Najmocniejszy fabryczny MID

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
redwater
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 15 sie 2019, 18:22

Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: redwater »

Znalazlem takie cos :



Podobno ma tensometr, moc wersji v2 to 5kW, cena na stronie cos 940$.
tsdz2 w miejskim turladle.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: elektrotonus »



od 9 minuty ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
redwater
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 15 sie 2019, 18:22

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: redwater »

No właśnie to, ale teraz jest wersja v2 i ma 5kW.
tsdz2 w miejskim turladle.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5876
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: pxl666 »

Chłopaki...ale to 3kw to już bardzo wiele jak na silnik w korbie ...5kw ...tensometr ...niewyobrazam sobie jak ma działać taka moc wspomagania ...imho 1 kw to jest dużo . 2kw to wjezdzanie na prawie pionowe ściany.
CHYBA ŻE robimy eMoto wyglądające jak rower ...
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: 2kola »

Ja właśnie chciałbym przerobić sobie FULLa ale nie ma jak. Bafang i TSDZ odpada bo mają "dupę", a CYC za mocny i za drogi.
Ciekawe ile łańcuch i kaseta wytrzymuje przy 5kW.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5876
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: pxl666 »

2kola pisze:
19 sty 2020, 22:14
Ja właśnie chciałbym przerobić sobie FULLa ale nie ma jak. Bafang i TSDZ odpada bo mają "dupę", a CYC za mocny i za drogi.
Ciekawe ile łańcuch i kaseta wytrzymuje przy 5kW.
Dupę? Że silnik wystaje ? Poka ramę
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5876
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: pxl666 »

2kola pisze:
19 sty 2020, 22:14
Ciekawe ile łańcuch i kaseta wytrzymuje przy 5kW.
No zapewne jak user buraczany to pół godziny...odpowiednio traktowane i dobrane myślę że długo...Tzn intensywny sezon...
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: 2kola »

pxl666 pisze:
19 sty 2020, 22:37
2kola pisze:
19 sty 2020, 22:14
Ja właśnie chciałbym przerobić sobie FULLa ale nie ma jak. Bafang i TSDZ odpada bo mają "dupę", a CYC za mocny i za drogi.
Ciekawe ile łańcuch i kaseta wytrzymuje przy 5kW.
Dupę? Że silnik wystaje ? Poka ramę
Może źle się wyraziłem :D Chciałbym przerobić sobie FULLa ale go nie mam. Jak już bym znalazł jakieś fajne rozwiązanie na silnik itd to wtedy kupię FULLa specjalnie pod konwersję. Zastanawiam się co by mi najbardziej odpowiadało. MID full, jakieś lekki HUB (vector) czy jakiś falcon z QS205.
Jeździłem fabryczną merida eONE-SIXTY 800. W prawdzie tylko 250W bo to legal rower ale i tak super się jeździło (no poza blokadą na 25km/h), ten tensometr to mistrzostwo. Także myślę, że 1000W to aż nadto dla mnie.
A żadnym vectorem czy falconem nie jeździłem więc nie wiem czy takie ciężkie kloce mi się spodobają :?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5876
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: pxl666 »

Tak na początek, mid , hub i flakonopodobne to bardzo różne rzeczy. Tak samo mid z pasem i z tensometrem to przepaść. 250w w fabryce to jest na samym dole asysty, pamiętaj o tym . Poszukaj kogoś w okolicy z bafangiem albo tongshengiem , przejedziesz się, to ci bardzo wyklaruje myślenie. Niewiem jaki przyrost mocy miała ta merida, ale fabryczny mid nie ma porównania do diy huba (Na korzyść mida ofkors). Noi, najważniejsze - chcesz rower czy emoto
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: 2kola »

Przerobiłem swój rower, tylko że ze sztywną ramą, a nie FULL i wsadziłem bafanga 750W. Tak mi się to cholernie nie spodobało, że sprzedałem to w cholere po 100km. Przesiadka z fabrycznego MIDa na bafanga była jak przesiadka z mercedesa s63 w tramwaj.
Miałem wrażenie, że to bafang kontroluje mnie, a nie ja jego. To ja musiałem się dostosować do bafanga. W przypadku fabrycznego MIDa to ja miałem 100% kontroli.

Jak bym się przejechał jakimś HAbem to bym może się na coś zdecydował bo bardzo dużo jeżdżę rowerem ale na motocyklu enduro (Yamaha DT125) też jeździłem.
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: TerryFox »

Fabryczne tak juz maja. Mam podobny problem bo cale 2 dni jezdzilem pozyczonym fabrycznym haibikiem. Nominalnie tylko 250w (w peaku nawet pod 600 - mozna znalezc wykresy mocy) full legal, ale.. jazda wybitnie naturalna. Jak to ktos okreslil - bioniczne nogi, specjalnie wyszukiwalem wszystkich gorek w okolicy zeby na nie wjezdzac, zamiast ich unikac ;) Rower a nie motocykl z pedalami. Sprzet dopracowany, przemyslany, bardzo estetyczny.. ale masakrastycznie drogi. Wiec albo 15tys na stol, albo samodzielna wydumka. Z tego co czytam to Tongszengowi (zwlaszcza na alternatywnym sofcie) jest nablizej fabrycznym bikom pod wzgledem rowerowej jakosci wspomagania.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5876
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: pxl666 »

ale kupisz już sduro fullsixa za 7 klocy używkę ...problem się pojawi przy serwisie np silnika - który może po prostu sobie tego zażyczyć bez powodu , lub bakterii , gdzie aku warte 800 kosztuje ok 1800
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: MixhaL »

pxl666 pisze:
19 sty 2020, 22:38
2kola pisze:
19 sty 2020, 22:14
Ciekawe ile łańcuch i kaseta wytrzymuje przy 5kW.
No zapewne jak user buraczany to pół godziny...odpowiednio traktowane i dobrane myślę że długo...Tzn intensywny sezon...
Przy 5kW łańcuch wytrzyma dzień góra dwa, mówimy oczywiście o łańcuchu rowerowym, kaseta trochę dłużej.
Biorąc pod uwagę że ktoś to zaadoptuje do roweru z bębenkiem shimano XD to życzę mu wygrania w totka przy cenie kasety około 500zł.
Myślę że kilkanaście by poszło w sezonie jak nie więcej.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5876
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: pxl666 »

mnie zastanawia po jaka cholerę taka moc ? ważę 82 kilo , mam 1000w na kasecie 40t i srogo ciągnie pod ostre podjazdy , to 3kw ma być celem podjeżdżania po stromizny 50kmh ??? rozumiem budowę ecrossa na częściach moto ale rowerowe napędy nie wuja tego nie wytrzymają
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: radasss »

Zamiast łańcucha i kasety adaptacja wariatora od skuterka :|
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: Inc0 »

Albo kardan od bmw :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
redwater
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 15 sie 2019, 18:22

Re: Najmocniejszy fabryczny MID

Post autor: redwater »

Podobno wzmocnione nuvinci daje rade w mocnych midach, a łancuch mozna od jakiegos motoroweru dac.
tsdz2 w miejskim turladle.
ODPOWIEDZ