zakup modyfikacja roweru na elektryczny z silnikiem w kole

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
elektryczny
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 01 sie 2022, 10:44

zakup modyfikacja roweru na elektryczny z silnikiem w kole

Post autor: elektryczny »

Od jakiegoś czasu dojeżdżam pon-pt do pracy, w jedną stronę ok 10 km po równym terenie na mazowszu. Wszędzie dobry asfalt: szosa lub ścieżka rowerowa, niskie natężenie ruchu samochodowego. Bezpieczne miejsce do parkowania w domu i pracy.

Aktualnie jest to retro MTB na 26" i prędkość przelotowa ok 20-21 km/h. Droga się dłuży/szkoda czasu, ponadto w domu jest fotowoltaika. Chciałbym ją podnieść do ok 35-45 km/h.. wiem, że to nie problem dla kolarzy, ale ja po prostu nie lubię szosowych rowerów na ultra cienkich oponach i jazdy w takim tempie. Nie bez znaczenia, jest, że chciałbym zachować świeżość i dojechać umiarkownie rozgrzany, a nie zlany potem :) Mogę jeździć długo, nawet w ok 200 km/dzień, ale właśnie w swoim tempie. To ma być przyjemność a nie spinka pod strave. Aha 170 cm i 63 kg. Jeżdże cały rok.

Posiadam kilka wolnych ram, takich nie odchodzonych,pod koła 26" zatem powinny podołać.

Dlatego coraz częściej myślę o rowerze elektrycznym.

Założenia:
- silnik 500 W styknie ? lokalizacja tylne lub przednie koło, absolutnie nie zależy mi na rozłożeniu masy; nie bez znaczenia, że w przypadku zerwania łańcucha można kontynuować podróż do tego brak konieczności częstszej wymiany wielotrybu, blatów i łańcucha
- zastanawiam się jeszcze jaki silnik z przekładnią czy bez ?
- bateria bidonowa z wbudowanym sterownikiem (nie przepadam za bagaznikami, preferuję bikepacking) pewnie 48 V ?
- manetka na kciuk
- system działający bez dodatkowych czujników w manetkach
- zależy mi na w miare niskiej wadze (https://ebiker.pl/pl/products/zestaw-do ... w-317.html tylko 2,5 kg)
- rower może być bez amortyzacji

Jakie firmy i rozwiązania polecacie ? A może coś gotowego ? Jestem w stanie zamontować taki zestaw samodzielnie.

Z góry dziękuje za komentarze co jest legalne i o podwyższonym ryzyku uszkodzeń. Skuter blinkee posiadam, ale rower to rower :)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3000
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: zakup modyfikacja roweru na elektryczny z silnikiem w kole

Post autor: tas »

2.5kg ważą silniki 250W, nie pozwoli Ci to na jazdę szybciej niż około 35km/h a to i tak ryzykując, że się rozleci.
Najmniejsze silniki = najmniej mogą = najsłabsze konstrukcyjne, małe przekładnie, duże obciążenie elementów = dla osób o najniższych wymaganiach od napędu.
Jeśli masz budżet te 3700zl za najtańszy wskazany zestaw, to jeśli poszukasz to w tej cenie znajdziesz o wiele lepsze, wytrzymalsze napędy z większą baterią - zestawy z pewniejszych źródeł/sklepów.
Poza tym czytaj też opinie o sklepach przed kupowaniem gdziekolwiek, żeby się nie wpakować w straty.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: zakup modyfikacja roweru na elektryczny z silnikiem w kole

Post autor: Tooropek »

Mogę Ci kolego zaoferować zestaw ultra szybki z silnikiem przekładniowym 750W nominalnie i baterię bidonową w Twoim budżecie. Silnik waży 3,5kg bateria z szyną 4,5kg, pozostałe elementy około 1kg, to jest całkowita dodatkowa waga. Prędkość na kole 26 w okolicy 50km/h i moment obrotowy bardzo fajny jak na silnik przekładniowy. Jeżeli chcesz się przejechać i dowiedzieć czegoś więcej to zapraszam do 08-110 na jazdę testową. W niedzielę jestem w domu kilka godzin także chętnie zaprezentuję co mam na stanie. Napisz priv z numerem telefonu to skontaktujemy się telefonicznie - będzie szybciej prościej i na temat. Pozdro
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1335
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: zakup modyfikacja roweru na elektryczny z silnikiem w kole

Post autor: zielony71 »

Ja przy takich założeniach wybrałbym silnik bezprzekładniowy. Cisza i bezobsługowość.
Czy 500W wystarczy? W mojej stopce masz link do testów silnika o takiej mocy.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
ODPOWIEDZ