Bafang BBSHD wyginanie ramy lub zawieszenia.

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
maki1000
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:49

Bafang BBSHD wyginanie ramy lub zawieszenia.

Post autor: maki1000 »

Cześć

Mam Scott genius 50 2012 - https://katalog.bikeboard.pl/produkt,2012,rowery,4810
Wcześniej miałem w nim k3turbo i około 5000w i tak z 2 sezony jeździłem , więc zawieszenie na pewno po dupie dostało.

Założyłem pod koniec tamtego sezonu BBSHD i bardzo lubię jeździć z tym silniczkiem. Rower wiadomo dużo słabszy ale w terenie, po górkach na zjazdach jeździ się dużo przyjemniej i nie ma grzania.

Niestety mam problem z wyginaniem czegoś ale nie mogę zlokalizować czego :) Szczególnie na najmniejszych koronkach mam wrażenie jak by mi koło tylne chciało skręcić w bok. Ciężko zlokalizować czego to wina: luzu w zawieszaniu niby nie wyczuwam. Czytałem też, że różnie ludzie mają z tym napędem w rowerach typu full. Jedni piszą, że jest gitara i w ogóle tego nie ma, inni mają podobnie do mnie.

Chciałbym poznać modele rowerów w których to zjawisko nie występuje, lub jak się z tym uporać. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang BBSHD wyginanie ramy lub zawieszenia.

Post autor: pxl666 »

Być może wahacz jest za mało sztywny na ugięcie boczne od siły łańcucha. Może szukaj ramy dh . Kona stinky , spec demo , giant glory ...
Głowacz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2018, 0:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bafang BBSHD wyginanie ramy lub zawieszenia.

Post autor: Głowacz »

Warto wymienić wszystkie łożyska i w programie porobić rampy, żeby silnik nabierał mocy liniowo. Fabrycznie ciągnie praktycznie od razu pełnym ogniem.
ODPOWIEDZ