TZDZ2B Usterka po wgraniu oprogramowania.

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Zbyszek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2023, 12:36

TZDZ2B Usterka po wgraniu oprogramowania.

Post autor: Zbyszek »

Cześć,

Mam problem z silnikiem tzdz2b, a mianowicie wykonałem już zmianę oprogramowania na osf oraz wyświetlacza w jednym silniku i wszystko pracuje prawidło, chciałem to wykonać teraz w drugim silniku i wystąpił problem. W pierwszej kolejności niestety jak odcinałem kabel od wyświetlacza vlcd5 8pin żeby przelutować wtyczkę do LCD3 z pośpiechu zrobiłem to pod napięciem ale pomimo tego wykonałem procedurę wgrania oprogramowania do wyświetlacza i silnika (soft casainho v0.19.0) i wszystko wgrało się prawidło . Ustawiłem parametry wyświetlacz przyjmuje zmiany lecz niema wspomagania wgl silnik się nie uruchamia. Mam odczyt z sterownika o poziomie baterii oraz czujnika nacisku i po włączeniu opcji wspomagania pchania uruchamia się silnik do 4km/h jest też odczyt z prędkości koła. Zastanawia mnie czy został uszkodzony sterownik czy tez może powstał jakiś inny problem. Dzięki
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TZDZ2B Usterka po wgraniu oprogramowania.

Post autor: pxl666 »

masz odczyt czujnika nacisku i działa prowadzenie ale nie wspomaga ...? mozesz odpalić wirtualna manetke i tak spróbować odpalić silnik ?
Zbyszek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2023, 12:36

Re: TZDZ2B Usterka po wgraniu oprogramowania.

Post autor: Zbyszek »

Odczyt mam z czujnika nacisku jak wejdę w parametr grupa 9 parametr 2 jest wartość 34 jak naciskam to się zwiększa. Natomiast po ustawieniu parametru w grupie 3 wspomagania pchania roweru i wciskam przycisk uruchamiania się prowadzenie silnik zaczyna pracować. Natomiast gdy ruszam rowerem i włączam wspomaganie to silnik nie działa. jak odpalić ta wirtualną manetkę ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TZDZ2B Usterka po wgraniu oprogramowania.

Post autor: pxl666 »

tego niewiem ale wiem ze cos takiego jest w innych displayach niż stockowe
ODPOWIEDZ