Uszkodzony silnik tylnego koła rower Raptor Skymaster

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Uszkodzony silnik tylnego koła rower Raptor Skymaster

Post autor: Soncu »

Witam, posiadam rower z Media Expert Raptor Skymaster. Uszkodzeniu uległ tylny silnik konkretnie złamała się oś. Co mogę zastosować zamiennie, rawkę mogę w ostateczności przełożyć, moc 250W 36V problem jest w szerokości tylnego widelca, ok 190mm wewnątrz. Zamieszczam zdjęcia o co chodzi, nie mogę nigdzie znaleźć oryginalnego silnika. Macie Panowie jakieś rady?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Uszkodzony silnik tylnego koła rower Raptor Skymaster

Post autor: tkoko »

Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Uszkodzony silnik tylnego koła rower Raptor Skymaster

Post autor: Yasiu77 »

szkoda że tam taki mały aku i sterownik jest, można by dać taki :) https://nexun.pl/pl/products/mxus-xf15- ... e-829.html
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Re: Uszkodzony silnik tylnego koła rower Raptor Skymaster

Post autor: Soncu »

Dzięki Panowie za rady. Trochę ta naprawa jest nieopłacalna, silnik 1300 do tego trzeba na nowo zapleść rawkę, nowa kaseta bo stara nie będzie pasować... fakt że jest mocniejszy bo oryginalny ma 250W lecz nawet gdybym chciał zwiększyć moc ogranicza mnie mały sterownik ukryty w ramie nic mocniejszego tam się nie zmieści, no i bateria też ma pewnie małą wydajność prądową. Rozebrałem w mak silnik i szukam kogoś kto mi dorobi na cnc nową ośke. Jak by ktoś kiedyś chciał kupić raptor skymaster to od razu mówię że bateria padła po 700km, części zamiennych brak. Także nie polecam :)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzony silnik tylnego koła rower Raptor Skymaster

Post autor: lukk »

Podzwoń po tokarzach w Twojej okolicy, tylko najpierw trzeba silnik rozebrać i wyjąć ośkę.
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Re: Uszkodzony silnik tylnego koła rower Raptor Skymaster

Post autor: Soncu »

Tak zrobiłem, ośka dosyć skomplikowana jakieś zwężenia podtoczenia, wyfrezowane otwory na kliny, zapytałem na grupie cnc kto by wykonał taką na wzór. Koszt 1000-1500. W tych pieniądzach zrobię konwersję na mxus xf15r z nowym kołem i sterownikiem
ODPOWIEDZ