Montaż tsdz2 ramą full

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: greorg »

Przy montażu tsdz2 Tongsheng w ramę Btwin 500s napotkałem problem. Brak miejsca do montażu dla tylnego mechanizmu blokującego silnik. Tu zdjęcie jak to wygląda w tej ramię.

https://images.app.goo.gl/Qhbcx9h3nGfroUe76

A tu filmik montażowy, jak się skonfrontuje jedno z drugim będzie wiadomo o co mi chodzi 😁





To chyba nie jest ogromny problem. Ale może ktoś sobie z nim już poradzil :D
Paff
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: Paff »

W każdej ramie z pełną amortyzacją montaż tej blokady jest utrudniony. Blokada w założeniach ma się blokować o tylny widelec, który jak wiadomo w fullu jest elementem ruchomym. Ja założyłem obejmę na rurę podsiodłową najniżej jak to możliwe z otworem przez który przechodzi śruba blokady ( musiałem oryginalną wymienić na dłuższą ). Spełniała zadanie ale po czasie doszedłem do wniosku, że to zbytek łaski. Ta blokada jest po prostu zbyteczna. Napęd bez niej oprze się o przednią rurę i tyle a brak blokady ułatwia demontaż w celach serwisowych czy innych.
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: greorg »

Super dzięki.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: scuda »

Potwierdzam poprzednika. U mnie jest bez blokady, mocno dokręć nakrętke kontrującą i nic się nie przesuwa.
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: greorg »

Dziękuweczki rozdane :)
Vukko
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2020, 19:15

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: Vukko »

Cześć, Witam wszyskich, montuję właśnie TSDZ2 do CUBE AMS 100 (2010). Filmik z montażu powyżej jest niedostęny. Czy ktoś moze dysponuje jakimiś materiałami foto/video z montażu do tego typu ramy fulla? Jest to zwykły "trójkąt" bez esów floresów :) O poxilinie to wiem (dzięki bikel.pl), ale czy to wystarczy? Żadnych profili aluminiowych? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: pxl666 »

Normalnie montuje bez tej kontry . Jak nie pasuje to ja obcinam
maciesz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Świdnica 58-100

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: maciesz »

Może ktoś jest w stanie polecić jakiś niedrogi rower typu full, w którym bez problemu można zamontować TSDZ2 lub zróbmy listę rowerów full, w których da się to zrobić bez komplikacji.
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: Rysiekkk »

np taki
(tylko nie pamiętam czy w ramę "L" wchodzi bidon... w "XL" na 100% tak)

https://allegro.pl/oferta/rower-b-twin- ... 0978919461
Kiwago
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2019, 13:19

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: Kiwago »

W ramę Rockridera "L" jak z linku powyżej nie wchodzi bidon - taki rower ma syn i sprawdziłem.
Ramy "full" aluminiowe które mają sporo miejsca na akumulator dodatkowo mają suport gwintowany:
1) Stockli Sport DS 9.7 (100% pewności mam taką z dużym bidonem 13s7p)
2) Koba Sentiero (100% pewności mam taką, bidon 13s 17,5Ah ale wejdzie też 13s7p właśnie z TSDZ2)
3) Wheeler Falcon 10, 30, 40
4) Rocky Mountain Edge 18
5) ROCKY MOUNTAIN ELEMENT np: https://www.ebay.pl/itm/203092848800?ha ... SwgMpfS68k lub https://www.ebay.pl/itm/114862673258?ha ... SwvEZg0vz5
6) Univega SL-UPCT (nie chodzi o wersje carbon)
Do tych ram trzeba tylko zrobić blokadę obrotu silnika. Jest to w sumie prosta sprawa.
Na OLX widziałem kilka rowerów z powyższymi ramami a nawet jedną Kobę już przerobioną na elektryka w raczej rozsądnej cenie. Trzeba się rozglądać. Jet też fajna strona ricardo.ch tam można sobie pooglądać rowery w zakładce "Full suspension bikes (fully)" i znaleźć podobne do tych, które podałem.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2021, 23:47 przez Kiwago, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: pxl666 »

maciesz pisze:
08 sie 2021, 20:11
Może ktoś jest w stanie polecić jakiś niedrogi rower typu full, w którym bez problemu można zamontować TSDZ2 lub zróbmy listę rowerów full, w których da się to zrobić bez komplikacji.
zamontujesz zawsze tylko bedziesz musial uzyc szlifierki
Tom.Asz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: Tom.Asz »

Ja właśnie sobie zamontowałem na ramie RR 520S XL i dorobiłem sobie blokadę z tyłu. Jedna wizyta w budowlanym i 40 PLN później miałem uchwyt. Nie jest ładny niestety, ale działa :D Użyłem obejm do rur 1 calowych które miały na boku już nakrętkę i profil aluminiowy. Profil trzeba naciąć, nawiercić dwa otwory i tyle. W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcia
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Re: Montaż tsdz2 ramą full

Post autor: Pirat »

Tom.Asz jak czytasz lub szukasz postu gdzie spodziewasz się grafiki to przeważnie ona jest, czy jej nie ma?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2021, 19:16 przez Pirat, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