Czujnik vs wyłącznik termiczny

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: Adam333 »

Cześć jak w temacie co jest lepsze i bardziej pewne wyłącznik bimetaliczny czy czujnik w silniku (razem ustawione na tą samą temperaturę odcięcie), bo nie chce mi się rozbierać silnika,a nie wiem czy sam czujnik wystarczy
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: tas »

czujnik bywa awaryjny
wylacznik nie bywa awaryjny
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Re: Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: Adam333 »

Ok to jednak zainwestuję w wyłącznik ;)
sta-szek
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 28 lis 2019, 12:37

Re: Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: sta-szek »

zdawkowe odpowiedzi...
przydałby się link albo konkretna odpowiedź dlaczego tak jest. oczywiście poparta nauką i dowodami.
sam się nad tym zastanawiałem, czytałem różne blogi itd... i zawsze na końcu jest odpowiedź "tak bo tak" albo "tak bo ten czujnik jest lepszy" -- ale dlaczego? tak bo tak :D
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: tkoko »

sta-szek pisze:
30 kwie 2020, 12:54
zdawkowe odpowiedzi...
przydałby się link albo konkretna odpowiedź dlaczego tak jest. oczywiście poparta nauką i dowodami.
sam się nad tym zastanawiałem, czytałem różne blogi itd... i zawsze na końcu jest odpowiedź "tak bo tak" albo "tak bo ten czujnik jest lepszy" -- ale dlaczego? tak bo tak :D
Myślę że podstawowa różnica jest w tym, że wyłącznik jest zależny tylko od "bezpośredniej" temperatury silnika/sterownika, nie ma tu dodatkowych czynników jak sterownik, kable itd. Jest albo włączony albo wyłączony. Czujnik zaś jest zależny nie tylko od "mierzonej" temperatury, ale i od przewodów, sterownika, montażu, temperatury otoczenia itd. To sprawia że "realna" temperatura może się różnić od "pokazywanej/zadziałania".
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: EV-Maniak »

sta-szek pisze:
30 kwie 2020, 12:54
zdawkowe odpowiedzi...
przydałby się link albo konkretna odpowiedź dlaczego tak jest. oczywiście poparta nauką i dowodami.
sam się nad tym zastanawiałem, czytałem różne blogi itd... i zawsze na końcu jest odpowiedź "tak bo tak" albo "tak bo ten czujnik jest lepszy" -- ale dlaczego? tak bo tak :D
Bo praktyka zawsze jebjut teorju 😜👍
sta-szek
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 28 lis 2019, 12:37

Re: Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: sta-szek »

tkoko pisze:
30 kwie 2020, 13:49
Myślę że podstawowa różnica jest w tym, że wyłącznik jest zależny tylko od "bezpośredniej" temperatury silnika/sterownika, nie ma tu dodatkowych czynników jak sterownik, kable itd. Jest albo włączony albo wyłączony. Czujnik zaś jest zależny nie tylko od "mierzonej" temperatury, ale i od przewodów, sterownika, montażu, temperatury otoczenia itd. To sprawia że "realna" temperatura może się różnić od "pokazywanej/zadziałania".
dobra, to już coś więcej mówi. ma sens, dzięki :D
Awatar użytkownika
RafalEmc2
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2020, 23:48
Kontakt:

Re: Czujnik vs wyłącznik termiczny

Post autor: RafalEmc2 »

sta-szek pisze:
30 kwie 2020, 12:54
zdawkowe odpowiedzi...
przydałby się link albo konkretna odpowiedź dlaczego tak jest. oczywiście poparta nauką i dowodami.
sam się nad tym zastanawiałem, czytałem różne blogi itd... i zawsze na końcu jest odpowiedź "tak bo tak" albo "tak bo ten czujnik jest lepszy" -- ale dlaczego? tak bo tak :D

Silniki z KTY jako odciecie mocy sa masowa przezwajane zawodza , a samo ich wklejenie "srednio" przypomina klej termoprzewodzacy bardziej klej deuskladnikowy. Temp jesli szybko narasta ten czujni moze tego nie ogarnac.
ODPOWIEDZ