CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: pxl666 »

odpowiednio duży termokurcz plus silikon
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Już wszystko jasne! Winna nie była wtyczka od akumulatora bo ona została POPRAWNIE zabezpieczona termokurczliwą koszulką (to białe)

Obrazek

Problem leżał po stronie wtyczki od silnika bo te głąby nie zabezpieczyły w ogółe przylutowanych przewodów koszulkami termokurczliwymi! Nałożyli tylko osłonkę i wsio. Misja wykonana! Teraz mnie czeka lutowanko dwóch wtyczek bo obydwie już do niczego się nie nadają.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: pxl666 »

w tych pieniądzach powinni serwować komplet hermetyk wtyk M\F
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Miałem nosa żeby to odrazu po zakupie owinąć folią. Gdyby nie to zwarcie byłoby pewnie już po pierwszej letniej ulewie.

Acha! Maglo i dareksad możecie zobaczyć w swoich silnikach czy czerwony kabel przy wtycce XT90 od silnika to PLUS czy MINUS? Starą już rowaliłem i wolę się upewnić.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

O tak to wygląda😉
Załączniki
IMG_20230105_172550.jpg
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Ok. Czyli czerwony to PLUS. Dzięki!
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Możesz tak z ciekawości zobaczyć czy też ci tak kijowo "zabezpieczyli" te wtyczkę? Podciągnij tę osłonkę i zobacz czy masz zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi. Ciekaw jestem czy to u nich taka norma czy poprostu miałem peszka.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
05 sty 2023, 17:39
Możesz tak z ciekawości zobaczyć czy też ci tak kijowo "zabezpieczyli" te wtyczkę? Podciągnij tę osłonkę i zobacz czy masz zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi. Ciekaw jestem czy to u nich taka norma czy poprostu miałem peszka.
Teraz niestety nie mogę bo mam założony termokurcz, ale po tym co się stało u Ciebie to chyba któregoś dnia będę musiał się tam dostać.
Na pewno dam znać jak sprawdzę.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Instalacja nowego kontrolera X6 dla CYC X1 STEALTH gen.1
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: insaimz »

Cześć, moja żona używa tsdz2, ma on już 2.5 roku. Przebieg 1500-3000. W miarę użytkownika i oglądania filmów na YouTube poznaję jego wady. Przez ostatnie dwa dni byłem zmuszony go serwisować. Podczas płukania napędu z butelki zamókł. Po wyczyszczeniu i wysuszenia działa normalnie. Jednak domyślam się, że jak już raz przeciekł, to podczas jazdy w deszczu może zdechnąć ponownie. Może również paść czujnik nacisku na pedały po tak długim okresie użytkowania. Wczoraj oglądałem filmik

, w którym przedstawiono, że pewne elementy czujnika trą o siebie podczas pracy, są tak zaprojektowane.
Nie wiem, czy będzie mi się chciało go naprawiać jak padnie. Im szybciej to nastąpi, tym mniejszy będzie zapał do reanimacji trupa.
Dlatego zacząłem się zastanawiać nad cyc.
Jak ze szczelnością tych silników?
Jak częstych wymagają przeglądów?
Czy mają jakieś elementy, które są z góry skazane na dość szybka awarię (takie jak czujnik nacisku na pedały w wypadku tsdz2, czy największe z łożysk, szybko nam złapało luz)?
Czy kontroler, w wypadku silnika z łańcuchem, trzeba gdzieś mocować osobno według swojej wizji, czy jest on zamontowany w obudowie silnika?
A może jeśli tsdz2 ze swoją wydajnością, starczał w zupełności, to warto pójść w cyc photon? Miałbym te samy pytania, co powyżej, również do niego.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

insaimz pisze:
15 sty 2023, 19:45
Cześć, moja żona używa tsdz2, ma on już 2.5 roku. Przebieg 1500-3000. W miarę użytkownika i oglądania filmów na YouTube poznaję jego wady. Przez ostatnie dwa dni byłem zmuszony go serwisować. Podczas płukania napędu z butelki zamókł. Po wyczyszczeniu i wysuszenia działa normalnie. Jednak domyślam się, że jak już raz przeciekł, to podczas jazdy w deszczu może zdechnąć ponownie. Może również paść czujnik nacisku na pedały po tak długim okresie użytkowania. Wczoraj oglądałem filmik

