tsdz8 / turbo

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Bubbels »

Jimny pisze:
08 maja 2025, 12:49
Posiada ktoś wiedzę gdzie można kupić do TSDZ8 zębatkę 46T ?
https://a.aliexpress.com/_Ex3ceHk

Wersja dla BBS02b, rozwiercasz oryginalne otwory montażowe do ~7mm i Voilà! Gotowe.

Na 14 stronie tego wątku już o tym pisałem, trzyma się jak złe i spokojnie można deptać przy pełnym ogniu :)


https://i.imgur.com/PtKNcMk.jpeg


https://i.imgur.com/kdciJ2D.jpeg
Jimny
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2025, 12:01

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Jimny »

Wiem że można rozwiercić czytałem twoje wpisy jak i cały wątek :D Chodziło mi bardziej o oryginalną. W większości aukcji na alli kupując silnik można wybrać sobie rozmiar zębatki. Z tego co pamiętam to 46T też chyba były no ale ja wziąłem 44T. Nie można nigdzie dostać ori 46T? Jak nie znajdę to rozwiercę :D
xpD2
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 10 lis 2023, 10:58

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: xpD2 »

Tak jak pisałem łożysko jednokierunkowe w głównym kole przekładni samo się naprawiło.
Taaa... dzisiaj padło totalnie.

Pozostało więc tylko jedno do zrobienia.... Wyeliminowanie tego dziadostwa, zostało unieruchomione przy pomocy spawarki.
Teraz jest opór bo wirnik kręci się non-stop przy pedałowaniu. Trzeba tylko pamiętać by ruszać z lekkich przełożeń.
Koniec kłopotów, no chyba że teraz nylon padnie.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3561
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: tas »

Trochę jeżdżę na tsdz8 na moim ulepie Haibike i mnie manetka doprowadza to szału, beznadziejnie to jest modulowane.
Czy ktoś z Was ma wiedzę, czy jeśli wgram soft naprawiający 1-2 bieg (na FB są linki) to czy to poprawia coś pracę manetki?
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 716
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Atak_Snajpera »

xpD2 pisze:
09 maja 2025, 18:47
Tak jak pisałem łożysko jednokierunkowe w głównym kole przekładni samo się naprawiło.
Taaa... dzisiaj padło totalnie.

Pozostało więc tylko jedno do zrobienia.... Wyeliminowanie tego dziadostwa, zostało unieruchomione przy pomocy spawarki.
Teraz jest opór bo wirnik kręci się non-stop przy pedałowaniu. Trzeba tylko pamiętać by ruszać z lekkich przełożeń.
Koniec kłopotów, no chyba że teraz nylon padnie.
Podeślij zdjęcia tak aby przyszli klienci odwiedzający ten temat widzieli co kupują.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 716
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Atak_Snajpera »

tas pisze:
10 maja 2025, 9:21
Trochę jeżdżę na tsdz8 na moim ulepie Haibike i mnie manetka doprowadza to szału, beznadziejnie to jest modulowane.
Czy ktoś z Was ma wiedzę, czy jeśli wgram soft naprawiający 1-2 bieg (na FB są linki) to czy to poprawia coś pracę manetki?
Obecnie policja zaczyna bardziej zwracać uwagę na e-rowerki. Pierwsze co sprawdzają to obecność manetki. Kolejny powód aby jej się poprostu pozbyć.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

po jaka cholere wam manetka ?? zwlaszcza w silniku gdzie masz 1000w pod butem i na max asyscie pedałowanie prawie nie wymaga nacisku ??
owszem rozważałem manetke do przejeżdżania kolein gdzie pedalenie to duże ryzyko gleby , ewentualnie dużych kamieniołomów gdzie też bardzo łatwo zahaczyć podczas ruchu korbami ale ostatecznie olałem temat póki jeszcze technicznie sobie radzimy . kiedyś może założę na starość...
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 716
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Atak_Snajpera »

