CMACEWHEEL RX20 MAX

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: Jamajczyk »

Takze tego, kupilem sobie takie oto cudenko jak w tytule i chcialbym wyciagnac z niego tyle ile sie da. Zastanawiam sie, gdyz jezdzi on zwykle max 36 km na godzine. Maksymalna predkosc mam odblokowana na 100. Ale nadal sie wiecej nie ropedza. (jezdze na jednym silniku). Zastanawiam sie nad dwoma kolejnymi zmianami, podniesienia amperazu z 20 na 22. I moze na podniesieniu voltow. O ile wiem, ze w innych chinczykach, podobnej konstrukcji, ludzie podnosza Ampy do 22. To nie wiem, czy moge zwiekszyc w sterowniku zwiekszyc volty, z 48, na 52, bo chyba takie najwieksze ustawienie tam jest.

Znacie jeszcze jakies inne sposoby?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3000
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: tas »

Podniesienie amperów nie zwiększy prędkości maksymalnej.
Najpewniej silnik w Twoim rowerze kręci już na maksymalnej prędkości i bez jego wymiany nie uzyskasz dużej poprawy prędkości. Może tak być jeśli odblokowanie w menu nie dało rezultatu
Zrobienie nowego akumulatora na 14s może się nie udać z uwagi na brak miejsca - zresztą dałoby to maksymalnie może 5-7% wzrost prędkości przy dużym ryzyku popalenia sterowników na wyższym napięciu.
Podnosić prądu rozładowania na 22A/sterownik czyli w sumie na prawie 45A z biednego małego akumulatora nie polecam, chyba, że pchasz się na pierwsze strony gazet na artykuły typu "Człowiek Ognik powrócił"
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: Jamajczyk »

czyli sie nie da szybciej?
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: lukk »

Wszystko się da, tylko pytanie jakim kosztem :) Na pewno wymagane zmiany sprzetowe, a nie tylko konfiguracja na wyświetlaczu. Masz rower na 2 przekładniówkach, więc te 36km/h przy 48V to ich maksymalna prędkość. Żeby zwiększyć vmaxa musiałbyś zrobić nową baterię na wyższe napięcie już na zewnątrz ramy i użyć nowych sterowników, które obsłużą wyższe napięcie. Możesz też dać silnik typu direct drive, on się będzie szybciej kręcił, ale tu też potrzeba innego sterownika i baterii, która się nada do większych obciążeń.
Jamajczyk
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2023, 13:12

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: Jamajczyk »

No dobra ale powiedziales, 45 Amperow, no ok, skoro moja barteria jest w stanie obsluzyc dwa silniki do 45 AMP (obecnie 40) to do jednego chyba moge wyslac wiecej? o ile to nie rozwali silnika. (pamietajmy ze mam dwa motory i moge jezdzic na jednym albo dwoch)
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 775
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: lukk »

możesz sobie zmierzyć prąd przy jeździe z Vmax to się przekonasz ile faktycznie wtedy biorą silniki. Zakładam, że ograniczeniem nie jest tu prąd sterownika tylko napięcie, przy takim jak masz te silniki już szybciej się nie będą kręcić.
A co do tej baterii - ona jakoś wytrzymuje te prądy jako chwilowe przy ruszaniu albo wjeżdżaniu na niewielką górkę, ale jakbyś zaczął z niej brać 45A ciągiem to by się szybko zdegradowała.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: tkoko »

Bez zmiany baterii na większe napięcie (tym samym i sterowników) nie zwiększysz maksymalnej prędkości "użytkowej" tych silników. Na płaskiej drodze czy pojedziesz na jednym silniku czy na dwóch, prędkość maksymalna będzie zbliżona. Jedynie na podjazdach będzie widać różnicę w prędkości jazdy na jednym lub dwóch silnikach.
Wujek74
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2023, 11:13

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: Wujek74 »

Rozważam zakup roweru elektrycznego i mam pytanie do kolegów którzy jeżdżą na tym rowerku CMACEWHEEL RX20 Max odnośnie jego wydajności przy podjazdach pod strome wzniesienia.
Chciałbym go kupić do jazdy pod górkę z plecakiem o wadze ok 18kg. Sam ważę ok 85kg więc w całości wyjdzie jakieś 105kg.
Planuję dorobienie bagażnika nad przednie koło na którym będzie mocowany plecak tak by oba koła były równomiernie obciążone podczas jazdy pod strome wzniesienia (ok 30 stopni) Jazda będzie głównie w lesie więc w grę wchodzi podłoże w miarę twarde, mogą się trafiać kamienie oraz ściółka leśna. Jak oceniacie możliwości tego roweru do takiego zastosowania, czy to w ogóle ma sens czy sobie od razu odpuścić a jeśli tak to z jakiego powodu. Podjazdy nie będą w całości po stromiźnie 30 stopni ale trzeba przyjąć że będzie to nachylenie rzędu 15-30 stopni.
Z góry dziękuję za konstruktywne komentarze.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: tkoko »

Wujek74 pisze:
22 wrz 2023, 13:03
...... Jak oceniacie możliwości tego roweru do takiego zastosowania, czy to w ogóle ma sens czy sobie od razu odpuścić a jeśli tak to z jakiego powodu. .......
Składana kierownica tego typu w płaskim terenie jest problemem (nie wiem jak w tym rowerze), a co dopiero w zjazdach/podjazdach 30%.
Wujek74
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2023, 11:13

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: Wujek74 »

Nie zamierzam szaleć na tym rowerze, ma on służyć do transportu plecaka na górkę więc zależy mi na dużym momencie obrotowym i dobrzej przyczepności opon.
Czy ktoś może wie jaki model/modele silnika zastosowano w tym rowerze?
Wujek74
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2023, 11:13

Re: CMACEWHEEL RX20 MAX

Post autor: Wujek74 »

tkoko pisze:
22 wrz 2023, 13:56
Składana kierownica tego typu w płaskim terenie jest problemem (nie wiem jak w tym rowerze), a co dopiero w zjazdach/podjazdach 30%.
kierownicę w razie potrzeby się wzmocni.
ODPOWIEDZ