Zdjęcia kajdanek?

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kriskov
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 22 lip 2018, 17:45
Kontakt:

Zdjęcia kajdanek?

Post autor: kriskov »

Bafang M400 wyświetlacz DP C18 - nie mam doświadczenia w midach a wpadło mi to w ręce. Macie jakiś pomysł jak mu ograniczenie prędkości do 25 ściągnąć?
Załączniki
Resized_20200422_122953.jpeg
Resized_20200422_122938.jpeg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zdjęcia kajdanek?

Post autor: tkoko »

Najprościej sprawdzić, czy oprogramowanie do BBSXX widzi ten sterownik, wówczas być może wystarczy zmiana ustawień sterownika.
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Zdjęcia kajdanek?

Post autor: chudybws »

To ma jakiś czujnik z magnesem na kole? W niektórych fabrycznych elektrykach (przynajmniej na Boschu) działa mocny magnes przy korbie i przełożenia czujnika tak żeby widział obroty korby a nie koła.
Ale wtedy licznik źle pokazuje prędkość.
Tomasz1973
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2019, 17:12

Re: Zdjęcia kajdanek?

Post autor: Tomasz1973 »

I figured out how to achieve this in the end. When I connected the Bafang Configuration Tool to my motor it successfully read out the current settings. Confusingly, the speed limits for all assist levels were set to 100%. 100% of what? It turns out these limits are a percentage of the speed limit set by the HMI Display, which was hard-coded to 25km/h. Without the Bafang Besst adapter and software there is no way to change this setting on my HMI (due to an OEM locking it down).

After trawling through the Bafang Configuration Tool for a while I found a setting on the second page (Pedal Assist) for Speed Limit, which was set to "By Display's Command". This settings could be changed from this value to any valid limit up to 40km/h. When I did so and wrote it back to my motor, my bike was suddenly able to assist up to whatever speed I set. The HMI still shows 25km/h as the limit in its settings, but the motor will happily keep delivering power right up to 32km/h (my new limit).
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zdjęcia kajdanek?

Post autor: pxl666 »

A jaki to rower ? Ten z media egzperd?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Zdjęcia kajdanek?

Post autor: pxl666 »

zeeltom pisze:
11 cze 2020, 4:15
A jest jakaś różnica, gdzie gdzie kupowany?
No duża bo z media kojarzę jeden a kolega nie pokazał roweru. bardzo jestem ciekaw tego silnika .
Pytanie do właściciela - jak reaguje na nacisk?
ODPOWIEDZ