MID-DRIVE TSDZ2 750W

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Gregory »

Bo to są kabelki do oświetlenia, nie ma wersji do piasty z torpedem.
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
Awatar użytkownika
gadula007
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2020, 11:35
Lokalizacja: 3-City

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: gadula007 »

Na str.3 tego wątku są linki do napędu z torpedem.
szkuba pisze:
14 maja 2019, 22:04
Wojtas pisze:
12 maja 2019, 17:10
A zadziała on z hamulcem torpedo (nożny)?
Potrzebujesz specjalnej wersji Tongshenga który nie ma wolnobiegu w zębatce. Na Ali mają takie wersje "coaster brake" https://pl.aliexpress.com/item/32921277988.html https://pl.aliexpress.com/item/32843275 ... 2e0e7Zo7J2 choć ten jest na 36v. Ewentualnie na własny rachunek wymiana wolnego koła na stałe połączenie :?
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Larix »

Przeczytałem cały temat. Nie mam TSDZ tylko Bafanga i nie bardzo rozumiem co Wam się w nim nie podoba. Fakt, na fabrycznym ustawieniu było do kitu, ale zrobiłem soft start, pozmniejszałem prąd na niskich trybach, pozwiększałem kadencję i czuję się jak na rowerze tylko "siły mam więcej".
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tkoko »

Larix pisze:
18 sty 2021, 0:41
Przeczytałem cały temat. Nie mam TSDZ tylko Bafanga i nie bardzo rozumiem co Wam się w nim nie podoba. Fakt, na fabrycznym ustawieniu było do kitu, ale zrobiłem soft start, pozmniejszałem prąd na niskich trybach, pozwiększałem kadencję i czuję się jak na rowerze tylko "siły mam więcej".
Jest takie powiedzenie "każda pliszka swój ogon chwali" :D
A to jest tak że; zwolennicy HUB'a będą przekonani o wyższości HUB'a nad MID'em, zwolennicy TSDZ, o jego wyższości nad BAFANG'iem (i odwrotnie), zwolennicy przekładniowego o wyższości swego silnika nad każdym innym, itd. A tak w realu, jeżeli silnik/rower spełnia założenia które od niego oczekujemy, to jest tym "najlepszym" :D
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Kajman »

Ja mam huby, mida boscha, tsdz, przekładniówkę, tylko bafanga mida jeszcze nie mam w kolekcji, ale jak na razie to tensometr jest 2 poziomy wyżej od PAS niestety, więc nie spodziewałbym się szału po bafangu.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tkoko »

Kajman pisze:
18 sty 2021, 9:19
Ja mam huby, mida boscha, tsdz, przekładniówkę, tylko bafanga mida jeszcze nie mam w kolekcji, ale jak na razie to tensometr jest 2 poziomy wyżej od PAS niestety, więc nie spodziewałbym się szału po bafangu.
I z powodu tej "wyższości" TSDZ2, pierwszą czynnością większości użytkowników jest ingerencja w oryginalne ustawienia wyświetlacza i oprogramowania by rower odpowiednio jeździł. Jeżeli podobne "korekcje" zrobisz w PAS Bosch, Bafang, itd, osiągi i odczucia z jazdy będą zapewne podobnie, przynajmniej ja nie zauważyłem tej "2 poziomowej" różnicy miedzy TSDZ2 a moim Yoch (klon Bafanga).
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Larix »

Zastanawiam się też na ile udało mi się i innym utrafić z ustawieniami Bafanga i na ile niektórym się nie udało. Na początku chciałem go się pozbyć . Wkurzało mnie to że chciał jechać szybciej ode mnie, ruszał z kopyta i odcinał na 1-ce przy 20 kmh. Musiałem nienaturalnie zmniejszać kadencję aby wspomagał. Na dłuższą metę męczarnia. Teraz mogę kręcić ile chcę (co wydaje mi się naturalne) i nie odcina. No i na 1-ce mam 200 W a nie 500.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Kajman »

