MID-DRIVE TSDZ2 750W
-
scuda
- Forumowicz
- Posty: 750
- Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
- Lokalizacja: Stalowa Wola
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Czy ktoś używa zębatki mosiężnej zamiast plastikowej ? Jak z hałasem ?
- Bubbels
- Forumowicz
- Posty: 108
- Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
- Lokalizacja: Radom
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:
https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm
Sklep z Tajlandii
https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm
Sklep z Tajlandii
Czasami coś wrzucę :)
https://www.youtube.com/@UlepemPrzedSiebie
https://www.youtube.com/@UlepemPrzedSiebie
-
Badlook
- Forumowicz
- Posty: 496
- Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Wychodzi 1026zł, za tyle można na ali kupić już tsdz8Bubbels pisze: ↑12 mar 2026, 16:17Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:
https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm
Sklep z Tajlandii![]()
-
szkuba
- Forumowicz
- Posty: 511
- Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
- Lokalizacja: Bydgoszcz
- Kontakt:
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Ciekawostka, wygląda na mocno przebudowany. Nie mogę nigdzie indziej znaleźć info na ten temat....
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
- pxl666
- Forumowicz
- Posty: 7285
- Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
- Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
nie każdemu pasuje ten klocBadlook pisze: ↑12 mar 2026, 20:27Wychodzi 1026zł, za tyle można na ali kupić już tsdz8Bubbels pisze: ↑12 mar 2026, 16:17Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:
https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm
Sklep z Tajlandii![]()
- Bubbels
- Forumowicz
- Posty: 108
- Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
- Lokalizacja: Radom
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Tak jak napisał Pxl666, największą zaletą odświeżonej dwójki dalej będzie jej mniejsza masa i rozmiar względem ósemki czy szesnastki, nie każdy potrzebuje aż tak dużych mocy do zabawy czy po prostu wspomagania, jak będzie już łatwo dostępna to pewnie odbije mi korba i sam kupie aby sprawdzić jak to hula, myślę że może to być dobry zawodnik do e-gravela zamiast aktualnej nieco klocowatej ósemkiBadlook pisze: ↑12 mar 2026, 20:27Wychodzi 1026zł, za tyle można na ali kupić już tsdz8Bubbels pisze: ↑12 mar 2026, 16:17Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:
https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm
Sklep z Tajlandii![]()
U mnie z chińskimi midami pod BB68 jak z pokemonami - muszę mieć je wszystkie
Czasami coś wrzucę :)
https://www.youtube.com/@UlepemPrzedSiebie
https://www.youtube.com/@UlepemPrzedSiebie
-
Atak_Snajpera
- Forumowicz
- Posty: 716
- Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Coś ostatnimi czasy obrodziło w nowe silniki. Przez długi czas był tylko tsdz2. Potem pojawł się DM01/02. Następnie tongheng wybudził się z letargu i wypuścił tsdz8 i tsdz16. W międzyczasie doszedł jakiś truckrun. I teraz jeszcze ten zmodyfikowany tsdz2. Trochę dziwi mnie wasze zaciekawienie tym tsdz2c. To nadal będzie te sama kiepska konstrukcja z kiepskim firmowym softem. Przygotujcie się na ponowny mentalny smuteczek.
-
szkuba
- Forumowicz
- Posty: 511
- Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
- Lokalizacja: Bydgoszcz
- Kontakt:
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Wygląda trochę jak mniejszy klon TSDZ8, ale pożyjemy zobaczymy
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
- mitusm
- Forumowicz
- Posty: 869
- Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Tsdz2 jest w tej chwili typowym silnikiem dla kogoś kto liczy każdy gram w rowerze. W żaden sposób cenowo nie ma sensu do tsdz8.
- pxl666
- Forumowicz
- Posty: 7285
- Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
- Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
bzdura . ani w 8 ani w 16 nie założysz blatu 34 nw bo te silniki maja za duży ofset nie do przeskoczenia ze względu na grubość głównej przekładni i konstrukcje pająka . pozatym znacznie zmniejszają przeswit w większości ram . pomijam ze sa ciężkie i topornie oprogramowane bez osf ... osobiście gdybym budował rower na silniku w suporcie to ani 8 ani 16 nie byłby brany pod uwagę. lepsza 2 jak najbardziej wiec dobrze ze teoretycznie jest choc tylko teoretycznie
- mitusm
- Forumowicz
- Posty: 869
- Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Chcesz jeździć ten v-max 25km/h to może być i 2-ka, ale wydać jeszcze kasę na dodatkowe chłodzenie nijak nie ma sensu. Chyba że pod specyficzne ramy gdzie nie wejdzie co innego.
-
szkuba
- Forumowicz
- Posty: 511
- Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
- Lokalizacja: Bydgoszcz
- Kontakt:
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Jak się przyjrzeć zdjęciom to wygląda że silnik jest inaczej zabudowany, bez powietrza wokoło. Główne koło zębate (to duże) wyglada podobnie do TSDZ8. Ale wiadomo trzeba poczekać az ktoś to dostanie w swoje ręce i rozbierze na części.
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
-
hiszpan76
- Nowicjusz
- Posty: 19
- Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Zapytam bo szukam za i przeciw , zmieniłem na nową zębatkę niebieską i po przejechaniu 20 km zębatka się rozleciała , poszły zęby.Moj silnik się nie grzeje, mam termopady i żeberka aluminiowe do chłodzenia.