, w którym przedstawiono, że pewne elementy czujnika trą o siebie podczas pracy, są tak zaprojektowane.
Nie wiem, czy będzie mi się chciało go naprawiać jak padnie. Im szybciej to nastąpi, tym mniejszy będzie zapał do reanimacji trupa.
Dlatego zacząłem się zastanawiać nad cyc.
Jak ze szczelnością tych silników?
Jak częstych wymagają przeglądów?
Czy mają jakieś elementy, które są z góry skazane na dość szybka awarię (takie jak czujnik nacisku na pedały w wypadku tsdz2, czy największe z łożysk, szybko nam złapało luz)?
Czy kontroler, w wypadku silnika z łańcuchem, trzeba gdzieś mocować osobno według swojej wizji, czy jest on zamontowany w obudowie silnika?
A może jeśli tsdz2 ze swoją wydajnością, starczał w zupełności, to warto pójść w cyc photon? Miałbym te samy pytania, co powyżej, również do niego.
W CYC'u STEALTH jest to owiele lepiej zaprojektowane! Nic nie ociera! Nie ma żadnych gówniany sprężynek czy blaszek. Generalnie wszystko jest znacznie prostsze w serwisowaniu. Sam oceń!

insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: insaimz »

Wyglada to solidnie.
Póki co rozebrałem całego tsdz2 ale bez rozkręcania w nim suportu i wyciągania czujnika nacisku na pedały. Wysuszyłem, wyczyściłem uszczelki. Nasmarowalem zębatki, łożyska, uszczelki. Myślę, że będzie spokój na rok. Wpadłem też na to, że ostatnio swój udział w przecieku mógł mieć też użyty płyn tenzi podczas czyszczenia roweru. Może gdzieś zniwelował uszczelniające działanie smaru i woda się przedostała.
Jednak gdyby ten silnik za jakiś czas wykorkowal, to najlepiej będzie mi na te moment pasował cyc stealth. Myślę, że jak żona tyle jeździ na tsdz2, to cyca będzie miała problem zajechać.
Oglądałem też jako alternatywę ramy z bfangiem i na tyle, co znalazłem , to kosztowało to tyle, że wolałbym Kupić TOSĘ. Sama rama z silnikiem, kojarzę teraz, że bez baterii kosztują około 10 tys zł z VAT + koszt przesyłki. Jeszcze bym musiał kupić cały osprzęt, amortyzatory, wszystkie części i robi się drożej niż fabryczny. Chyba, że źle szukałem ram z bfangiem i są taniej? TOSA ma fajną pojemna baterie. Jednak widzę, że już na stronie nie oferują rowerów z silnikiem 500wat tylko 250. Może nieoficjalnie można zamówić mocniejszy silnk w rowerze? Generalnie liczby ( 500wat bafanga, o ile robią i pojemna bateria) czynią ten rower ciekawszym niż rowery dużych rowerowych marek. Pozostaje jeszcze tylko kwestia czy trzeba się przejmować szczelnością. Spróbuję poszukać film, w którym kolesiowi Bafang przeciekł.

