TSDZ2 - wylacznik termiczny

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

TSDZ2 - wylacznik termiczny

Post autor: szalonyfacet »

Poniewaz bede rozbieral silnik do przesmarowania to od razu chce wykorzystac to i dodac termopady i cos do ochrony termicznej. Myslalem o samym czujniku z wyprowadzeniem na ekran lcd bo u siebie w wyswietlaczu nie mam podgladu temperatury a nie moglem znalezc nic ladnie wygladajacego na rame jako osobny wyswietlacz wiec chyba najprosciej bedzie dac wylacznik termiczny NO na obudowe silnika. da sie to latwo ogarnca w tym silniku?

jesli tak to jaka temperature polecacie. 90 stopni wystarczy. wszak to bedzie obudowa.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: TSDZ2 - wylacznik termiczny

Post autor: Eryk »

Z racji bezwładności takiego wyłącznika to celował bym w 75-80 stopni.
Pawel.1000w
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 11 wrz 2018, 19:10

Re: TSDZ2 - wylacznik termiczny

Post autor: Pawel.1000w »

Ja powiem tyle: mam podgląd temperatury u siebie na LCD3. Odkąd przykleiłem termopady 6W/mK, również na boki silnika tam gdzie mają możliwość kontaktu z obudowa, nie przekraczam temperatury 55 stopni a jeździłem ostatni weekend po górach do 800m przy temperaturze powietrza ponad 25. Bez termopadow często włączyło mi się już ograniczenie, a mam ustawione pierwszy próg przy 72 stopniach.
Włącznik NO wpial bym ewentualnie masę od Czujników Halla, wtedy jeśli już zadziała włącznik to powinno zasygnalizowac jakimś błędem.
ODPOWIEDZ