W CYCu STEALTH manetka też beznadziejnie mi działała. Użyłem może pare razy i dałem sobie spokój. Czujnik nacisku działał 100 razy lepiej. Maneta kilka razy się przydała jak przypadkiem w błoto się wrąbałem. I tyle.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2025, 14:59 przez Atak_Snajpera, łącznie zmieniany 1 raz.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 716
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Atak_Snajpera »

pxl666 pisze:
10 maja 2025, 10:34
po jaka cholere wam manetka ?? zwlaszcza w silniku gdzie masz 1000w pod butem i na max asyscie pedałowanie prawie nie wymaga nacisku ??
owszem rozważałem manetke do przejeżdżania kolein gdzie pedalenie to duże ryzyko gleby , ewentualnie dużych kamieniołomów gdzie też bardzo łatwo zahaczyć podczas ruchu korbami ale ostatecznie olałem temat póki jeszcze technicznie sobie radzimy . kiedyś może założę na starość...
W specyficznych przypadkach może się przydać
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

nie interesuje mnie co on ma do powiedzenia. już wyłożyłem swój pogląd nt manetki
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2536
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Tooropek »

pxl666 pisze:
10 maja 2025, 18:08
nie interesuje mnie co on ma do powiedzenia. już wyłożyłem swój pogląd nt manetki
Też jestem tego zdania :D
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3561
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: tas »

no jak nie da się tego ucywilizować w działaniu to tak jak mówicie, wywalić bo przecież to jest dysfunkcjonalne w swojej formie co ją pan chiński inżynier wymyślił tylko zapomniał pojechać przetestować... (jak większość tego co oni produkują)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

ale swoją drogą jak to jest możliwe że działa w starym silniku ok a w nowym już nie . albo że wogóle nie działa skoro sterowanie przy pomocy manetki jest prostsze niż z czujnika ... nie pojmuje czasami jak oni robią interesy skoro tak prosta rzecz potrafią spartolic
tkoko
Forumowicz
Posty: 6276
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: tkoko »

pxl666 pisze:
11 maja 2025, 0:54
ale swoją drogą jak to jest możliwe że działa w starym silniku ok a w nowym już nie .
Bo może jest podobnie jak w przypadku czujników pas, które różnie działają (lub nie działają) z danym sterownikiem.
Manetki na obudowie mają "mnożniki" np. 20X, 35X itp. Nie wiem czy to ma znaczenie jak działa manetka, bo w swoich konstrukcjach rzadko używam manetkę, ale sądzę że w tym może być problem.
Załączniki
manetka.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

ale oni to w zestawie sprzedają...jako komplet
W.P.
Forumowicz
Posty: 543
Rejestracja: 21 kwie 2020, 9:55
Lokalizacja: Łódź

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: W.P. »

tkoko pisze:
11 maja 2025, 7:39
Manetki na obudowie mają "mnożniki" np. 20X, 35X itp.
Może to nie mnożniki a kody określające charakterystykę regulacji Uwy = f(α). Podobnie jak jest w potencjometrach - logarytmiczna, liniowa czy wykładnicza.

Zadaniem manetki jest elektryczna odpowiedź na wychylenie wodzika w zakresie 0,8 ÷ 4,1V.
Awatar użytkownika
gumis333
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2025, 8:12
Lokalizacja: Łódź

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: gumis333 »

tas pisze:
10 maja 2025, 9:21
Trochę jeżdżę na tsdz8 na moim ulepie Haibike i mnie manetka doprowadza to szału, beznadziejnie to jest modulowane.
Czy ktoś z Was ma wiedzę, czy jeśli wgram soft naprawiający 1-2 bieg (na FB są linki) to czy to poprawia coś pracę manetki?
Siema, ja testuje różne wsady w obecnej chwili jeśli chodzi o samą manetkę to działa ona według mnie najlepiej na 'test3.0." Z tym że na tym wsadzie te przełożenia od 1-5 działają jakoś tak bardziej ospale. Najlepszym kompromisem jak na razie i testuje najdłużej to ten z dopiskiem 'second level fine'.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3561
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: tas »

daj link do tego najlepszego softu
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
gumis333
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2025, 8:12
Lokalizacja: Łódź

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: gumis333 »

'
plik TSDZ8Second level fine-tuning test version(Software example)"
Prozyc
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 02 maja 2023, 18:07

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Prozyc »

Tu jest link do tego test3.0
daamianr
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:48

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: daamianr »

Czy można odłączyć czujnik nacisku w TSDZ8? Chodzi mi o to żeby w długich prostych działo tylko PAS. Czujnik nacisku jest super ale niema możliwości konfiguracji jak w TSDZ2B (dopóki nie będzie finalnego OSF). A jazda na manetce odpada w obecnych czasach.
Prozyc
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 02 maja 2023, 18:07

