Zablokowany bębenek Mxus MX01C

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
latek2
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2019, 18:30

Zablokowany bębenek Mxus MX01C

Post autor: latek2 »

Witam. Przychodzę tutaj z konkurencyjnego forum, gdzie przez ponad miesiąc byłem olewany i nikt raczył mi nawet odpisać. To forum jest moją ostatnią deską ratunku, dlatego bardzo proszę o pomoc. Do sedna:
Mam praktycznie nowy silnik MXUS MX01C z aliexpress (300km przebiegu). Przy zmianie napędu zdemontowalem koło, zrobiłem co trzeba i przykręciłem koło. Bębenek od tego czasu jest zblokowany i przez 2 miesiące mam niesprawnego ebike. Podejrzewam, że za mocno przykręciłem nakrętkę osi i zmiażdżeniu i głębszemu nabiciu uległy łożyska, które nie są w stanie się obrócić. Ktoś ma pomysł jak zdemontować ten bębenek? Jak wyciągnąć to łożysko? Jest to mój pierwszy silnik i chyba ostatni. Najbardziej mnie boli, że dałem za cały zestaw do konwersji 3k pln i po 300km nadaje się on na śmietnik :/


Na zdjęciach widać tyle co nic, od zewnętrznej strony widać łożysko, zaznaczę, że przy włożeniu sporej siły, udaje się lekko obrócić bębenkiem.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Zablokowany bębenek Mxus MX01C

Post autor: Jan_Westfalia »

Moze to ci cos pomoze, jesli nie to pytaj Glebora bo juz przerabial ten temat


Mam 2 takie MX01 ale na szczescie jeszcze tego nie musialem operowac ;)
@piwko07 ma chyba tez ten motor, moze juz przy tym dzialal?
pzdr
jan

P.S.
Mozesz tez spróbować szczescia w Poznaniu mxus.pl moze doradza albo zreperuja
http://mxus.pl/zestawy-napedowe/79-zest ... lnik-mx01c
latek2
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2019, 18:30

Re: Zablokowany bębenek Mxus MX01C

Post autor: latek2 »

Dzięki! Nawet nie wiesz jak miło jest otrzymać jakąkolwiek odpowiedź na pytanie :) Niestety, filmik niewiele pomoże, ponieważ nie jest to serwis klasycznego bębenka. Cały problem leży w tym, że ten z mxusa ma inną budowę niż klasyczny bębenek. Klucz, który pokazują na filmie posiadam, ale on jest do bębenka z klasyczną bieżnią, a nie łożyskiem maszynowym - nie ma wypustek, w które mógłby pasować. Także chyba te badziewne mxusy to jednorazówki, łożysko jest wbite na amen i nie da się już wyciągnąć :( na razie napisałem jeszcze do mxusa.pl ale obawiam się, zę nie pozostaje mi nic innego jak sprzedaż tego silnika i kupno nowego. Jak myślicie ile realnie mogę za to wołać na olxie?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 9:41 przez latek2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Zablokowany bębenek Mxus MX01C

Post autor: Jan_Westfalia »

Pytaj Glebora jak to rozgrysc bo rozbieral juz Mxusa bebenek albo zadzwon do Pznania moze tez to robia
ODPOWIEDZ