tkoko pisze:
18 sty 2021, 10:35

I z powodu tej "wyższości" TSDZ2, pierwszą czynnością większości użytkowników jest ingerencja w oryginalne ustawienia wyświetlacza i oprogramowania by rower odpowiednio jeździł. Jeżeli podobne "korekcje" zrobisz w PAS Bosch, Bafang, itd, osiągi i odczucia z jazdy będą zapewne podobnie, przynajmniej ja nie zauważyłem tej "2 poziomowej" różnicy miedzy TSDZ2 a moim Yoch (klon Bafanga).
Bosch ma fabryczny tensometr i nawet tsdz2 nie ma jego płynności wspomagania. Niestety.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
18 sty 2021, 10:35
Kajman pisze:
18 sty 2021, 9:19
Ja mam huby, mida boscha, tsdz, przekładniówkę, tylko bafanga mida jeszcze nie mam w kolekcji, ale jak na razie to tensometr jest 2 poziomy wyżej od PAS niestety, więc nie spodziewałbym się szału po bafangu.
I z powodu tej "wyższości" TSDZ2, pierwszą czynnością większości użytkowników jest ingerencja w oryginalne ustawienia wyświetlacza i oprogramowania by rower odpowiednio jeździł. Jeżeli podobne "korekcje" zrobisz w PAS Bosch, Bafang, itd, osiągi i odczucia z jazdy będą zapewne podobnie, przynajmniej ja nie zauważyłem tej "2 poziomowej" różnicy miedzy TSDZ2 a moim Yoch (klon Bafanga).
mam 3 rowery z tszd2 i w zadnym nie robiłem moda , dwóch kolegów podobnie ...co do zasady to większość modderów tszd2 robi to aby mieć podgląd(i odcięcie) na temperaturę i inne parametry ,zresztą jechałem na zmodowanym tszd2 i nie odczułem różnicy ,
natomiast moda bym zrobił by lepiej oceniać pozostały zasięg na aku
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Thorn »

Po co ładuję OSF do TSDZ2?
Najważniejsze:
- aby wspomagał powyżej 90/min
- by było tak płynnie jak w Bosch
- tryb emtb
Pozostałe zalety:
- wskazania baterii
- kontrola temperatury.
Jeżeli ktoś nie odczuwa różnicy między midem z tensometrem, a bez to tylko niech się cieszy. Ma jeden problem mniej:). Mimo szczerych chęci i dobrych ustawień( dochodziłem do nich przez miesiąc)mojego BBSHD nie lubię tak jak TSDZ2.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: scuda »

Gdyby BBSXX miał tensometr to zapewne temat bafanga ciągnąłby się jak ten o TSDZ2. Jezdziłem na BBS02 i mam swój TSDZ2 na modzie i zdecydowanie wolę tsdz2 właśnie dzięki tensometrowi.
Awatar użytkownika
gadula007
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2020, 11:35
Lokalizacja: 3-City

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: gadula007 »

Pytanie do osób które mają założone dwie tarcze.
Czy pierwsza jest oryginalna 42 z offsetem, a druga 52 bez offsetu?
Zamontowałem silnik i zostawiłem przerzutkę. Obecnie przerwa między oryginalną 42T a tarczą osłonową jest około 10mm. Na ALI... są tarcze 52T ale bez offsetu. Jakbym znalazł taką co ma 3-4mm offsetu to przerzutka mi ogarnie i nie będzie trzeba ręcznie przekładać.
Czy te tarcze, to one są dedykowane do silników, czy można poszukać czegoś ze zwykłych tarcz rowerowych?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tkoko »

Kajman pisze:
18 sty 2021, 14:03
..... Bosch ma fabryczny tensometr i nawet tsdz2 nie ma jego płynności wspomagania. Niestety.
Poniżej masz porównanie wykresów mocy dla "tensometru" TSDZ2 i "PAS'a" w fabrycznych silnikach. Z poniższych wykresów mocy widać wyraźnie ZALEŻNOŚĆ MOCY OD RPM KORBY w fabrycznych silnikach, a nie od nacisku na korbę jak w TSDZ2. Cieszę się że sam zauważyłeś "wyższość" PAS'a nad tensometrem :D
Załączniki
POWERS.jpg
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Kajman »