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Prozyc »

Jaki masz wyswietlacz???masz jlinka zeby wgrac soft??j Osf tsdz8 juz dziala dobrze (testuje aktualnie z ekd01 i 860c) tylko jest kilka szczegolow ktore trzeba ustawic, i trzeba wgrac najnowsza wersje konfiguratora java emmebrusy jesli masz ekd, xh18, vlcd5/6
daamianr
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:48

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: daamianr »

Tak mam jlinka. Mam podlaczony SW-M58, posiadam tez KT-LCD3 i VLCD5. Czy na M58 tez zadziała nowy soft?
Awatar użytkownika
gumis333
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2025, 8:12
Lokalizacja: Łódź

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: gumis333 »

Prozyc pisze:
14 maja 2025, 22:36
Jaki masz wyswietlacz???masz jlinka zeby wgrac soft??j Osf tsdz8 juz dziala dobrze (testuje aktualnie z ekd01 i 860c) tylko jest kilka szczegolow ktore trzeba ustawic, i trzeba wgrac najnowsza wersje konfiguratora java emmebrusy jesli masz ekd, xh18, vlcd5/6
Dobra wiadomość :) Daj koniecznie znać jak już będzie po testach :D
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 869
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: mitusm »

tas pisze:
10 maja 2025, 21:12
no jak nie da się tego ucywilizować w działaniu to tak jak mówicie, wywalić bo przecież to jest dysfunkcjonalne w swojej formie co ją pan chiński inżynier wymyślił tylko zapomniał pojechać przetestować... (jak większość tego co oni produkują)
Mi pasuje mantka na zasadzie 0-1. Myśle dać microswitch pod palec, wystarczy połączyć +5V z sygnałem ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

kolega testował i wystarczy połączyć. u niego zresztą działa to z takim softstartem że nie ma szarpnięcia
Prozyc
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 02 maja 2023, 18:07

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Prozyc »

daamianr pisze:
14 maja 2025, 23:00
Tak mam jlinka. Mam podlaczony SW-M58, posiadam tez KT-LCD3 i VLCD5. Czy na M58 tez zadziała nowy soft?
Nie wiem jak M58 ale nie ma dedykowanego softu pod niego, ale byc moze zadziala. Z tych wyswietlaczy powinno Ci dzialac z vlcd5. Jak chcesz sprobowac osf z tym vlcd5 i chcesz to sobie ustawic sam to sciagnij i zainstaluj sobie zgodnie z instrukcjami to https://github.com/emmebrusa/TSDZ2-Smart-EBike-1
Jak juz nawet to masz to sciagnij nowa wersje.

Z tego repo. https://github.com/mstrens/OSF w files to flash sciagnij sobie hex 13.
Jak chcesz to moge Ci zrobic hex pod vlcd5 ale napisz do mnie na priv albo cyzorp@gmail.com
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 869
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: mitusm »

pxl666 pisze:
15 maja 2025, 11:39
kolega testował i wystarczy połączyć. u niego zresztą działa to z takim softstartem że nie ma szarpnięcia
Dzięki za info, sprawdzę z ciekawości.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3561
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: tas »

da się zaprogramować tsdz8 programatorem v8, a nie v9?
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: chudybws »

Cześć, myślę o wymianie BBS02B w rowerze żony na TSDZ8 z wyświetlaczem EKD01.
Chcę zostawić czujnik zmiany biegów, manetkę i czujnik hamulca z Bafanga więc szukałam wersji z przewodami 1T4 i bezpośrednim wyjściem na czujniki zmiany biegów z silnika.
Brał ktoś od tego sprzedawcy i może potwierdzić że to wersja z softem na którym tryby 1 i 2 działają poprawnie?
https://pl.aliexpress.com/item/10050087 ... Redirect=y
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Bubbels »

Jakbym brał teraz ósemkę to z wyświetlaczem DFL11, to najnowsza odsłona EDK01 przeznaczonego dla Tongsheng'ów, podobno posiada możliwość aktualizacji softu silnika z poziomu aplikacji na telefonie (bluetooth), ciekawe czy można wgrać soft z DFL11 do klasycznego EDK01? :?:

https://www.facebook.com/reel/1058648206116038
https://pl.esoulbike.com/products/esoul ... 1699188800