A wiecie, o jakich wadach gen2 mówił Taba na wrzuconym tutaj kilka dni temu filmiku?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: pxl666 »

1 robisz oftop . 2 smar nie uszczelnia (nie byle jaki) smary chłoną wilgoć . 3 tosa to dobra alternatywa bo masz gwarancje w pl
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Pewnie chodzi o głośność. Stalowe zębatki w przekładni planetarnej plus prędkość obrotowa dochodząca do 4000 RPM robią swoje. Taba jest przezwyczajony do cichych hubów i obecnie tsdz2.
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: insaimz »

Atak_Snajpera pisze:
20 sty 2023, 5:13
Pewnie chodzi o głośność. Stalowe zębatki w przekładni planetarnej plus prędkość obrotowa dochodząca do 4000 RPM robią swoje. Taba jest przezwyczajony do cichych hubów i obecnie tsdz2.
Bardziej chodziło mu o wady poprawione w gen3 względem gen2. Tak mi się wydaje. Zębatki w przekładni zostały i prędkość obrotowa pewnie nie spadła.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

No chyba trochę zmodyfikowali przekładnię planetarną bo jest ponoć wyraźnie ciszej

https://endless-sphere.com/forums/viewt ... 2#p1745940
We've just had a little 20 mile shake down road ride and can report that x1 Gen3 is an awful lot quieter than stealth gen1, it's really very impressive. We had them riding side by side. Would say that you can barely hear the Gen3 now -just a slight electrical hum- and imagine it'll be even less noticeable off road. You certainly couldn't hear it over the stealth :lol: On the strength of the noise level alone we've bought another x1g3 to replace the remaining stealth.

Initial torque is great.

The new thumb throttle is a lovely new design. Much slicker look to it

Installation was straightforward.

Didn't bother playing about with any other settings at the moment.
No off road today because it's been raining non stop and everywhere is unpleasantly muddy.
Tu można co nieco usłyszeć. Dla mnie to brzmi podobnie do mojego gen1 po 2000 km.
maglo18
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 25 lut 2022, 13:39

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: maglo18 »

Temat trochę zboczył na inny plan. Natrafiłem na instrukcję obsługi do kontrolera ASI BAC 500 który ma wyjaśnione większość parametrów oraz sposób działa wspomagania. Może komuś się przyda.

https://www.ebikes.ca/downloads/BAC500_ ... %201.0.pdf
Załączniki
CYC motor config speed.png
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Super. Wreszcie kumam co dokładnie robi ten speed map offset. Czyli jak chcemy aby nas silnik łagodniej wspomagał przy starcie to wartość trzeba obniżyć. Z ciekawości zobaczę co będzie przy 0.1 lub nawet 0.
Ogólnie to nie lubię czuć jak silnik mnie nagle zaczyna ciągnąć. Wolę jak to wszystko robi się w sposób bardziej transparentny.
maglo18
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 25 lut 2022, 13:39

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: maglo18 »

Do przetestowania poniżej aplikacja BackDoor PC. Można edytować pliki xml które przyszły od cycmotor oraz zapisywać jako nowe. Próbowałem podłączyć się poprzez rs232 ale bez skutecznie na razie.

https://endless-sphere.com/forums/downl ... ?id=173249
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Umarł mi kontroler. Dioda na kontrolerze pulsuje w losowy sposób.



Eggrider wywala błąd o braku komunikacji ,a aplikacja Cycowa po podłączeniu z kontrolerem nie wypełnia danymi z kontrolera.
Już napisałem do supportu więc zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: 2kola »

Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 15:19
Umarł mi kontroler. Dioda na kontrolerze pulsuje w losowy sposób.



Eggrider wywala błąd o braku komunikacji ,a aplikacja Cycowa po podłączeniu z kontrolerem nie wypełnia danymi z kontrolera.
Już napisałem do supportu więc zobaczymy co dalej.
Przerabiałem ten temat. Suport odpisał mi, żeby wysłać im sterownik do sprawdzenia (wysyłka do HongKongu prawie 200zł). Diagnoza taka, że naprawić się nie da i musiałem kupić drugi. Koszt łączny to 1300zł.

Jak jesteś na grupie CYC'a na FB to takie problemy oraz inne to codzienność :oops:

Dlatego od tamtego czasu nie lubię CYCa, płacisz gruby hajs za zestaw, a to się jebie bardziej niż TSDZ2. Z resztą przednia zębatka w CYC łapie luzy tak samo jak TSDZ2.