Czy ktoś używa zębatki mosiężnej zamiast plastikowej ? Jak z hałasem ?
Czy ktoś używa zębatki mosiężnej zamiast plastikowej ? Jak z hałasem ?
- pxl666
- Forumowicz
- Posty: 7285
- Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
- Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
sama się rozleciała ?
-
Atak_Snajpera
- Forumowicz
- Posty: 716
- Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
A jest jakaś inna możliwość?
-
hiszpan76
- Nowicjusz
- Posty: 19
- Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11
- pxl666
- Forumowicz
- Posty: 7285
- Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
- Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
zrobiłem milion ostrych podjazdów i nie zmieliłem nylona nigdy , stad pytanie o okoliczności
-
Azmadan
- Forumowicz
- Posty: 93
- Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:09
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
- Kontakt:
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
A ja w po zamontowaniu... na 1-rwszym wyjeździe na Klimczok (nieudanym - bo zmieliłem podczas startu - po zatrzymaniu się w połowie stoku Szyndzielni ;-P) - ale to zależy od siły w nodze (no nie napiszę że od wagi
2019 - Merida Dakar 24"- HUB przód (dla dziecka)
2020 - Focus Black Forest - TSDZ2 (przejęła żona)
2021 - GT eVerb - Shimano E8000
2023 - Haibike Seet HardLife 27,5" XS - HUB tył (dla dziecka)
https://zaliczgmine.pl/img/maps/map-6259-s.png
2020 - Focus Black Forest - TSDZ2 (przejęła żona)
2021 - GT eVerb - Shimano E8000
2023 - Haibike Seet HardLife 27,5" XS - HUB tył (dla dziecka)
https://zaliczgmine.pl/img/maps/map-6259-s.png
-
hiszpan76
- Nowicjusz
- Posty: 19
- Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Waga jeźdźca zrobiła swoje
Mam otwarte oprogramowanie , aby zmniejszyć moc silnika to wystarczy w konfiguratorze w battery setting zmniejszyć battery curent max i battery power max ?
- pxl666
- Forumowicz
- Posty: 7285
- Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
- Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
e chyba w ustawieniach pradu silnika . juz nie pamiętam. musiałbyś wkleić screeny ekranów ale wydaje misie ze gdzies indziej mozna było wpisać moc albo max prąd
-
hiszpan76
- Nowicjusz
- Posty: 19
- Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Takie mam ustawienia , myślałem że jak zmienię A na wyświetlaczu mam LCD5 to ograniczę , ale nic się nie zmieniło nawet jak było tylko 5A
- pxl666
- Forumowicz
- Posty: 7285
- Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
- Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
noto wpisz current na 12 testowo
-
insaimz
- Forumowicz
- Posty: 86
- Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Czesc,
Silnik zaczął hałasować w trakcie jazdy. Nie jest to ciągły hałas, pojawia się i znika.
Robię inspekcję.
Czy w tym miejscu luz to coś normalnego ?
Drugie pytanie , w którym miejscu powinna byc umieszczona podkładka ze zdjęcia
Silnik zaczął hałasować w trakcie jazdy. Nie jest to ciągły hałas, pojawia się i znika.
Robię inspekcję.
Czy w tym miejscu luz to coś normalnego ?
Drugie pytanie , w którym miejscu powinna byc umieszczona podkładka ze zdjęcia
- pxl666
- Forumowicz
- Posty: 7285
- Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
- Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
wydaje mi się ze ta podkładka idzie od spodu oski ale na yt chińczyk rozbierał silnik i tam to chyba było pokazane .
-
markkar
- Forumowicz
- Posty: 292
- Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
- Lokalizacja: Białystok
- Kontakt:
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Podkładka oryginalnie jest między zębatką nylonową a łożyskiem w korpusie silnika (widocznym na zdjęciu wyżej).
-
insaimz
- Forumowicz
- Posty: 86
- Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Juz ogarnąłem.
Ona była na niebieskiej zębatce zaraz po otworzeniu silnika.
Natomiast luzu, o który pytałem nie powinno być. Powstał on na łożysku na którym kręci się wał, który bezpośrednio obraca największą zębatką w systemie, do której przykręcony jest blat. Zamówiłem łożysko FAG na allegro.
Chodzi o to łożysko
Ona była na niebieskiej zębatce zaraz po otworzeniu silnika.
Natomiast luzu, o który pytałem nie powinno być. Powstał on na łożysku na którym kręci się wał, który bezpośrednio obraca największą zębatką w systemie, do której przykręcony jest blat. Zamówiłem łożysko FAG na allegro.
Chodzi o to łożysko
-
szkuba
- Forumowicz
- Posty: 511
- Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
- Lokalizacja: Bydgoszcz
- Kontakt:
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
I co pomogło z hałasem?
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
- mitusm
- Forumowicz
- Posty: 869
- Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Przyszedł mi właśnie tsdz2, na foto to pęknięcie czy ślad po produkcji ?
-
Badlook
- Forumowicz
- Posty: 496
- Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Moim zdaniem pęknięcie. Zdrap trochę farby przy tej rysce żeby odsłonić aluminium
- mitusm
- Forumowicz
- Posty: 869
- Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20
-
Badlook
- Forumowicz
- Posty: 496
- Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W
Najlepiej. Nie ma co ryzykować