Wybór ładowarki 10-13S do 5A

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Maku
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2022, 22:39

Wybór ładowarki 10-13S do 5A

Post autor: Maku »

Cześć,

chciałbym zakupić porządną ładowarkę z jakąś regulacją napięcia i prądu. Nie chcę czegoś taniego, to musi być na tyle pewne, że mogę spać spokojnie.

Jeden rower ma 36V i przyjmie 4A, drugi 48V i przyjmie max 5A. Czy są takie ładowarki, gdzie mogę dobrać parametry w jakimś ograniczonym zakresie, czy też jestem skazany na dwie? Pakietów na raz i tak nie ładuję, więc jedna porządna wystarczy.

Aktualnie mam "fabryczne" - ta do pakietu 36V ma 4A i jest bez wentylatora, temperatura na obudowie z 70 stopni. Stawiam, że za niedługo przestanie w ogóle spełniać parametry i narobi bałaganu. Ta druga pod 48V to Chińczyk bardzo kiepskiej jakości w dodatku 2A tylko, więc ładowanie trwa wieki a 0,3C dla tego pakietu to jest właśnie ~5A.

Nie jestem w temacie w ogóle, nie znam producentów, jest tego pełno w necie, ale strach brać bo nie wiadomo czy ufać danej marce.

Pytanie 2 pomocnicze :) Czy są ładowarki, gdzie mogę podpiąć czujnik temperatury, który np. bym umieścił w pakiecie? Jeżeli za wysoka temperatura to ograniczamy prąd tak jak dzieje się to w smartfonach czy laptopach.
ODPOWIEDZ