Wykonanie blokady obrotu

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Adam333
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 12 paź 2018, 20:41

Wykonanie blokady obrotu

Post autor: Adam333 »

Cześć, chcę wykonać własną blokadę osi z jednego kawałka stali 10mm, wycięcie zamierzam powierzyc formie tnącej wodą, ale projekt muszę zrobić sam. Chciałbym zeby ta blokada była mocowana do hamulca. Ma ktoś z was doświadczenie z projektowaniem i przekladaniem wymiarów ze zdjęć i może polecić mi dobry program do tego i jeżeli to jest bardzo skomplikowane jakiś poradnik jak to zrobić. Chyba, że da sie taką blokadę zrobić całkowicie samodzielnie jakąś szlifierką, ale chyba bedzie to niewykonalne ze wzgledu na grubość materiału. Jak ktoś już robił taką blokadę to proszę niech podzieli się doświadczeniem i spostrzerzeniami. Dodam jeszcze, że pojazd bedzie miał 6,5 kW wiec blokada nie będzie miała lekko ;-)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Wykonanie blokady obrotu

Post autor: lukk »

wrzuć najpierw foto jak to u Ciebie wygląda. Blokada musi być jakoś dopasowana do ramy, więc jeśli wyjdzie jakiś prosty kształ to możesz wycinać samemu, przydałby się stojak do szlifierki.
Jaki masz pomysł na kasowanie luzu? Nagwintowany otwór wewnątrz blokady i śruba przez niego?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Wykonanie blokady obrotu

Post autor: Inc0 »

pierwsza moja blokade zrobiłem z pręta stalowego ( tzw czarna stal)o przekroju kwadratowym 12mm dwa kawałki w obu po dwa otwory dla srób sciskajacych je na osi silnika w jednym nagwintowane i w odpowiednim miejscu przyspawana nakretka by blokade zablokowac na ramie w otworze do mocowania stelarzu błotnika miała byc to tymczasowa blokada i słuzyć do czasu az ogarne cos eleganckiego w cad ale jak to najczesciej bywa rozwiazania tymczasowe sa najtrwalsze:P wiec została
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