tkoko pisze:
22 sty 2021, 8:01
Kajman pisze:
18 sty 2021, 14:03
..... Bosch ma fabryczny tensometr i nawet tsdz2 nie ma jego płynności wspomagania. Niestety.
Poniżej masz porównanie wykresów mocy dla "tensometru" TSDZ2 i "PAS'a" w fabrycznych silnikach. Z poniższych wykresów mocy widać wyraźnie ZALEŻNOŚĆ MOCY OD RPM KORBY w fabrycznych silnikach, a nie od nacisku na korbę jak w TSDZ2. Cieszę się że sam zauważyłeś "wyższość" PAS'a nad tensometrem :D
Widać, że nie rozumiesz jak to działa z tensometrem :) To jest maksymalna możliwa moc przy maksymalnym nacisku w tej kadencji, możesz jednak pedałować z tą kadencją i przy mniejszym nacisku masz odpowiednio mniejszą moc, natychmiast regulowaną, dokładnie taką jak trzeba, bez opóźnień i bez przedłużania podawania, działa tylko jak naciskasz i z siłą wspomagania odpowiednią do nacisku i ograniczoną co do wartości maksymalnej w danej kadencji. Do tego w nowszych systemach dostępną też przy ruszaniu masz wspomaganie od 0km/h. Zrób to z pas przy ruszaniu pod ostrą górkę ;)
To jest właśnie problem PASowców, często nie rozumieją i nie czują jak działa tensometr i myślą, że PAS jest lepszy, on jest najwyżej ledwie wystarczający ;) Mam obecnie to i to, zaczynałem od PAS, potem Boscha, potem PAS, potem TSDZ ori i mod, przecież to jest nieporównywalne w ogóle odczucie, Fabryczny tensometr np Bosch > TSDZ mod > TSDZ fabryka > PAS. Jako że głównie jeżdżę obecnie na PAS, to będę montował w swoich hubach suporty z tensometrem i mpe, zobaczymy jak ta kombinacja zadziała. To polega na tym, że masz prawie nie czuć, że cię wspomaga, a na pasie możesz zupełnie bez oporu pedałować a wciąż przyspieszasz, jadąc pod górkę mocniej naciskasz na pedały a moc wciąż ta sama :) W ch daleko od naturalnego odczucia.
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Thorn »

scuda pisze:
21 sty 2021, 10:03
Gdyby BBSXX miał tensometr to zapewne temat bafanga ciągnąłby się jak ten o TSDZ2. Jezdziłem na BBS02 i mam swój TSDZ2 na modzie i zdecydowanie wolę tsdz2 właśnie dzięki tensometrowi.
scuda i tej wersji się trzymaj. Moją Konę bardziej lubiłem z TSDZ2 niż BBSHD.
Możliwe, że na ten rok uda mi się ogarnąć G510 w fajnej ramie full i z taką baterią wymienną jak chcę, a nie jak sugeruje sprzedawca. Ustawienia G510 jak w seryjnym Exess są w pełni akceptowalne blisko im do OSF w TSDZ2.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Kajman »

A tu ciekawostka, spory silnik, ale sterownik na zew, brak lcd: https://pl.aliexpress.com/item/32999236 ... _edm_other
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: szalonyfacet »

Hej, TSDZ2 i xh-18 przeprogramowany.

normalnie odpalalem, chwilke migala dioda czerwona, pootem 1 kreska bateri i w ciagu kilku sekund wsyztsko gralo.

a teraz naladowalem i tylko czerwona kreska od baterii miga, jkaby byl rozladowany. nic nie dziala, nie wpsomgaa, po retsarcie to samo. da sie przechodzic w menu itp, ale dioda miga i nie dziala.

zasilanie na bateri to 52.9 przy pakiecie 13s5p.


ktos cos??
Awatar użytkownika
grubol
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:24

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: grubol »

Czy da się z poziomu vlcd5 zmieniać moc wspomagania dla danego trybu? Właśnie zmontowałem rowerek z tsdz2 open source i dziwnie trochę działa. Między pierwszym i trzecim trybem nie ma dużej róznicy, a na ostatnim silnik rwie do przodu jak głupi... Mam niby wgrane takie ustawienia:

// power assist (% max 500)
#define POWER_ASSIST_LEVEL_0 0
#define POWER_ASSIST_LEVEL_1 40
#define POWER_ASSIST_LEVEL_2 70
#define POWER_ASSIST_LEVEL_3 120
#define POWER_ASSIST_LEVEL_4 500
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