Co ciekawe swojego uszkodzonego ASI 855 sprzedałem KrzysiekEV. On wgrał tam jakiś zmodzony soft i sterownik podobno działa.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Mam to samo niestety, też już to zgłosiłem tyle że w PL
Dziwne że te ASI tak padają, masakra😔
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

2kola pisze:
07 lut 2023, 15:35
Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 15:19
Umarł mi kontroler. Dioda na kontrolerze pulsuje w losowy sposób.



Eggrider wywala błąd o braku komunikacji ,a aplikacja Cycowa po podłączeniu z kontrolerem nie wypełnia danymi z kontrolera.
Już napisałem do supportu więc zobaczymy co dalej.
Przerabiałem ten temat. Suport odpisał mi, żeby wysłać im sterownik do sprawdzenia (wysyłka do HongKongu prawie 200zł). Diagnoza taka, że naprawić się nie da i musiałem kupić drugi. Koszt łączny to 1300zł.

Jak jesteś na grupie CYC'a na FB to takie problemy oraz inne to codzienność :oops:

Dlatego od tamtego czasu nie lubię CYCa, płacisz gruby hajs za zestaw, a to się jebie bardziej niż TSDZ2. Z resztą przednia zębatka w CYC łapie luzy tak samo jak TSDZ2.

Co ciekawe swojego uszkodzonego ASI 855 sprzedałem KrzysiekEV. On wgrał tam jakiś zmodzony soft i sterownik podobno działa.
Miałeś tak samo jak u mnie czyli pulsowała ci dioda?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: pxl666 »

Obrazekohoho ciekawe ciekawe
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

dareksad pisze:
07 lut 2023, 15:36
Mam to samo niestety, też już to zgłosiłem tyle że w PL
Dziwne że te ASI tak padają, masakra😔
No. Problem musi być wielki skoro nowsze modele są wyłącznie na ich autorskim kontrolerze na architekturze VESC. ASI poszedł w odstawkę. No raczej dla picu takiej zmiany raczej nie zrobili.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: 2kola »

Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 15:39
2kola pisze:
07 lut 2023, 15:35


Przerabiałem ten temat. Suport odpisał mi, żeby wysłać im sterownik do sprawdzenia (wysyłka do HongKongu prawie 200zł). Diagnoza taka, że naprawić się nie da i musiałem kupić drugi. Koszt łączny to 1300zł.

Jak jesteś na grupie CYC'a na FB to takie problemy oraz inne to codzienność :oops:

Dlatego od tamtego czasu nie lubię CYCa, płacisz gruby hajs za zestaw, a to się jebie bardziej niż TSDZ2. Z resztą przednia zębatka w CYC łapie luzy tak samo jak TSDZ2.

Co ciekawe swojego uszkodzonego ASI 855 sprzedałem KrzysiekEV. On wgrał tam jakiś zmodzony soft i sterownik podobno działa.
Miałeś tak samo jak u mnie czyli pulsowała ci dioda?
Już nie pamiętam czy dioda pulsowała ale na 100% wywalało mi błąd komunikacji na wyświetlaczu 750c (chyba error 30h) a czasami jakiś inny kod błędy.
I po podłączeniu sterownika do telefonu tak jak u ciebie nie wyświetlały się dane w aplikacji i nic się nie dało zmienić.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 15:43
dareksad pisze:
07 lut 2023, 15:36
Mam to samo niestety, też już to zgłosiłem tyle że w PL
Dziwne że te ASI tak padają, masakra😔
No. Problem musi być wielki skoro nowsze modele są wyłącznie na ich autorskim kontrolerze na architekturze VESC. ASI poszedł w odstawkę. No raczej dla picu takiej zmiany raczej nie zrobili.
Daj znać jak będziesz miał jakieś info co dalej.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

A tak to u mnie wygląda

Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: 2kola »

Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 15:43
dareksad pisze:
07 lut 2023, 15:36
Mam to samo niestety, też już to zgłosiłem tyle że w PL
Dziwne że te ASI tak padają, masakra😔
No. Problem musi być wielki skoro nowsze modele są wyłącznie na ich autorskim kontrolerze na architekturze VESC. ASI poszedł w odstawkę. No raczej dla picu takiej zmiany raczej nie zrobili.
Nie wiem czy to kwestia ASI czy ich oprogramowania bo np. dużo sur-ronów jeździ na ASI i nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problem.
Z tą wyginającą się zębatką też był problem ale po kilku latach zrobili wersję 2.0 i podobno już jest dobrze ale ja już nie mam zamiary tego sprawdzać.

