Tensometr w TSDZ2

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
michud
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2019, 0:57
Lokalizacja: Gdańsk

Tensometr w TSDZ2

Post autor: michud »

Cześć,

czy wymieniał ktoś lub rozbierał na części pierwsze TSDZ2 a potem złożył ? Potrzebuję porady jak najskuteczniej osadzić całą oś z tensometrem aby nie rozwalić nic. Chodzi o osadzenie ciasno spasowanego łożyska igiełkowego tuż przy cewce. Pierścienie z cewkami są bardzo delikatne i udarowe osadzanie może je uszkodzić. Czy wyciągać do tego oś czy montować z osią ? Jak podtrzymać ten luźny pierścień ? Nie widzę tego na youtube , jest tylko rozkładanie TSDZ2 ale nie ma składania ,albo nie doszukałem się.

Pomocy bo dostałem dziś przesyłkę i chce złożyć to w całość.
michal
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5876
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Tensometr w TSDZ2

Post autor: pxl666 »

A napisz co się stało? Przestał działać? Zaczął wariować?
michud
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2019, 0:57
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tensometr w TSDZ2

Post autor: michud »

Co jakiś czas silnik nie załączał się, w środku były poprzecierane zwoje. Silnik miał równe 1000km, zrobione w zeszłym miesiącu. Musiałem zamówić u chinczyka nową część i w 2 tyg doszło drogą lotniczą. Mam wrażenie, że składanie tego elementu ma znaczenie , bo są ludziska co zrobili więcej na tym silniku i nie mają śladu zużycia. Na youtube są też przypadki ,że mieli także poprzecierane zwoje tensometru. Kupili zamienniki i sami podobno składali ale nikt nie napisał jak złożyć aby było dobrze. Szukam jakikolwiek podpowiedzi.
AdrianJ
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:23
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: Tensometr w TSDZ2

Post autor: AdrianJ »

Awatar użytkownika
rkules
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2019, 19:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tensometr w TSDZ2

Post autor: rkules »

Na samej manetce też miałeś takie objawy? Pytam bo u mnie czasem po włączeniu zestawu silnik też nie chce ciągnąć również przy użyciu manetki jak i bez manetki. Po kilku restartach usterka znika i rower śmiga np 100km bez problemu. Wymieniłem już sterownik w obudowie silnika ale to nie pomogło, niebawem dotrze do mnie silnik na wymianę. Jeśli problem występuje przy użyciu manetki to tensometr też podejrzewać?
ODPOWIEDZ