Może spróbuj zmienić od 500 np 400 300 200 ? Masz Soft odpowiedni dla vlcd5? Próbowałeś jazdy bez moda ?
Awatar użytkownika
grubol
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:24

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: grubol »

pxl666 pisze:
06 lut 2021, 16:08
Może spróbuj zmienić od 500 np 400 300 200 ? Masz Soft odpowiedni dla vlcd5? Próbowałeś jazdy bez moda ?
Chciałbym zmienić ale nie wiem jak to zrobić. Silnik z alledrogo, wersja open software mb.20beta1.A.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

grubol pisze:
06 lut 2021, 16:14
pxl666 pisze:
06 lut 2021, 16:08
Może spróbuj zmienić od 500 np 400 300 200 ? Masz Soft odpowiedni dla vlcd5? Próbowałeś jazdy bez moda ?
Chciałbym zmienić ale nie wiem jak to zrobić. Silnik z alledrogo, wersja open software mb.20beta1.A.
Nie ma edytora pliku ? Gdzie widzisz te ustawienia?
Awatar użytkownika
grubol
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:24

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: grubol »

Gość z allegro mi wysłał plik z wgranymi ustawieniami. Nie mam żadnego kabla żeby się podłączyć do tego sprzętu.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

grubol pisze:
06 lut 2021, 20:41
Gość z allegro mi wysłał plik z wgranymi ustawieniami. Nie mam żadnego kabla żeby się podłączyć do tego sprzętu.
Ale że takie masz ? Tzn ty ich nie wrzucales do sterownika ? Nie pozostaje ci nic innego jak przydoktoryzować się z tematu i samemu dokonać korekty
Awatar użytkownika
grubol
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:24

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: grubol »

Wczoraj coś poklikałem i w czasie jazdy ustawiłem tryb e03. Silniczek ładnie jechał już na Eco. Dzisiaj już nie udało mi się tego włączyć i musiałem znowu cisnąć na pedały :D
faust
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:29

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: faust »

Instrukcja którą dostałem przy zakupie silnika z VLCD5, może się komuś przyda:

Kod: Zaznacz cały

Wyświetlanie informacji jak napięcie:
(informacje będą wyświetlanie tylko gdy włączony jest któryś tryb (level) - czyli z lewej strony wyświetlacza świecą się kraski od 1 do 4. 
Gdy jest "OFF"  możemy wejść w przełączanie trybów/profili)
- wyświetlanie napięcia akumulatora:
  - wcisnąć 2 x "power" (po jednym wciśnięciu "power" zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie napięcia, po drugim wciśnięciu "power" pokaże napięcie),
- wyświetlanie poboru prądu z akumulatora:
  - wcisnąć 4 x "power" (po trzecim wciśnięciu "power" zacznie migać E03 to znaczy iż jesteśmy w trybie wskazywania prądu, po czwartym wciśnięciu "power" pokaże pobierany prąd w danym momencie),
- wyświetlanie kadencji pedałowania (ilość obrotów pedałami na minutę):
  - wcisnąć 6 x "power" (po piątym wciśnięciu "power" zacznie migać E04 to znaczy iż jesteśmy w trybie wskazywania kadencji, po szóstym wciśnięciu "power" pokaże ilość obrotów pedałami w danym momencie),


Włączanie - Tryb/profil "street" (prawnie dozwolony)
- przełączyć wciskając "-" na tryb (level) "OFF" (zero kresek z lewej),
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie przełączania),
- wcisnąć "+" aby przełączyć tryb (level) na "ECO" (jedna kreska z lewej)
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy już w trybie "street").

Włączanie - Tryb/profil "off road" (prawnie niedozwolony)
- przełączyć wciskając "-" na tryb (level) "OFF" (zero kresek z lewej),
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie przełączania),
- wcisnąć "+" aby przełączyć tryb (level) na "ECO" (jedna kreska z lewej)
- wcisnąć 4 x "power" (zacznie migać E03 to znaczy iż jesteśmy już w trybie "off road").