Takie wpadki można wybaczyć w zestawie za 2-3k ale nie za 6 czy 7k.

Dodatkowo ten ich VESC to też nie do końca dopracowany bo już widziałem posty ludzi na FB, że CYC jest nieużywany w domu a VESC sterownik pokazuje, że silnik ma 100 stopni.


@edit CYC miał problem ze sterownikami od początku istnienia.
Najpierw mieli swoje autorskie sterowniki, które się ciągle psuły, no to przeszli na sterowniki ASI, który też się psują i "brickują". Teraz wracają do początku i znowu robią swoje :lol:
Ostatnio zmieniony 07 lut 2023, 16:07 przez 2kola, łącznie zmieniany 2 razy.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

2kola pisze:
07 lut 2023, 15:55
Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 15:43


No. Problem musi być wielki skoro nowsze modele są wyłącznie na ich autorskim kontrolerze na architekturze VESC. ASI poszedł w odstawkę. No raczej dla picu takiej zmiany raczej nie zrobili.
Nie wiem czy to kwestia ASI czy ich oprogramowania bo np. dużo sur-ronów jeździ na ASI i nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problem.
Z tą wyginającą się zębatką też był problem ale po kilku latach zrobili wersję 2.0 i podobno już jest dobrze ale ja już nie mam zamiary tego sprawdzać.

Takie wpadki można wybaczyć w zestawie za 2-3k ale nie za 6 czy 7k.

Dodatkowo ten ich VESC to też nie do końca dopracowany bo już widziałem posty ludzi na FB, że CYC jest nieużywany w domu a VESC sterownik pokazuje, że silnik ma 100 stopni.
Ja akurat mam freewheel 2.0 więc luzów nie mam po 2000 km. ASI 855 pada. Na endlessie również ludzie mają z nim problemy tyle że z bafangiem.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

dareksad pisze:
07 lut 2023, 15:53
A tak to u mnie wygląda

Jak tak patrzę na tę diode to mi się dioda dysku twardego w komputerze przypomina. Jak są problemy z odczytem np. przy bootowaniu systemu to też tak muli i muli i muli. Może to problem z pamięcią FLASH gdzie siedzi firmware i ustawienia.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

2kola pisze:
07 lut 2023, 15:35

Co ciekawe swojego uszkodzonego ASI 855 sprzedałem KrzysiekEV. On wgrał tam jakiś zmodzony soft i sterownik podobno działa.
Wątpię aby zwykłe wgranie nowego firmware jest wstanie naprawić uszkodzone komórki w pamięci FLASH. Sądzę że problem pojawi się znowu w czasie gdy dane zaczną znowu się ulatniać z uszkodzonej pamięci. Każdy z was pewnie miał kiedyś problem z padniętym pendrivem czy kartą SD. Sądzę że w kontrolerze jest ten sam problem. Słabej jakości pamięć flash i dane potrzebne do pracy sterownika znikają. Kontroler ciągle ponawia próbe załadowania i czasami mu się to udaje jak na filmiku dareksad.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 16:36
2kola pisze:
07 lut 2023, 15:35

