Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
philut
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:50

Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: philut »

Cześć!
Piszę ten post, ponieważ mam problem, którego jeszcze nie widziałem na tym forum:
Rama Falcon V2, silnik QS205. Wyczuwam delikatny luz na osi (góra-dół), po mocniejszym dokręceniu śrub M24, luz znika, jednak blokuje to także ruch obrotowy koła. Problem jest tylko z prawej strony - wolnobiegu, jak za mocno dokręcę prawą śrubę, coś ociera do tego stopnia, że blokuje koło. Sposób montażu po prawej stronie to: silnik - wolnobieg - blokada momentu (blaszka ze zdjęcia) - ramie ramy - nakrętka M24. Nie mogę zlokalizować co tak blokuje, a ślady otarć widoczne na blaszce wynikają z luzu (ruch góra dół) a nie z ocierania obrotowego. Czy jest możliwe, że zbyt mocne dokręcenie nakrętek M24 powoduje jakiś ścisk w silniku i ocieranie czegoś wewnątrz? Co mogę zrobić? Co jeszcze sprawdzić?
Załączniki
IMG_20200516_212808.jpg
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: ap0f1s »

A masz podkładki co wchodzą na oś i do środka wolnobiegu? Na tych podkładkach ma opierać się wahacz inaczej ściskasz wolnobieg i blokuje koło.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
philut
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:50

Re: Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: philut »

Nie posiadam takich podkładek. Nie ma ich tam. Mogę prosić o rysunek? To są podkładki stalowe czy aluminiowe? Gdzie mogę je kupić?
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: AST034 »

philut pisze:
17 maja 2020, 13:07
Nie posiadam takich podkładek. Nie ma ich tam. Mogę prosić o rysunek? To są podkładki stalowe czy aluminiowe? Gdzie mogę je kupić?
Musisz sobie zrobic :D

A na powaznie to musi byc cos takiego, tylko pod os M16, bo ta nie bedzie pasowala, wrzucam pogladowo:
https://nexun.pl/czesci-do-e-bike/podkl ... s-3k-turbo
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: moonkagliwicee »

Mialem taki sam problem przy qs205 35h i wolnobiegu 7s. Czesc osi o ktora opierac sie ma wahacz schowala sie pod wolnobiegiem. W moim przypadku pomogl klucz do zdejmowania korby rowerowej :D czesc z gwintem ktora wkrecamy w korbe okazala sie idealnie pasowac na os 16mm. Ucialem ja, zlozylem rower i do dzisiaj przejezdzilem tak ponad 8tys km 😉
Załączniki
f93b6c0b450b8c760a8f5ce1dc18.jpeg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
philut
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:50

Re: Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: philut »

Dziękuje za waszą pomoc. Problem rozwiązany. Wykonalem dystans tego typu z kawałka aluminium i jest ok. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: Umbur »

philut pisze:
18 maja 2020, 0:31
Dziękuje za waszą pomoc. Problem rozwiązany. Wykonalem dystans tego typu z kawałka aluminium i jest ok. Pozdrawiam!
Bezpieczniej jest zrobić podkładki se stali. Aluminium może się po czasie poddawać i luzować całą oś. Henio robił takie podkładki z nakrętek bodajże. Powinno dać radę w teorii.
Awatar użytkownika
RafalEmc2
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2020, 23:48
Kontakt:

Re: Blokowanie osi przy zbyt mocnym dokręceniu QS205

Post autor: RafalEmc2 »

Najprosciej bedzie ci uzyc podkladki z uchem i obszlifowanie jej szlifierka jesli chcesz to rozwiazac "na juz" lud dedykowany dystans
ODPOWIEDZ