Dodatkowa blokada osi do Mxus 3K V3.

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
annkaa
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 06 kwie 2018, 22:44

Dodatkowa blokada osi do Mxus 3K V3.

Post autor: annkaa »

Zmieniłem felgę na moto + zamierzam dołożyć Sabvotona SVMC72100 + doszło mocowanie do osi pod przyczepkę + 50kg. Stąd chciałem wzmocnić blokadę osi. Do tej pory blokadę obrotu miałem tylko z 1 strony zamocowaną do otworu hamulca:
Obrazek
Obrazek
Od strony tarczy hamulcowej doszło mi mocowanie przyczepki 50kg, czy poprawnie je zamontowałem? Niestety przyczepka może pracować góra dół:
Obrazek
Obrazek
Teraz chcę dołożyć blokadę obrotu z 2 strony gdzie miejsca mam tyle:
Obrazek
Obrazek
Czy wystarczy że użyję uniwersalnej blokady osi obrotu? Czy lepiej zrobić na zamówienie. Jeśli gotowych to którą z 2 poniższych wybrać?
Obrazek
Aktualnie tak mam zamontowane podkładki te z ząbkami od strony koła. Czy czasem ząbki tych podkładek nie powinny się opierać o widełki? Albo całość nie powinna być głębiej?
Obrazek
Felt redemption 3 HUB:
Sabvoton SVMC72100 (M)
Mxus v3 3K-Turbo 16x4T
67V 16s16p Sanio GA
EV Computer Felga 21x1,60 Continental TKC 80 Twinduro 2.50-21
Giant Yukon FX 2 MID:
TSDZ2 750W
13s5p 48V 17,5Ah 840Wh Sanyo NCR18650GA
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Dodatkowa blokada osi do Mxus 3K V3.

Post autor: wwojciech »

Blokady ogólnodostepne nie pasują idealnie do osi, najlepiej dorobić indywidualną skrecana. W Twoim przypadku dobrze by było gdyby blokada obrotu była zintegrowana z uchwytem przyczepki. Dwa profile z blachy 6mm. Dokladajac przyczepke będą większe siły hamowanie/przyspieszanie i balbym się o tą cieniutka blokadke nie wspominając juz o przesiadce na sabvotona.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Dodatkowa blokada osi do Mxus 3K V3.

Post autor: scuda »

Była albo jest jedna konstrukcja z tym samym silnikiem co ty masz, tylko duzo mocniejszym sterownikiem, chyba gdzies koło 8kW w szczycie i jezdziło to na tych blokadach uniwersalnych co ty chcesz zamontować. Zrobił na tym kilka tysięcy kilometrów i nic się nie wyrabiało.
A tak pozatym co to masz za konstrukcje ze 34Ah zmontowane jest ? Masz gdzieś opisane w konstrukcjach własnych ?
Awatar użytkownika
annkaa
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 06 kwie 2018, 22:44

Re: Dodatkowa blokada osi do Mxus 3K V3.

Post autor: annkaa »

scuda pisze:
04 maja 2018, 22:07
Była albo jest jedna konstrukcja z tym samym silnikiem co ty masz, tylko duzo mocniejszym sterownikiem, chyba gdzies koło 8kW w szczycie i jezdziło to na tych blokadach uniwersalnych co ty chcesz zamontować. Zrobił na tym kilka tysięcy kilometrów i nic się nie wyrabiało.
Czy przypomina Ci coś więcej? Chociaż rodzaj ramy, gdzie tego szukać na tym forum czy na forum.arbiter.pl?
scuda pisze:
04 maja 2018, 22:07
A tak pozatym co to masz za konstrukcje ze 34Ah zmontowane jest ? Masz gdzieś opisane w konstrukcjach własnych ?
Mam konstrukcje z nie lubianą torbą...Tas w ostatnim filmie jedzie po torbach ale wspomina o wyjątkach tj. jak ktoś mieszka na 4 piętrze i musi nosić ten rower. To właśnie ja mieszkam na tym 4 piętrze, w tym roku miałem operacje na przepuklinę od noszenia roweru w zeszłym sezonie. Często jak wracałem ledwo żywy nie chciało mi się odpinać torby za każdym razem... Konstrukcją się pochwalę ale muszę ją do wakacji dopracować, rok temu była zamawiana na szybko i po tym sezonie wyszły problemy, które w tym sezonie eliminuje. Stąd wymiana na Sabvoton'a i pytanie o blokadę osi.
Felt redemption 3 HUB:
Sabvoton SVMC72100 (M)
Mxus v3 3K-Turbo 16x4T
67V 16s16p Sanio GA
EV Computer Felga 21x1,60 Continental TKC 80 Twinduro 2.50-21
Giant Yukon FX 2 MID:
TSDZ2 750W
13s5p 48V 17,5Ah 840Wh Sanyo NCR18650GA
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Dodatkowa blokada osi do Mxus 3K V3.

Post autor: scuda »

Przez chwile jezdzilem z torbą ale spalilem silnik i zbudowalem inną konstrukcję. Nie ma tragedii z tymi torbami, ludzie jeżdzą np. ten chłopak z Youtuba co koną stinky śmiga. Czasami baterie nawet w plecaku wozą i jest ok.
Tutaj masz linka do tej konstrukcji na blokadach uniwersalnych.
https://forum.arbiter.pl/printview.php?t=7011&start=0
ODPOWIEDZ