Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
spewak
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwie 2023, 20:31

Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Post autor: spewak »

Cześć jestem na etapie montażu koła do ramy i jak to zwykle nie obyło się bez problemu. Otóż w kole z silnikiem po nakręceniu wolnobiegu 6- rzędowego bardzo wystaje poza niego nakrętka kontrująca, która w oryginale wystaje ledwo poza wolnobieg po to by oprzeć o nią ramię widelca. Prośba o radę czy powinienem dodać jakiś dystans pomiędzy wolnobieg a silnik czy może odkręcić ta nakrętkę i dać tam np jakąś podkładkę. Oczywiście można pokombinować ustawieniami przerzutki ale to chyba nie o to chodzi. Zdjęcia opisujące sytuację:
Obrazek Obrazek
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Post autor: tkoko »

Zapewne silnik jest przystosowany do wolnobiegu 7-rzedowego a masz 6-rzędowy, stąd wolne miejsce na siódmą zębatkę..
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Post autor: Yasiu77 »

tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Post autor: tkoko »

Yasiu77 pisze:
29 maja 2023, 17:03
musisz dystans dołożyć np taki https://nexun.pl/pl/products/dystans-wo ... query_id=1
Przecież ma wózek do zmiany przełożeń, wystarczy go tylko odpowiednio ustawić na skrajnych zębatkach by wszystko działało.
spewak
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwie 2023, 20:31

Re: Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Post autor: spewak »

Założyłem 7 rzędowy i niewiele się poprawiło dalej jest duża przerwa, tą podkładke-blokade osi można dać od strony śruby?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Post autor: tkoko »

spewak pisze:
29 maja 2023, 19:07
........, tą podkładke-blokade osi można dać od strony śruby?
Blokadę możesz dać z dowolnej strony osi, ważne by "ząbek" spasować do gniazda w widelcu. Możesz także pocienić/zeszlifować nakrętkę kontrującą osi.
spewak
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwie 2023, 20:31

Re: Dopasowanie pozycji wolnobiegu .

Post autor: spewak »

No to ok przełożyłem blokadę na drugą stronę i trochę podregulowałem przerzutkę i jest ok. Mam osobne koła bez silników i w 2 rowerach udało mi się tak wszystko poustawiać że wystarczy wymienić koło i można jechać w tym niestety trzeba będzie kręcić regulacja przerzutki.
ODPOWIEDZ