Nie wrzuca ostatniej przerzutki

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Nie wrzuca ostatniej przerzutki

Post autor: daniel89 »

Witam,
Jak w temacie. Przez dodanie podkładki z uchem jak radził Tas na swoim blogu nie wrzuca ostatniej przerzutki... Można to mniejszą podkładką bez ucha zdystansować jak łańcuch nie obciera ? bo ta jest dosyć gruba i przerzutka nie sięga już ostatniego biegu przy maksymalnym wychyleniu ... :?:
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Nie wrzuca ostatniej przerzutki

Post autor: tkoko »

Albo masz dźwignię przerzutek nie obsługującą tylną prowadnicę, albo tak jak pisze Zeeltom musisz wyregulować zakres tylnej prowadnicy.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Nie wrzuca ostatniej przerzutki

Post autor: verre »

ja bym się nie martwił specjalnie nawet jak nie ustawisz i nie będziesz mógł przerzucić, to i tak pewnie nie będziesz korzystał z przerzutek zbyt wiele mając silnik z tyłu. Na czacie już pisaliśmy, kombinuj z podkładaniem z obu stron, żeby oba koła w osi były i jeden ślad zostawiały, do tego jeszcze tarcza hamulcowa musi spasować. Dobrej zabawy :)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
daniel89
Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07 cze 2020, 10:51

Re: Nie wrzuca ostatniej przerzutki

Post autor: daniel89 »

Zakres dałem maksymalny jaki ma wychył przerzutka a śruba dokręcona na maksa - wychył maksymalny i to dalej nie obejmowało przez tą podkładkę z uchem dystansującą. Jak będzie tas dostępny to mu zakomunikujcie by ludzi w błąd nie wprowadzał tym swoim blogiem "że najpierw ta z uchem ma być dystansowa" bo to potem tylko problemy stwarza i roboty dokłada. Inni dają najpierw zwykłą podkładkę a potem dopiero za hak z uchem i nie słyszałem że to jest źle ....
ODPOWIEDZ