Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

Czesc, szukam zestawu z duza bateria, do 5000 zl. Chcialbym nim robic dlugie podroze wiec dobrze aby mial duza baterie, z obciazeniem wiec dobrze aby mial duza moc. do tej pory zastanawialem sie nad boltem 2000 w, rapidem 2000 lub ebikerem. dzis takze wpadl w moje oczka zestaw firmy nexus.


ktore wg was sa najlepsze zestawy i jakiej firmy.

stad moje kolejne pytania, jaka jest trudnosc montazu? 2. jaka firma zapewnia najlepszy serwis? 3. jaki jest stosunek voltow do predkosci i predkosci do osiaganego dystansu? nie powiem wystarczala by mi predkosc 55 na sredniej baterii, ale chcialczym czasami jebnac sobie szose przy 90 plus km na h. stad moje ostatnie pytanie, czy jesli wezme 60v na szybkosc i jakis dobrze uzwojony silnik, bo bede mogl sobie to potem zmniejszyc powiedzmy na ekranie w sterowniku aby potem miec mniejsze napiesie i dluzsze wyjazdy? czy tak jak kupie tak bede mial juz na zawsze?


aha rover lazaro x-force 4 28. kolo meski
Azmadan
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Azmadan »

Jamajczyk pisze:
07 maja 2023, 13:20
Chcialbym nim robic dlugie podroze ... z obciazeniem...
...wystarczala by mi predkosc 55 ... chcialczym czasami jebnac sobie szose przy 90 plus km na h....
...lazaro x-force 4 28. kolo meski
Rower z v-breakami... i duże prędkości... z obciążeniem... :shock:
2019 - Merida Dakar 24"- HUB przód (dla dziecka)
2020 - Focus Black Forest - TSDZ2 (przejęła żona)
2021 - GT eVerb - Shimano E8000
2023 - Haibike Seet HardLife 27,5" XS - HUB tył (dla dziecka)
https://zaliczgmine.pl/img/maps/map-6259-s.png
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

czyli odradzasz xd?
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

no dobra zalozmy ze przystane na tych 60mkilometrach a do tych 90 tobym sie rozpedzal, w bardzo zadkich warunkach, przeciez nie bede zakladal obciazenia do ropedzaniansie. przeciez pisalem ze chodzi mi tylko o proste dlugie odcinki za miasto jakbym sie rozpedzal na prostej drodze.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: tkoko »

Jamajczyk pisze:
07 maja 2023, 14:36
no dobra zalozmy ze przystane na tych 60mkilometrach a do tych 90 tobym sie rozpedzal, w bardzo zadkich warunkach, przeciez nie bede zakladal obciazenia do ropedzaniansie. przeciez pisalem ze chodzi mi tylko o proste dlugie odcinki za miasto jakbym sie rozpedzal na prostej drodze.
https://ebikes.ca/tools/simulator.html? ... heel_b=29i
życzę powodzenia :D
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

chlopaki, ja amator, nie bardzo wiem jak to czytac, po prosil bym o odpowiedzi na moje pytania, nigdy nie mialem roweru elektrycznego, i nawet nie wiem czy manetka dziala w systemie 0-1 czyli wcisniesz i od razu lecisz z pelna moca, czy mozna sobie predkosc ja redukowac, zmniejszajac napiecie lub prad.


stad prosilbym o odpowiedzi na wszystkie moje pytania po koleji
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: tkoko »

Jamajczyk pisze:
07 maja 2023, 15:54
chlopaki, ja amator, nie bardzo wiem jak to czytac, ......
Bardzo prosto. Do osiągnięcia prędkości 70 km/godz potrzebujesz 4.5 kW mocy z baterii, a do osiągnięcia 90 km/godz musiałbyś dołożyć dalsze 4 kW z nóg. Całość samego roweru to 50 - 70 kg, o bezpieczeństwie nawet nie wspomnę.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Yasiu77 »

ty "motur" potrzebujesz kupić a nie ebajka robić :)
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

dobra ok jebac te predkosc, pomozcie mi wybrac silnik do tych zwyklych 50 na godzine. 48v wystarczy? ktory silnik wybrac i jaka baterie. zasiegi sa dla mnnie wazniejsze niz predkosc.
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

niezawodnosc tez aby byla na wysokim poziomie i w miare dobry serwis
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: tkoko »