Co ciekawe swojego uszkodzonego ASI 855 sprzedałem KrzysiekEV. On wgrał tam jakiś zmodzony soft i sterownik podobno działa.
Wątpię aby zwykłe wgranie nowego firmware jest wstanie naprawić uszkodzone komórki w pamięci FLASH. Sądzę że problem pojawi się znowu w czasie gdy dane zaczną znowu się ulatniać z uszkodzonej pamięci. Każdy z was pewnie miał kiedyś problem z padniętym pendrivem czy kartą SD. Sądzę że w kontrolerze jest ten sam problem. Słabej jakości pamięć flash i dane potrzebne do pracy sterownika znikają. Kontroler ciągle ponawia próbe załadowania i czasami mu się to udaje jak na filmiku dareksad.
A najgorsze jest to, że mam zrobione dopiero 420km🙃
(CZTERYSTA DWADZIEŚCIA)😂
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 16:36
Coś się zmieniło, jakieś wieści od my friendów?
Próbowałeś zarobić "zworkę" na przewodzie od wyświetlacza?
Dostałem taka instrukcję:

"Unplug the display & short-circuit the B+ & Key-In pins using a bypass plug (attach reference images)
You should be able to connect to the CYC app now & go to Peripheral Setup settings >> Disable Display >> turn this setting "On" & save to flash.
Test ride as normal & note that the bike will now be on permanently until the bypass plug or battery is disconnected.
If the display is an issue, the bike will work as normal with the pins short-circuited (assist levels no longer relevant)
Note that you may continue to ride with the bypass plug until you have received the replacement display. It's completely fine & won't void warranty or cause any issues."

Daj znać czy sterownik żyje.
Załączniki
Short Circuit Display Pin JL-F-Z509AG.png
Short Circuit Display Pin JL-F-Z509AG.png (38.74 KiB) Przejrzano 2645 razy
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

dareksad pisze:
18 lut 2023, 21:57
Atak_Snajpera pisze:
07 lut 2023, 16:36
Coś się zmieniło, jakieś wieści od my friendów?
Próbowałeś zarobić "zworkę" na przewodzie od wyświetlacza?
Dostałem taka instrukcję:

"Unplug the display & short-circuit the B+ & Key-In pins using a bypass plug (attach reference images)
You should be able to connect to the CYC app now & go to Peripheral Setup settings >> Disable Display >> turn this setting "On" & save to flash.
Test ride as normal & note that the bike will now be on permanently until the bypass plug or battery is disconnected.
If the display is an issue, the bike will work as normal with the pins short-circuited (assist levels no longer relevant)
Note that you may continue to ride with the bypass plug until you have received the replacement display. It's completely fine & won't void warranty or cause any issues."

Daj znać czy sterownik żyje.
Treści maili
Hi Atak,

Apologies for the delayed response.
As your kit is under warranty, we’d like to send additional steps to troubleshoot so we can confirm that it’s only the controller that needs to be replaced.

Please send us photos of the app dashboard and ‘Modes & Levels’ page while connected. Kindly also let us know of any errors from the warnings page and/or display for our reference.

Do note that we can arrange for a replacement BAC855 controller under warranty. Hope to hear from you soon.
Dalej
Hi Atak,

Thanks for sending us over the images and videos to confirm of the ASI BAC855 controller issue.

As your kit’s under warranty, we can offer to ship you a replacement BAC855 controller. Or if you’d like us to arrange to upgrade for the CYC X6 controller upgrade kit- please note it will be USD60 + shipping. Also, kindly send us back the ASI BAC855 controller for us to conduct further analysis to the address listed in my email signature. The local post office should be the cheapest option.

Let me know your thoughts and I’ll arrange accordingly. We’re sorry that you experienced an issue the ASI controller, and we firmly believe that the X6 controller upgrade will be a much better alternative as we’ve developed these controllers inhouse to replace the current ASI controllers. So, issues such as cut-outs are mitigated- especially as the firmware is based on VESC.
Dalej odpowiedź na moje pytania
1) Czy stary wyświatlacz 750c ,który dostałem z STEALTH gen.1 będzie działać z nowym kontrolerem
2) Czy konieczne jest odsyłanie martwego kontrolera do hong-kongu bo to będzie kolejne $50 w plecy

Hi Atak,
Thanks for the update.