Na Ali też widziałem już jakieś oferty z tym wyświetlaczem.
medyk81
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 04 sty 2022, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: medyk81 »

chudybws pisze:
19 maja 2025, 10:51
Brał ktoś od tego sprzedawcy i może potwierdzić że to wersja z softem na którym tryby 1 i 2 działają poprawnie?
https://pl.aliexpress.com/item/10050087 ... Redirect=y
Silnik kupiony 26.03 miał stary soft.
Łożyska do tsdz2 (Stieber/NSK/SKF).
Wgrywam osf do tsdz2 i tsdz8.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: chudybws »

Bubbels pisze:
19 maja 2025, 12:40
Jakbym brał teraz ósemkę to z wyświetlaczem DFL11, to najnowsza odsłona EDK01 przeznaczonego dla Tongsheng'ów, podobno posiada możliwość aktualizacji softu silnika z poziomu aplikacji na telefonie (bluetooth), ciekawe czy można wgrać soft z DFL11 do klasycznego EDK01? :?:

https://www.facebook.com/reel/1058648206116038
https://pl.esoulbike.com/products/esoul ... 1699188800

Na Ali też widziałem już jakieś oferty z tym wyświetlaczem.
Widziałem ten filmik na FB i autor nie sprecyzował czy chodzi o aktualizację oprogramowania sterownika czy tylko wyświetlacza ;)
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Bubbels »

Zerknij w sekcję komentarzy do tego posta :)

Miałoby to sens ponieważ sami administratorzy grupy (Niki Baker i ten drugi jegomość) którzy mają kontakt z TSE pisali o tym że firma już pracuje nad możliwością aktualizacji TSDZ8 przez użytkownika.
Załączniki
Screenshot_2025-05-19-16-15-51-387_com.facebook.lite.png
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: chudybws »

Bubbels pisze:
19 maja 2025, 16:18
Zerknij w sekcję komentarzy do tego posta :)

Miałoby to sens ponieważ sami administratorzy grupy (Niki Baker i ten drugi jegomość) którzy mają kontakt z TSE pisali o tym że firma już pracuje nad możliwością aktualizacji TSDZ8 przez użytkownika.
Faktycznie jest opcja z tym wyświetlaczem na Ali, nawet taniej niż EDK01 tylko prawdopodobnie bez wyjścia na czujnik zmiany biegów i nie mam opcji z czujnikami hamulcu tylko klamki na linkę.
https://pl.aliexpress.com/item/10050086 ... Redirect=y
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

niepotrzebne są
terragady
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 lip 2022, 17:56

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: terragady »

ciekawe jak z tym updatem, czy tylko soft ktory oni zpuszują przez apkę czyli oficjalny co często się nie zdarza czy jakikolwiek się zapoda. No i jak to będzie śmigało z OSF który jest już całkiem sensowny. Chyba wtedy lepiej już brać z wyświetlaczem 860
Prozyc
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 02 maja 2023, 18:07

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Prozyc »

terragady pisze:
20 maja 2025, 1:15
ciekawe jak z tym updatem, czy tylko soft ktory oni zpuszują przez apkę czyli oficjalny co często się nie zdarza czy jakikolwiek się zapoda. No i jak to będzie śmigało z OSF który jest już całkiem sensowny. Chyba wtedy lepiej już brać z wyświetlaczem 860
Do osf i tak najlepiej wziac wyswietlacz w wersji bafang i trzeba go przeprogramowac na osf, z 850c w wersji tsdz osf zadziala tylko ze wszystko przez java konfigurator i jest wiecej problemow z szarpaniem silnika itp.
Ja caly czas teraz jezdze na tsdz8 z osf z 860c bafang z v13.bin (nowa wersja 860c) i dziala spoko z wersja 15.hex, praktycznie nie ma problemu z szarpaniem, tylkp trzeba przestawic foc na 23-24 (moim zdaniem 23 dziala najlepiej) podkrecic decceleration na min 70-80, i adc max torq na ok 450( w menu technical 860c jest podglad ile jest u Was przy nacisku na pedaly)
Awatar użytkownika
Gobe
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:21
Lokalizacja: Tychy