Jamajczyk pisze:
07 maja 2023, 20:36
dobra ok jebac te predkosc, pomozcie mi wybrac silnik do tych zwyklych 50 na godzine. 48v wystarczy? ktory silnik wybrac i jaka baterie. zasiegi sa dla mnnie wazniejsze niz predkosc.
Jamajczyk pisze:
07 maja 2023, 20:36
niezawodnosc tez aby byla na wysokim poziomie i w miare dobry serwis
https://nexun.pl/pl/products/silnik-ele ... gJ_xfD_BwE
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Yasiu77 »

Bidony są za słabe na ten silnik. jak 3k turbo to nastaw się na budowę dużej baterii w trójkącie z minimum 117 ogniw. A jak już ma być skrzynka i jest miejsce to idź przynajmniej w 60v i będzie 60 km/h. Można jeszcze większe napięcie zrobić i szybciej jeździć do powiedzmy 70km/h I już prawie "motur" jest...do pierwszej dziury na drodze, potem się zrobi składak :)
Ten rower się nie nadaje do większej mocy niż 1500w więc zalecam maksymalnie mxus 30h + duży bidon, 50km/h pojedzie a to i tak za dużo przy takim rowerku
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: RadQ »

Yasiu77 pisze:
09 maja 2023, 10:44
Ten rower się nie nadaje do większej mocy niż 1500w więc zalecam maksymalnie mxus 30h + duży bidon, 50km/h pojedzie a to i tak za dużo przy takim rowerku
W punkt! Ten rower to co najwyżej do jakiejś mocniejszej przekładniówki się nadaje a co za tym idzie zapominamy o prędkości i stawiamy na zasięg. Jeśli google mnie nie oszukuje to on nie ma nawet hamulców tarczowych więc o jakim nastawieniu na prędkość tu piszemy... :lol:
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

tutaj na tym forum sie wszyscy oraja tymi mxusami jak zauwazylem czy to naprawde taki dobry silnik. jakie wybrac uzwojenie? bo pierwszy raz cos takiego widze, bolt i reszta czegos takiego nie maja. naprawde az 3000 w potrzebuje? w sumie czemu nie, ale wiecie. nie chce przesadzic. ok, zalozmy, ze bede chcial maks te 60 km. ok spoko. juz kiedys mialem przy tym rowerze i potem przeniosiony do innego, silnik spalinowy, to mi rozpedzal sie do 54. faktycznie hamulce byly na chwile.

a co do baterii, to raczej nie bede swojej budowal, chyba ze ktos mi zbuduje albo wysle jakis raczej dobry tutorial, ale boje sie ze cos spier…. wole chyba sobie druga w zapasie potem dokupic. no ale jak ktos mnie przekona, i powie ze zasieg siega np. 300 km to jestem w stanie to przemyslec.


takze, jaki silnik na zasiegi? i serio postarajcie sie bo narazie tylko dywagujecie a zero propozycji dostalem od was
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 773
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: lukk »

Widzę przynajmniej jedną propozycję: MXUS 30h plus duży bidon, i też bym w coś takiego tutaj szedł.
Piszesz, że wszyscy tylko o MXUSie - bo to silniki znane i sprawdzone. Czemu nikt nie poleca Bolta? Bo oni też nie robią swoich silników, tylko biorą chińczyka typu MXUS albo raczej klon i dają na to swoje logo i marżę. A do tego lubią sterowniki w szynie, których na forum się nie lubi za awaryjność.
Oczekiwania masz z kosmosu, to się nie dziw, że nikt Ci nie chce nic polecać, żeby potem nie było marudzenia, że "to się ledwie do 50 rozpędza" albo że "przy 40km/h nawet 40km nie zrobię na baterii".
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Yin »