Yes, however you will not longer race or street mode which will be race mode by default. You will still need to configure settings on the app and display separately. Please note if you are using the 60V/67V/72V battery pack, we do advise that you set your maximum power accordingly as the X6 controller is more powerful than the ASI BAC855 controller and so setting your peak power accordingly will help protect the motor system.
In that case, we can suggest sending it to our local dealer in Poland- POWERower instead which is cheaper. Once sent to them, please let us know the tracking number for our reference. We can arrange the X6 controller upgrade kit accordingly.

Let me know your thoughts before I proceed, hope to hear from you soon.
odpowiedź z powerrower na moje zapytanie na temat odsyłania kontrolera do polskiego dystrybutora
Generalnie, jeśli zestaw nie był kupiony u nas, to nie zajmujemy się obsługą.
Producent też nic do nas w tej sprawie nie pisał. I nie bardzo rozumiem intencji wysyłki tego do nas, skoro my nie planujemy nic odsyłać do CYC Motor.
Następnie napisałem do supportu cyc'a że może spotkajmy się pośrodku i zapominamy o odsyłaniu czegokolwiek ale zamiast tego dostanę tylko 50% rabat na nowy kontroler X6. Oni zaproponowali mi $60+koszt wysyłki , a ja napisałem że jestem wstanie dać $117+koszt wysyłki. Zobaczymy co mi odpiszą w poniedziałek.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Dziwną mają politykę i tym bardziej, że jest jeżdżę gwarancja.
Mimo wszystko próbował bym rozmawiać z @POWERower, zawsze to byłoby taniej.
Próbowałeś czy kontrolery żyje, według twego co napisałem?
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Powerrower jest odrębnym bytem i nie obsługuje osób ,które dokonały zakupu zestawu z oficjalnej strony.

Kontroler jest kaput bo podłączeniu z aplikacją mam same zera.



A co tam z twoim kontrolerem? Dycha?
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
18 lut 2023, 23:39
A co tam z twoim kontrolerem? Dycha?
Niestety chyba umarł, brak komunikacji
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

No to "high five" kuźwa! ;)

Z innej beczki to natknąłem się na inny irytujący problem jak jeżdżę teraz bez wspomagania i mocniej teraz muszę deptać na pedały to ta cholerna nakrętka po stronie nienapędowej ciągle mi się odkręca!

Dokładnie ta
Obrazek

Nawet jak przykreciłem ją stanowczo kluczem to po miesiąca jeżdżenia bez wspomagania znowu mi się całkowicie poluzowała.
Problemu nie było jak jeździłem ze wspomaganiem bo to znacząco zmniejszało mój nacisk na pedały i nakrętka jakoś dawała radę. Teraz na sucho poprostu się ciągle odkręca po naciskiem. Najdziwniejsze jest to że w filmiku instruktażowym zalecali to dokręcać lekko ręką! Jak tak na początku zrobiłem to po tygodniu już był luz ;)

Na szczęście już wykombinowałem co z tym fantem zrobić. Poprostu walne tam jakiś okrągły gumowy dystans aby zniwelować te 5mm między nakrętką , a korbą.

Coś w ten deseń
Obrazek

Ciekawe czy uda nie się dostać odpowiedni rozmiar...
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Też na początku miałem z tym problem, klej do gwintów jako zawsze pomocny i problemu nie ma. Dokręciłem ręką i klej trzyma.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Jak tam u ciebie sprawa z walniętym kontrolerem? Coś zrobiłeś z tym? Ja olałem sprawę i zamówiłem nowy kontroler x6 za 234 USD. Niestety okres oczekiwania na wysyłkę to jakaś masakra! Zamówiłem 01.03.2023 i dzisiaj po moim mailu dostałem info od cyca że wysyłka będzie dopiero za 3-4 tygodnie. Jak dostanę ten kontroler to będzie już koniec kwietnia. Parodia. Z jakiegoś losowego sklepu z aliexpress paczkę mam w przeciągu 2 tygodni. A tu będzie prawie 2 miesiące. Jakbym bawił się w odsyłanie uszkodzonego kontrolera to pewnie łącznie straciłbym minimum 3 miesiące.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
17 mar 2023, 12:41
Jak tam u ciebie sprawa z walniętym kontrolerem?
Zatwierdzili wymianę na gwarancji i wysłali, obecnie jest już w PL w urzędzie celnym.
Wszystko załatwione w @POWERower
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: pxl666 »