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Gobe »

Wszędzie szukałem ale nie mogłem się doszukać informacji jaka jest różnica między wyświetlaczem EKD-01 a DFL-11 ? Zastanawiam się na zakupem i rozważam zakup jednego z nich ;) Niby DFL-11 to nowsza wersja EKD ale nie znalazłem nic więcej. Wiecie już czy silniki z PSWpower tsdz8 mają wgrany najnowszy soft, który rozwiązuje problem z 1 i 2 stopniem wspomagania? Bo w sumie u nich te silniki wychodzą najtaniej
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 232
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: chudybws »

Gobe pisze:
21 maja 2025, 9:58
Wszędzie szukałem ale nie mogłem się doszukać informacji jaka jest różnica między wyświetlaczem EKD-01 a DFL-11 ? Zastanawiam się na zakupem i rozważam zakup jednego z nich ;) Niby DFL-11 to nowsza wersja EKD ale nie znalazłem nic więcej. Wiecie już czy silniki z PSWpower tsdz8 mają wgrany najnowszy soft, który rozwiązuje problem z 1 i 2 stopniem wspomagania? Bo w sumie u nich te silniki wychodzą najtaniej
Ja wczoraj zamawiałem z EDK01 z GreenErgy Europan Store, jutro mam być ale będę zakładał w sobotę. Wyszedł mnie 1332zł.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3561
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: tas »

mam ten nowy wyświetlacz i nim nie można wgrać dowolnego softu tylko podpisany przez producenta dedykowany na ten wyświetlacz do wgrania w silnik, a nie hex ściągnięty z neta :P
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
maaaaarek
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 03 lut 2025, 4:46

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: maaaaarek »

Gobe pisze:
21 maja 2025, 9:58
Wszędzie szukałem ale nie mogłem się doszukać informacji jaka jest różnica między wyświetlaczem EKD-01 a DFL-11 ? Zastanawiam się na zakupem i rozważam zakup jednego z nich ;) Niby DFL-11 to nowsza wersja EKD ale nie znalazłem nic więcej. Wiecie już czy silniki z PSWpower tsdz8 mają wgrany najnowszy soft, który rozwiązuje problem z 1 i 2 stopniem wspomagania? Bo w sumie u nich te silniki wychodzą najtaniej
Dwa zestawy tsdz8 od pswpower bez problemu z wspomaganiem 1 i 2 w moim przypadku
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Bubbels »

tas pisze:
21 maja 2025, 19:42
mam ten nowy wyświetlacz i nim nie można wgrać dowolnego softu tylko podpisany przez producenta dedykowany na ten wyświetlacz do wgrania w silnik, a nie hex ściągnięty z neta :P
Yhym, zatem znając zapał TSE do udostępniania dotychczasowych plików HEX to możemy spodziewać się jednego/dwóch takich podpisanych softów na rok. (albo nawet przez cały czas trwania silników TSDZ8/16 w sprzedaży..).

Chyba że udostępnią oficjalny konfigurator tak aby użytkownik sam mógł ustawić pod siebie podstawowe parametry i wygenerować "podpisany plik", ale w to nie wierzę, pewnie wydadzą kilka gotowych softów pod DFL11 i zapomną o sprawie skupiając się na nowych silnikach TSDZ32/TSDZ2D czy jak oni sobie je nazwą.. :P

PS:
Tak btw, jeśli jest ktoś na tej oficjalnej grupie facebookowej gdzie głównymi "dostojnikami" są Niki i Perry to proponuje wywierać na nich presję i co jakiś czas dopytać się w poście na głównej tablicy o konfigurator dla TSDZ8 lub nowe Hex'y, im więcej będzie takich głosów tym większa szansa że przekażą te głosy dalej w struktury TSE, może osoby decyzyjne wytrą sobie tymi głosami podłogę.. Ale, być może przyśpieszy to jednak jakkolwiek tę sprawę, co nam szkodzi spróbować wyskrobać post raz na jakiś czas ;)

PS II: "A poza tym sądzę że fejsbuk powinien zostać zniszczony." :mrgreen: #PDK.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

ewentualnie ktos wygrzebie jak ustawic flagi w kodzie zeby oficjalny uploader je zassal . ale tak - presja przez fb jest imho najlatwiejsza do osiagniecia celu
niestety ludziom sie nie chce albo wola lizac dupe oficjelom na fb zamiast domagac sie swoich praw
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Bubbels »