MXUS 30h ramę masz pod koła 28" wiec bierz raczej o wolnym nawoju bo inaczej całość się będzie mocno gotować. Realnie będziesz pewnie jeździł z prędkościami w okolicy max 40 km/h, nie tyle że więcej się nie da ale dlatego że na sztywnym rowerze z dodatkową wagą i średnimi hamulcami sam szybko odczujesz ze więcej to kiepski pomysł. Do tego konkretne grube i mocne blokady koła bo bez nich albo zniszczysz ramę albo uszkodzisz kable silnika. I pamiętaj żeby zabezpieczyć silnik termikiem lub kupić taki który ma już założony.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

a co to jest to uzwojenie. i jaki ma wplyw na moc, szybkosc i zasieg? sa jakies charty?

ej no przeciez nie bede caly czas jezdzil z dodatkowa waga, napisalem wam tylko o roznych sytuacjach, dobrze jakby ta 50 60 byla, wiecej mi nie trzeba jednak. i tak bede sie rozpedzal na dlugiej prostej wiec hamulce tez nie potrzebne, bo bede hamowal jazda na jalowym. a wiadomo ze normalnie to w okolicy 34-36

co masz na mysli poprzez blokady na kola?
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Yin »

Tu masz artykuł o blokadach koła i po co są: https://ebikes.ca/product-info/grin-pro ... -arms.html
Uzwojenie silnika wpływa na jego zastosowanie, w bardzo dużym uproszeniu wolne uzwojenie daje silnik wolny ale mocny ( z dużym momentem obrotowym), szybkie daje większe obroty ale mniejszy moment. Do tego trzeba dobrać odpowiednie uzwojenie do wielkości koła - Ty masz duże koło więc potrzebujesz wolnego silnika. Jak wsadzisz tam silnik szybki to raz ze będzie się mocno grzał, dwa będzie czerpał więcej energii więc będziesz miał mniejszy zasięg.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Jamajczyk »

a jak sie ma ten 3000w do tego 1500w? wieksza sila? bo widze predkosci takie same, ale moc dwa razy wieksza, czyli co pociagnie 2 razy wieksza wage kosztem 2 razy wiekszego poboru pradu? jesli tak czy to ma tez zastosowanie jesli tej dodatkowej wagi nie ma?
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Yin »

Znowu w wielkim uproszczeniu: 3000w będzie w stanie jechać dłużej bez przegrzania się np pod górkę. Ale pakowanie 3kw w ramę rowerowa to średni pomysł, da się ale lepiej wtedy dozbierać i zafundować sobie ramę dedykowana do e bike która wytrzyma te moce. Na początek spokojnie wystarczy 1500w. No i nauka na potencjalnych błędach będzie tańsza :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Jaki zestaw do konwersji do 5000 zl

Post autor: Tooropek »

Przerobiłem w tym tygodniu znajomemu rower MTB na mxusie 30h 7x9 + kt48V 35A z lcd 3 + Aku w skrzynkę 13s10p 35e i jest mega zadowolony z momentu obrotowego, v max w okolicy 45km/h w kole 28". Pod moja waga 88kg i 180 wzrostu rower mega przyjemnie przyspiesza, sterownik oczywiście wyłączony soft start i pełna moc (około 1800W na pełnym aku). Myślę, że w takiej konfiguracji także mógłbyś być zadowolony z osiągów, dystansu, czasu jazdy i rower nie będzie przesadnie ciężki. Jeżeli chcesz coś szybszego wystarczy wybrać najszybszy możliwy nawój i podejdziesz pod okolice 60km/h przy kole 28".

Koszt konwersji spokojnie zamknął się w okolicy 5k z robotą.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