bafang czy mxus

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Aktyn
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2023, 18:38

bafang czy mxus

Post autor: Aktyn »

Witam
Jako nowy na forum poproszę o poradę ...Przymierzam się do konwersji mojego trekkinga na kołach 28. Na prędkości mi specjalnie nie zależy /te25-35 w zupełności wystarczy/ . Wybór padł na przekładniowy w tylnym kole o mocy 250-350w. I tu prośba o podpowiedź - befang czy mxus o tych parametrach - który będzie bardziej cichy i niezawodny . Jak pisałem wyżej na prędkości mi specjalnie nie zależy i teren też raczej bez jakichś większych wzniesień , czy akumulator 36v będzie ok czy raczej zalecacie 48v ...dzięki za sugestie
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: bafang czy mxus

Post autor: slow »

Ja wolę mxusa.
Aktyn
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2023, 18:38

Re: bafang czy mxus

Post autor: Aktyn »

dzięki za opinię ... a jak z hałasem - mocno go słychać ?
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: bafang czy mxus

Post autor: slow »

Przy sterowniku prostokątnym trochę mruczy szczególnie przy obciążeniu.
Na sinusie znacznie ciszej. przy 25km/h czy więcej szum opon go zagłusza.
Bafanga 250W jednego montowałem i głośność porównywalna ale miał kłopoty ze sterownikiem KT.
c64club
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2023, 22:34

Re: bafang czy mxus

Post autor: c64club »

Spróbuj się z kimś z okolicy dogadać na test/poradę. Sam tak nie zrobiłem (świadomie) i wybrałem bezprzequadniowego Mxus na podstawie lektury ale ja ogólnie lubię eksperymenty w ciemno z pojazdami. Jak się okaże że któraś z wymienionych marek nie pasi (a może sterownik/kontroler) to możesz mieć szansę dopytać - czemu.
Nie mogłeś kupić fabrycznego zamiast rzeźbić? Nie mogłem.
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: bafang czy mxus

Post autor: SzczepanW2 »

Zdecydowanie MXUS, jeśli chodzi o przekładniowce jest pod każdym względem lepszy od Bafanga. Mam obydwa silniki z przebiegami powyżej 3 tyś km.
Bafang ma problemy ze sterownikami nie z jego "systemu", MXUS jest cichszy, przy tym samym sterowniku jeździ przyjemniej(kwestia nawoju), Bafang ma problemy ze sprzęgłem(potrafi się zaciąć). Mxus jest tańszy, części łatwiej dostępne.
Aktyn
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2023, 18:38

Re: bafang czy mxus

Post autor: Aktyn »

bardzo dziękuję ... wygrał mxus
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 249
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: bafang czy mxus

Post autor: mitusm »

slow pisze:
24 wrz 2023, 22:41
Przy sterowniku prostokątnym trochę mruczy szczególnie przy obciążeniu.
Na sinusie znacznie ciszej. przy 25km/h czy więcej szum opon go zagłusza.
Bafanga 250W jednego montowałem i głośność porównywalna ale miał kłopoty ze sterownikiem KT.
Masz doświadczenie z zasilaniem przekładniowego MXUS-a prostokątem, wady, zalety ? Latam na sinusie, ale czasami przy prędkościach 40+ i pełnym wspomaganiu sterownik zaczyna podawać moc falowo, 800-1300W. Zastanawiam się czy nie spróbować blokowego, głośność pracy bez znaczenia.
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: bafang czy mxus

Post autor: slow »

Zalet nie widzę. z wad to tylko głośność. trzebabyło wszystkie śrubki podokręcać, bagażnik taśmą owinąć w miejscu gdzie dotyka dolnej części. im większa moc tym głośniej. Na sinusie i to mocniejszym jest ciszej
ODPOWIEDZ