Przełączanie trybów/profili:
- przełączyć wciskając "-" na tryb (level) "OFF" (zero kresek z lewej),
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie przełączania),
- wcisnąć 2 x "+" aby przełączyć tryb (level) na "TOUR" (dwie kreski z lewej)
- wciskając ... x "power" wybieramy:
  - E02 - POWER ASSIST (wciskamy 2 x "power")
  - E03 - TORQUE ASSIST (wciskamy 2 + 2 x "power")
  - E04 - CADENCE ASSIST (wciskamy 2 + 2 + 2 x "power")
Dodatkowo jeżeli kupujecie przeprogramowany silnik poproście o ustawienia jakie są wgranie - u mnie ustawiony jest start w trybie eMTB
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

faust pisze:
17 lut 2021, 8:45
Instrukcja którą dostałem przy zakupie silnika z VLCD5, może się komuś przyda:

Kod: Zaznacz cały

Wyświetlanie informacji jak napięcie:
(informacje będą wyświetlanie tylko gdy włączony jest któryś tryb (level) - czyli z lewej strony wyświetlacza świecą się kraski od 1 do 4. 
Gdy jest "OFF"  możemy wejść w przełączanie trybów/profili)
- wyświetlanie napięcia akumulatora:
  - wcisnąć 2 x "power" (po jednym wciśnięciu "power" zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie napięcia, po drugim wciśnięciu "power" pokaże napięcie),
- wyświetlanie poboru prądu z akumulatora:
  - wcisnąć 4 x "power" (po trzecim wciśnięciu "power" zacznie migać E03 to znaczy iż jesteśmy w trybie wskazywania prądu, po czwartym wciśnięciu "power" pokaże pobierany prąd w danym momencie),
- wyświetlanie kadencji pedałowania (ilość obrotów pedałami na minutę):
  - wcisnąć 6 x "power" (po piątym wciśnięciu "power" zacznie migać E04 to znaczy iż jesteśmy w trybie wskazywania kadencji, po szóstym wciśnięciu "power" pokaże ilość obrotów pedałami w danym momencie),


Włączanie - Tryb/profil "street" (prawnie dozwolony)
- przełączyć wciskając "-" na tryb (level) "OFF" (zero kresek z lewej),
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie przełączania),
- wcisnąć "+" aby przełączyć tryb (level) na "ECO" (jedna kreska z lewej)
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy już w trybie "street").

Włączanie - Tryb/profil "off road" (prawnie niedozwolony)
- przełączyć wciskając "-" na tryb (level) "OFF" (zero kresek z lewej),
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie przełączania),
- wcisnąć "+" aby przełączyć tryb (level) na "ECO" (jedna kreska z lewej)
- wcisnąć 4 x "power" (zacznie migać E03 to znaczy iż jesteśmy już w trybie "off road").

Przełączanie trybów/profili:
- przełączyć wciskając "-" na tryb (level) "OFF" (zero kresek z lewej),
- wcisnąć 2 x "power" (zacznie migać E02 to znaczy iż jesteśmy w trybie przełączania),
- wcisnąć 2 x "+" aby przełączyć tryb (level) na "TOUR" (dwie kreski z lewej)
- wciskając ... x "power" wybieramy:
  - E02 - POWER ASSIST (wciskamy 2 x "power")
  - E03 - TORQUE ASSIST (wciskamy 2 + 2 x "power")
  - E04 - CADENCE ASSIST (wciskamy 2 + 2 + 2 x "power")
Dodatkowo jeżeli kupujecie przeprogramowany silnik poproście o ustawienia jakie są wgranie - u mnie ustawiony jest start w trybie eMTB
ale to ma działać na oryginalnym sofcie czy OSF ?
faust
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:29

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: faust »

Przeprogramowanym, ale z wyświetlaczem VLCD5.

Zmieniając temat - ma ktoś jakiś paten aby z wózka przerzutki przedniej zrobić prowadnicę bez konieczności używania linki i manetki?
Awatar użytkownika
grubol
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:24

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: grubol »

faust pisze:
17 lut 2021, 13:06
Przeprogramowanym, ale z wyświetlaczem VLCD5.

