyczek.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2021, 1:23 przez KyokushinPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: WojtekErnest »

To na pewno nie jest standardowy mini xlr. To jakiś kolejny 'wynalazek' dedykowany przez firmę, a do tego może być wykorzystany trzeci pin, jako termistor lub transmisja danych aby nie podłączać przypadkowego zasilania.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
KyokushinPL
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 14 mar 2021, 3:42

Re: Przejściówka do ładowania

Post autor: KyokushinPL »

Piny tak, ale przecież to nie pasuje do siebie, nie połączysz, inne gniazdo.
ODPOWIEDZ