MID-DRIVE TSDZ2 750W

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: scuda »

Czy ktoś używa zębatki mosiężnej zamiast plastikowej ? Jak z hałasem ?
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Bubbels »

Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:

https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm

Sklep z Tajlandii :mrgreen:
Badlook
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Badlook »

Bubbels pisze:
12 mar 2026, 16:17
Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:

https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm

Sklep z Tajlandii :mrgreen:
Wychodzi 1026zł, za tyle można na ali kupić już tsdz8
szkuba
Forumowicz
Posty: 511
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: szkuba »

Ciekawostka, wygląda na mocno przebudowany. Nie mogę nigdzie indziej znaleźć info na ten temat....
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7285
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

Badlook pisze:
12 mar 2026, 20:27
Bubbels pisze:
12 mar 2026, 16:17
Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:

https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm

Sklep z Tajlandii :mrgreen:
Wychodzi 1026zł, za tyle można na ali kupić już tsdz8
nie każdemu pasuje ten kloc
Awatar użytkownika
Bubbels
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:12
Lokalizacja: Radom

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Bubbels »

Badlook pisze:
12 mar 2026, 20:27
Bubbels pisze:
12 mar 2026, 16:17
Chyba jeszcze nie ma sensu zakładać nowego wątku ale przeglądając Google ustrzeliłem coś takiego:

https://www.888bike.net/en/product/1549 ... B8%94-80nm

Sklep z Tajlandii :mrgreen:
Wychodzi 1026zł, za tyle można na ali kupić już tsdz8
Tak jak napisał Pxl666, największą zaletą odświeżonej dwójki dalej będzie jej mniejsza masa i rozmiar względem ósemki czy szesnastki, nie każdy potrzebuje aż tak dużych mocy do zabawy czy po prostu wspomagania, jak będzie już łatwo dostępna to pewnie odbije mi korba i sam kupie aby sprawdzić jak to hula, myślę że może to być dobry zawodnik do e-gravela zamiast aktualnej nieco klocowatej ósemki :P

U mnie z chińskimi midami pod BB68 jak z pokemonami - muszę mieć je wszystkie :lol:
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 716
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Atak_Snajpera »

Coś ostatnimi czasy obrodziło w nowe silniki. Przez długi czas był tylko tsdz2. Potem pojawł się DM01/02. Następnie tongheng wybudził się z letargu i wypuścił tsdz8 i tsdz16. W międzyczasie doszedł jakiś truckrun. I teraz jeszcze ten zmodyfikowany tsdz2. Trochę dziwi mnie wasze zaciekawienie tym tsdz2c. To nadal będzie te sama kiepska konstrukcja z kiepskim firmowym softem. Przygotujcie się na ponowny mentalny smuteczek.
szkuba
Forumowicz
Posty: 511
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: szkuba »

Wygląda trochę jak mniejszy klon TSDZ8, ale pożyjemy zobaczymy
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 869
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: mitusm »

Tsdz2 jest w tej chwili typowym silnikiem dla kogoś kto liczy każdy gram w rowerze. W żaden sposób cenowo nie ma sensu do tsdz8.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7285
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

mitusm pisze:
13 mar 2026, 20:40
Tsdz2 jest w tej chwili typowym silnikiem dla kogoś kto liczy każdy gram w rowerze. W żaden sposób cenowo nie ma sensu do tsdz8.
bzdura . ani w 8 ani w 16 nie założysz blatu 34 nw bo te silniki maja za duży ofset nie do przeskoczenia ze względu na grubość głównej przekładni i konstrukcje pająka . pozatym znacznie zmniejszają przeswit w większości ram . pomijam ze sa ciężkie i topornie oprogramowane bez osf ... osobiście gdybym budował rower na silniku w suporcie to ani 8 ani 16 nie byłby brany pod uwagę. lepsza 2 jak najbardziej wiec dobrze ze teoretycznie jest choc tylko teoretycznie
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 869
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: mitusm »

Chcesz jeździć ten v-max 25km/h to może być i 2-ka, ale wydać jeszcze kasę na dodatkowe chłodzenie nijak nie ma sensu. Chyba że pod specyficzne ramy gdzie nie wejdzie co innego.
szkuba
Forumowicz
Posty: 511
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: szkuba »

Jak się przyjrzeć zdjęciom to wygląda że silnik jest inaczej zabudowany, bez powietrza wokoło. Główne koło zębate (to duże) wyglada podobnie do TSDZ8. Ale wiadomo trzeba poczekać az ktoś to dostanie w swoje ręce i rozbierze na części.
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
hiszpan76
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: hiszpan76 »

Zapytam bo szukam za i przeciw , zmieniłem na nową zębatkę niebieską i po przejechaniu 20 km zębatka się rozleciała , poszły zęby.Moj silnik się nie grzeje, mam termopady i żeberka aluminiowe do chłodzenia.