Zmieniając temat - ma ktoś jakiś paten aby z wózka przerzutki przedniej zrobić prowadnicę bez konieczności używania linki i manetki?
Wywal manetkę i linkę, a na przerzutce skręć srubkami na tyle, żeby łańcuch nie spadał :D
rafaleon
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2021, 2:33

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: rafaleon »

Ma ktoś z was gdzieś na kompie plik z oryginalnym firmware do silnika? Spalił mi się laptop z moim backupem :(
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Gregory »

Mam, odezwij się na pw
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
faust
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:29

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: faust »

https://1drv.ms/u/s!AqKo7gCPDGMGiQ9F3tE ... -?e=BgrBlE

Ale nie weryfikowałem czy jest OK więc na własną odpowiedzialność ;)
rafaleon
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2021, 2:33

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: rafaleon »

Dzięki :)
marcin7971
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2019, 18:38

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: marcin7971 »

Czy z poziomu wyświetlacza Sw102 można przeprowadzić kalibrację czujnika nacisku?
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Kajman »

Kiedyś mi się obiło o uszy, że TSDZ2 nie lubi 14s, że się potrafi spalić, prawda to czy jakieś wyjątkowe sprawy?
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Thorn »

Kajman pisze:
24 lut 2021, 15:47
Kiedyś mi się obiło o uszy, że TSDZ2 nie lubi 14s, że się potrafi spalić, prawda to czy jakieś wyjątkowe sprawy?
Na dzień dzisiejszy jestem w posiadaniu 2szt TSDZ2 i BBSHD. Wszystkie na 14s. Jedna sztuka tzw. moja testówka tsdz2 zbliża się do 5 tyś przebiegu z czego ok 3000 na 14s. Nie spaliła się, ale ja też z dużych mocy nie korzystam. Dla 14s max prąd w OSF ustawiam na 16A.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1287
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Kajman »

No nie, prąd to tam jest ustawiony 10A :) Bardziej martwię się o górną granicę napięcia elektroniki.
tofik997
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2020, 11:10

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tofik997 »

Panowie jak to w końcu jest z wyświetlaczem vlcd5 i ustawieniem opcji A ?
Jest sporo sprzecznych A to Amper czy A to assist?
Ja na swoim wyświetlaczu mam tak jak na filmie możliwość ustawiania 0-32

Czas na filmie 1.50 na te ustawienie

Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

tofik997 pisze:
26 lut 2021, 11:04
Panowie jak to w końcu jest z wyświetlaczem vlcd5 i ustawieniem opcji A ?
Jest sporo sprzecznych A to Amper czy A to assist?
Ja na swoim wyświetlaczu mam tak jak na filmie możliwość ustawiania 0-32

Czas na filmie 1.50 na te ustawienie

jak zmieniałem to ustawienie to nie odczułem różnicy...
Awatar użytkownika
Arek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2019, 15:24

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Arek »

tofik997 pisze:
26 lut 2021, 11:04
Panowie jak to w końcu jest z wyświetlaczem vlcd5 i ustawieniem opcji A ?
Jest sporo sprzecznych A to Amper czy A to assist?
Ja na swoim wyświetlaczu mam tak jak na filmie możliwość ustawiania 0-32

Czas na filmie 1.50 na te ustawienie
Ja też próbowałem ustawień z różnym prądem i na pewno nie było zmian w sile wspomagania.

Jeszcze na marginesie dodam że próbowałem zasilać telefon z portu USB w tym wyświetlaczu i działało to przez jakiś czas. Po około 300 km ładowanie przestało działać i podłączenie telefonu skutkowało wyłączeniem wyświetlacza oraz wspomagania. Jak odłączyłem telefon to działa normalnie. Prąd pobierany przez telefon to około 2A.
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Thorn »

pxl666 pisze:
26 lut 2021, 12:25
tofik997 pisze:
26 lut 2021, 11:04
Panowie jak to w końcu jest z wyświetlaczem vlcd5 i ustawieniem opcji A ?
Jest sporo sprzecznych A to Amper czy A to assist?
Ja na swoim wyświetlaczu mam tak jak na filmie możliwość ustawiania 0-32

