[Union Swifty rower elektryczny] problem ze zwarciem, szukam wszelakich informacjii napędem

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
flakus
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2020, 22:02

[Union Swifty rower elektryczny] problem ze zwarciem, szukam wszelakich informacjii napędem

Post autor: flakus »

Dzień dobry. Ostatnimi czasy zakupiłem używany rower elektryczny Union Swifty. Holender z silnikiem w przednim kole. Zauważyłem, że rower ma z pewnością problem techniczny. Przy wkładaniu baterii do gniazda w bagażniku, przeskakuje głośna mocna iskra. Potem włączam ON w stacyjce i zaczynam jechać. Obserwuję, że silnik włącza się po dłuższej chwili, jak się mocniej pociśnie po pedałach. Z porównania z innymi elektrykami, widzę, że silnik powinien się załączać szybko i dobrze ciągnąć. Ponadto w trybie prędkości ustabilizowanej widzę, że wspomaganie w tym rowerze przestaje mi działać. Czyli podsumowując, wspomaganie włączy mi się tylko, gdy mocniej pocisnę na przyspieszenie, a jak ustabilizuję prędkość, to przestaje działać. Z racji tego i tej mocnej iskry wnioskuję, że coś musi być nie tak. Ciekawi mnie,czy byłbym w stanie sam znaleźć i naprawić awarię.

Szukam w ogóle też wszelakich informacji na temat tego roweru. Wiem, że holender, ale dobrze byłoby znać jego bebechy, instrukcje, jak naprawiać itd. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.



Wojtek
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Union Swifty rower elektryczny] problem ze zwarciem, szukam wszelakich informacjii napędem

Post autor: WojtekErnest »

Przy wkladaniu mocna iskra moze byc. Czy bateria ma wylacznik ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
flakus
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2020, 22:02

Re: [Union Swifty rower elektryczny] problem ze zwarciem, szukam wszelakich informacjii napędem

Post autor: flakus »

Nie widzę . Gdzies na wierzchu ? Jest jeden bezpiecznik , taki samochodowy ...
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: [Union Swifty rower elektryczny] problem ze zwarciem, szukam wszelakich informacjii napędem

Post autor: tkoko »

W mojej ocenie, masz wszystko OK.
To że bateria trochę iskrzy przy wpinaniu do sterownika, to "norma".
To że wspomaganie zaczyna działać dopiero po kilku obrotach korby (dwóch/trzech), to również "norma" przy rowerach tego typu. W niektórych rowerach sterowanych wyświetlaczem, można ten parametr modyfikować.
To że po osiągnięciu jakiejś stałej prędkości, silnik przestaje wspomagać, to również norma, bo albo jest "ustawowe" ograniczenie prędkości do 25 km/godz, albo silnik osiągnął maksymalny RPM. W starszych sterownikach był przewód do rozłączania "blokady" prędkości. Wystarczy go rozpiąć/rozciąć by mieć większą prędkość wspomagania. W nowszych sterownikach z wyświetlaczem, można to zrobić przez zmianę parametrów na wyświetlaczu, ale nie zawsze.
flakus
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2020, 22:02

Re: [Union Swifty rower elektryczny] problem ze zwarciem, szukam wszelakich informacjii napędem

Post autor: flakus »

Dzieki za odpowiedź. Mam jednak wątpliwości co do wspomagania. Właściwie... przestało działać, jadę tylko na sile mięśni. Oczywiście stacyjna włączona, próbowałem na wszystkich programach wspomagania. Ciekaw jestem, jaki jest problem. Może czujnik w pedałach przestał mi działać? Ten rower ma napęd elektryczny od TranzX.
ODPOWIEDZ