Czy ktoś używa zębatki mosiężnej zamiast plastikowej ? Jak z hałasem ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7285
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

sama się rozleciała ?
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 716
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Atak_Snajpera »

A jest jakaś inna możliwość?
hiszpan76
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: hiszpan76 »

pxl666 pisze:
26 kwie 2026, 14:18
sama się rozleciała ?
Na podjeździe, wiadomo że samo się nic nie dzieje
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7285
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

zrobiłem milion ostrych podjazdów i nie zmieliłem nylona nigdy , stad pytanie o okoliczności
Azmadan
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Azmadan »

pxl666 pisze:
27 kwie 2026, 9:02
zrobiłem milion ostrych podjazdów i nie zmieliłem nylona nigdy , stad pytanie o okoliczności
A ja w po zamontowaniu... na 1-rwszym wyjeździe na Klimczok (nieudanym - bo zmieliłem podczas startu - po zatrzymaniu się w połowie stoku Szyndzielni ;-P) - ale to zależy od siły w nodze (no nie napiszę że od wagi :-P)... - zamontowana normalna... a mosiężna poszła na półkę - od tego czasu odpukać nic się nie zmieliło... (bo od kilku lat jeździ żona = mniej niż 1/2 mojej wagi)
2019 - Merida Dakar 24"- HUB przód (dla dziecka)
2020 - Focus Black Forest - TSDZ2 (przejęła żona)
2021 - GT eVerb - Shimano E8000
2023 - Haibike Seet HardLife 27,5" XS - HUB tył (dla dziecka)
https://zaliczgmine.pl/img/maps/map-6259-s.png
hiszpan76
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: hiszpan76 »

pxl666 pisze:
27 kwie 2026, 9:02
zrobiłem milion ostrych podjazdów i nie zmieliłem nylona nigdy , stad pytanie o okoliczności
Waga jeźdźca zrobiła swoje :D
Mam otwarte oprogramowanie , aby zmniejszyć moc silnika to wystarczy w konfiguratorze w battery setting zmniejszyć battery curent max i battery power max ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7285
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

e chyba w ustawieniach pradu silnika . juz nie pamiętam. musiałbyś wkleić screeny ekranów ale wydaje misie ze gdzies indziej mozna było wpisać moc albo max prąd
hiszpan76
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2022, 12:11

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: hiszpan76 »

pxl666 pisze:
12 maja 2026, 21:35
e chyba w ustawieniach pradu silnika . juz nie pamiętam. musiałbyś wkleić screeny ekranów ale wydaje misie ze gdzies indziej mozna było wpisać moc albo max prąd
Takie mam ustawienia , myślałem że jak zmienię A na wyświetlaczu mam LCD5 to ograniczę , ale nic się nie zmieniło nawet jak było tylko 5A
Załączniki
IMG-20260513-WA0002.jpg
IMG-20260513-WA0000.jpg
IMG-20260513-WA0001.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7285
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

noto wpisz current na 12 testowo
insaimz
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: insaimz »

Czesc,
Silnik zaczął hałasować w trakcie jazdy. Nie jest to ciągły hałas, pojawia się i znika.
Robię inspekcję.

Czy w tym miejscu luz to coś normalnego ?


Drugie pytanie , w którym miejscu powinna byc umieszczona podkładka ze zdjęcia
Załączniki
IMG_2302.jpeg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 7285
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

wydaje mi się ze ta podkładka idzie od spodu oski ale na yt chińczyk rozbierał silnik i tam to chyba było pokazane .
markkar
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: markkar »

Podkładka oryginalnie jest między zębatką nylonową a łożyskiem w korpusie silnika (widocznym na zdjęciu wyżej).
insaimz
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: insaimz »

Juz ogarnąłem.
Ona była na niebieskiej zębatce zaraz po otworzeniu silnika.

Natomiast luzu, o który pytałem nie powinno być. Powstał on na łożysku na którym kręci się wał, który bezpośrednio obraca największą zębatką w systemie, do której przykręcony jest blat. Zamówiłem łożysko FAG na allegro.

Chodzi o to łożysko
Załączniki
IMG_2307.jpeg
szkuba
Forumowicz
Posty: 511
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: szkuba »

I co pomogło z hałasem?
https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware
także dla dzieci z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 869
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: mitusm »

Przyszedł mi właśnie tsdz2, na foto to pęknięcie czy ślad po produkcji ?
Załączniki
20260603_134658_copy_1500x2000.jpg
Badlook
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Badlook »

Moim zdaniem pęknięcie. Zdrap trochę farby przy tej rysce żeby odsłonić aluminium
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 869
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: mitusm »

Badlook pisze:
03 cze 2026, 20:10
Moim zdaniem pęknięcie. Zdrap trochę farby przy tej rysce żeby odsłonić aluminium
Odsyłam, dostawca ma wysłać nowy.
Badlook
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 05 cze 2023, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Badlook »

Najlepiej. Nie ma co ryzykować
ODPOWIEDZ