Czas na filmie 1.50 na te ustawienie

jak zmieniałem to ustawienie to nie odczułem różnicy...
Bo ta opcja zmiany A nigdy nie była, nie jest i nie będzie aktywna w Tsdz2 z firmowym softem. O tym już wspominałem z 30 stron do tyłu.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

A ograniczenie vmax wam działa? Np do 25kmh ?
Awatar użytkownika
Arek
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2019, 15:24

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Arek »

Tak, ograniczenie do 25 km/h u mnie działa.
szkuba
Forumowicz
Posty: 440
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: szkuba »

Ostatnio w nieco nietypowy sposób rozwiązałem problem przekoszenia łańcucha i spadania z największej zębatki .
Okazało się silnik był przekoszony w ramie. Po dokręceniu dużą nakrętka na suporcie silnik zapierał się o widełki dolne a do suportu ledwo dotykał czyli był skręcony w lewo . Po podłożeniu podkładki 1,5mm pomiędzy silnik a mufę suportu silnik się wyprostował i problem spadania łańcucha się skończył. Poniżej fotk
20210208_193729-2.jpg
20210206_182421.jpg
i z naprawy:
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
szkuba
Forumowicz
Posty: 440
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: szkuba »

i pozostałe fotki:
1
IMG20210202211531.jpg
2
20210206_182335.jpg
20210206_182319.jpg
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Larix »

Hmm... po co ja to czytałem ? Dotąd nie zauważałem, że Bafang może ciągnąć bez nacisku a po lekturze już mi to przeszkadza.
Jako, że myślę na elektryfikacją drugiego roweru i zastanawiam się nad TDSZ2, ale przeraża mnie większa awaryjność to mam parę pytań do użytkowników:
1. Jak to jest z tymi luzami na korbie/zębatce ? Czy rzeczywiście są wyczuwalne ?
2. Ile było przypadków pęknięcia ośki ? Można ważąc 90+ spokojnie podjeżdżać na stojąco ? Ośka to 300 zł, wymianę zębatki za 60 zł przeboleję ale to...
3. Ma ktoś TDSZ2 w okolicy Kłodzka i dałby spróbować jak się jeździ ? W zamian oferuję jazdę na BBS02.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: pxl666 »

Moim zdaniem awaryjność wynika z niewłaściwego użytkowania tzn katowania tego motorka...jak się wrzuci termopady, blat 34 i napęd 11-50 to śmiało można podjeżdżać konkretne góry. Jak się zostawia 42t i ma największą koronkę 34t i próbuje stawiać na koło to są efekty ...
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Larix »

A jak z sławnymi rzekomo luzami ?
Słyszałem, że TDSZ2 powinien mieć większy zasięg niż BBS02 ze względu na czujnik ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tkoko »

Larix pisze:
13 mar 2021, 13:17
A jak z sławnymi rzekomo luzami ?
Słyszałem, że TDSZ2 powinien mieć większy zasięg niż BBS02 ze względu na czujnik ?
Masz przecież w tym wątku zdjęcia i opisy skutków tych luzów.
Co ma tensometr wspólnego z zasięgiem. Zasięg zależy tylko od sprawności silnika, a tą oba silniki mają podobną, oraz od pobieranej mocy/prądu z baterii, a ta zależy od indywidualnych preferencji, stopnia wspomagania tak silnika jak i kierowcy.
Azmadan
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 21 wrz 2019, 17:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Azmadan »

Właśnie doszła do mnie tarcza 30t taka:
Obrazek

z plusów - nie trzeba dawać podkładki pod tarczę - jest przesunięta do wewnątrz
z minusów - trzeba zeszlifować w zaznaczonym miejscu 1,5-2mm - bo obciera (za mała średnica wewnętrzna)
Obrazek

Zobaczymy jak z trwałością...
2019 - Merida Dakar 24"- HUB przód (dla dziecka)
2020 - Focus Black Forest - TSDZ2 (przejęła żona)
2021 - GT eVerb - Shimano E8000
2023 - Haibike Seet HardLife 27,5" XS - HUB tył (dla dziecka)
https://zaliczgmine.pl/img/maps/map-6259-s.png
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: greorg »

czy TSDZ2 zamawiane dziś z PSWPOWER pozwalają się przeprogramować na OSF?
ODPOWIEDZ