Atak_Snajpera pisze:
17 mar 2023, 12:41
Jak tam u ciebie sprawa z walniętym kontrolerem? Coś zrobiłeś z tym? Ja olałem sprawę i zamówiłem nowy kontroler x6 za 234 USD. Niestety okres oczekiwania na wysyłkę to jakaś masakra! Zamówiłem 01.03.2023 i dzisiaj po moim mailu dostałem info od cyca że wysyłka będzie dopiero za 3-4 tygodnie. Jak dostanę ten kontroler to będzie już koniec kwietnia. Parodia. Z jakiegoś losowego sklepu z aliexpress paczkę mam w przeciągu 2 tygodni. A tu będzie prawie 2 miesiące. Jakbym bawił się w odsyłanie uszkodzonego kontrolera to pewnie łącznie straciłbym minimum 3 miesiące.
słabo jak na taka renomę sprzętu i firmy
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Wbrew wcześniejszym głosom że cyc photon jest za drogi i się nie będzie sprzedawać to jest chyba trochę inaczej. Rok temu gdy o photonie nikt nie marzył to na wysyłkę stealth czekałem tylko 2 tygodnie. Teraz gdy mają aż trzy silniki w ofercie to już totalnie przestali ogarniać ten roz.pier.dolnik. Sądzę że ogromna ilość zamowień na tego photona musi paraliżować inne zamówienia.

Ps. Będę sprzedawał wyświetlacz Eggrider V2 bo nie jest on kompatybilny z tym nowym cycowskim kontrolerem x6. Jak ktoś chętny to proszę na priv'a.
SzczepanW2
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 21 wrz 2020, 22:03

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: SzczepanW2 »

Jak się zarabia w USD to już nie jest tak strasznie dużo za tego photona - a z tego co widzę to klientela jest głównie z USA.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

W końcu jest i w sumie nie trwało to długo, tutaj wielkie podziękowania dla Pana Krzysztofa z firmy @POWERower👏
Wymiana gwarancyjna po sporych problemach z ASI BAC855.
Mam nadzieję że dotychczasowe problemy pójdą w zapomnienie.
Załączniki
IMG_20230320_132919.jpg
rezystor1990
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:14

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: rezystor1990 »

Wbrew wcześniejszym głosom że cyc photon jest za drogi i się nie będzie sprzedawać to jest chyba trochę inaczej. Rok temu gdy o photonie nikt nie marzył to na wysyłkę stealth czekałem tylko 2 tygodnie. Teraz gdy mają aż trzy silniki w ofercie to już totalnie przestali ogarniać ten roz.pier.dolnik. Sądzę że ogromna ilość zamowień na tego photona musi paraliżować inne zamówienia.
Skąd te wnioski? Może jest wręcz przeciwnie i ilość mniejszych czy większych reklamacji a do tego problemy z produkcją w chinach powodują że czas reakcji/odpowiedzi obsługi klienta zabił małą manufakturę.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: RadQ »

Polecam obejrzeć i wyciągnąć samemu wnioski jakie jest podejście firmy do klientów.

Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 388
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

To jest skandal że jakiemuś nieznanemu youberowi dali aż 50% zniżki! Ja też tak chcę! Cyc schodzi na psy!
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: RadQ »

W bardzo prostacki sposób sobie to wytłumaczyłeś ale sęk nie tkwi w wysokości zniżki tylko w konsekwencji w postępowaniu firmy zgodnie ze swoimi własnymi deklaracjami.

P.s. Taba nieznanym youtuberem w Polsce? Ciekawe... :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