A no, presja zawsze ma sens, żeby nie było że nagabuję a sam siedzę cicho:
https://www.facebook.com/groups/1412959 ... 659327330/

(obok mojego TSDZ8 na zdjęciu widnieje BBS02b którego montowałem kumplowi po przedstawieniu wszystkich wad i zalet obu silników, wybrał troglodytę bez tenso ze względu na możliwość konfiguracyjną oraz lepszą dostępność części, silnik u niego nie ma łatwo i służy głównie do jazdy w trybie motorowerowym (manetka) w dość ciężkich warunkach terenowych, BBSHD był nieco za drogi dla niego na pierwszą konwersję, stąd wybór padł na nieco słabszego ale wciąż całkiem pancernego BBS02b).

To mój ostatni post gdzie "wypłakałem" się w tej sprawie, im więcej takich "cierniów" dla wizerunku TSDZ'ów tym większa szansa że coś od nich dostaniemy.

Plus kilka innych wypowiedzi do postów z udostępnionymi Hex'ami przez wyżej wymienioną wierchuszkę tej grupy, na skrzynkę mailową TSE również prowadzę oblężenie od czasu do czasu, polecam :mrgreen: : https://www.tongsheng-e.com/contact.html

PS:

Zacny pstryczek w nos Mr. Xm-milan 8-)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 maja 2025, 10:40 przez Bubbels, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

jak widzisz obecni tu uzyszkodniki tsdz8 wola plakac w rekaw na forum niz jechac z krytyka na grupie ...
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Bubbels »

Wciąż nie jest za późno na działanie, nadal mają szansę dołożyć swoją cegiełkę do czego gorąco zachęcam ;)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 3561
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: tas »

Ja tam cisne tsd też drogą handlową, a marudzę okropnie, zobaczymy co z tego będzie. Niestety w centralnych to nie jestem jakoś szczególnie dużym sklepem, ale myślę, że krytyczna masa jest do osiągnięcia ogółem.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7284
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: pxl666 »

tas pisze:
22 maja 2025, 10:58
Ja tam cisne tsd też drogą handlową, a marudzę okropnie, zobaczymy co z tego będzie. Niestety w centralnych to nie jestem jakoś szczególnie dużym sklepem, ale myślę, że krytyczna masa jest do osiągnięcia ogółem.
mysle ze to nie dziala , podobnie jak samotne kopanie sie z helpdeskiem , nikt nie widzi - naobiecuja i maja cie w dupie . co innego jak akcja jest publiczna i "masowa" jak wiele ludzi czyta i paru chociaz czyta to firma podchodzi do tego kompletnie inaczej bo juz musi dzialac pod okiem wielu klientow . termin "zamiatanie pod dywan nie wzial sie z niczego" . wystarczy ze na wallu zacznie pisac kilka osob i kilka zacznie komentowac i juz typki prowadzace im fb zaczna sie gotowac - jest szansa ze podepna sie ludzie z innych krajow - mozna akcje rozpropagowac tez na endlessie i sadze ze znajdzie sie pare zainteresowanych osob
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: tsdz8 / turbo

Post autor: Bubbels »

Mówisz masz:
https://endless-sphere.com/sphere/threa ... st-1850623

Mój angielski jest dość średni więc pomogłem sobie translatorem (czytając przeważnie większość rozumiem, ale jak sam mam coś dłuższego napisać to póki co wolę sobie pomóc :roll:), ale co tam, wiadomo ocb :mrgreen:

PS: Co jak co ale to dobry pomysł, wątek ten wydaje się całkiem silny:
Obrazek

Ale do wątku z tego forum jeszcze trochę mu brakuje :P

Obrazek


Edycja 23.05:
Dobra nie ma co się z nimi patyczkować, wypuścili kilka postów o nowych silnikach? Taaa? TO MYK odbicie piłeczki z podkręceniem! :mrgreen:

https://www.facebook.com/groups/1412959 ... 692882293/

PS II: na Endlessie mamy pierwszego białorycerzyka wstawiającego się za korpo :)

https://i.imgur.com/DGRzLsB.png
ODPOWIEDZ