Kasety do midów

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Kasety do midów

Post autor: TOFT »

Witam,
Napędy z dużą rozpiętością zakresów w kasecie (np11-42 11-50 itd.) do tej pory były zarezerwowane dla wysokich grup osprzętu, a więc drogie (nie tylko cena kasety ale też prawdopodobnie przerzutka oraz manetka bo miały 10,11,12 biegów).
Obecnie pojawiają się alternatywy 9 rzędowe. Są rozpietości np. 11-40 ale też 11-50. Na tej ostatniej przy zębatce 32 z przodu ma się takie przełożenie jak dawniej na 22/34 a więc można zrobić prawdziwy podjazdowy monster. A i przy najmniejszej zębatce typu 42 zęby która w Bafangu BBS daje się założyć z sensownym mimośrodem tylne trybo 50z daje niezłe możliwości.
Tu przykład:
https://pl.aliexpress.com/item/ZTTO-9-P ... autifyAB=0
Co o tym sądzić?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Kasety do midów

Post autor: tas »

Odchudzona maksymalnie z całej stali, gdzie się da dziury i pałąki.
Można się spodziewać wymiany po miesiącu :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Kasety do midów

Post autor: TOFT »

Wydaje mi się, że na wytrzymałość zębatek (w rozumieniu zużycia, a nie np sztywności bocznej) w głównej mierze ma wpływ materiał z jakiego są zrobione. Oraz, w dużo dalszej kolejności precyzja spasowania łańcuch - zębatka. Zdaje się, że to zresztą działa tak, że najpierw wyciąga się łańcuch. A to zwiększa niedopasowanie. I prowadzi do szybszego zużycia. Ale mogę się mylić.
Wydaje się patrząc na budowę całości, że można dość łatwo usunąć przedostatnią najmniejszą zębatkę tym samym poprawić linię łańcucha.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasety do midów

Post autor: tatar »

Miarą wytrzymałości oczywiście materiał,Przedostatnią koronkę można usunąć/jeżeli jej budowa na to pozwala/ dając dystans od strony szprych.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2018, 17:39 przez tatar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasety do midów

Post autor: tatar »

Można też dokupić samą koronkę 42-48T i dołożyć do kasety
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kasety do midów

Post autor: TomaS »

A co ma na celu ostania moda producentów na taki układ ze z przodu jedna mała Korba a z tyłu milion pincet zębatek ? Zapedalowanie się na śmierć przy prędkości 25km/h, czy wyciąganie SUVow z błota ?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasety do midów

Post autor: tatar »

Może MODA to słowo klucz tej zagadki.
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Kasety do midów

Post autor: TOFT »

Temat o midach. Rowerowych zapatrzen nie komentuje. Do Bafanga bbs cieżko zalożyć dwie zebatki z przodu. W innych midach to mozliwe. Ale bafang ma zalety.
Dokupienie samej koronki jest możliwe ale zwoce uwage na cene. (okolo 20$ za 11-42i\ i 40$ za 11-50),
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Kasety do midów

Post autor: TOFT »

Okazuje się ze sa tez ciekawe 8. Zamówiłem 11-40. 11-50 moze mi nie wchodzic ze wzgledu na budowę ramy.
Moze usune z niej jedna zebatke i tym samym poprawie linie lancucha. Zalezy mi na tym bo chce dac mniejsza zebatke z przodu.
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 26921.html
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kasety do midów

Post autor: scuda »

Polcam kasete sunrace, miałem w zwykłym rowerze 11-46, rozpiętość była mega. Co do zuzycia tej największej koronki to się tym nie martw, bo przeciez ile będziesz na niej jezdził ? Ja używałem tylko na duże podjazdy.
darol
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:20

Re: Kasety do midów

Post autor: darol »

Witajcie. Temat o midzie i w tym kontekście może wniosę coś do dyskusji chociaż moje doświadczenie nie do końca jest "elektryczne". Od kilkuset kilometrów użytkuję w rowerze analogowym taką kasetę https://pl.aliexpress.com/item/ZTTO-9-S ... 5c0fqbz11W w układzie 1 x 9 z owalną zębatka 32t w systemie narrow - wide z przodu. Jak widać zestaw zawiera dodatkowo przedłużacz haka przerzutki i tylko dzięki niemu możemy starą przerzutkę ze znacznie mniejsza pojemnością zębową zastosować przy zębatce 40t. Ogólnie bajka, linia łańcucha idealna ustawiona na 5 zębatce kasety, czyli mamy skos tylko na 4 zębatki w prawo i 4 zębatki w lewo. U mnie pracuje z przerzutką sram x7, która na tym przedłużaczu działa rewelacyjnie. Posiadam dwa rowery elektryczne na hubie, ale coraz częściej myślę o napędzie centralnym i jeśli go zbuduję to pewnie z tego typu kasetą.
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: Kasety do midów

Post autor: Iras67 »

W centralnym cała emisja energii czyli nasze waty z nóg i silnika idą na łańcuch. Łańcuch się szybciej wyciąga i szybciej niszczy kasetę. I dlatego jedna tarcza z przodu ma sens. Eliminuje się znaczne krzyżowanie łańcucha . Ale te napędy są przeznaczone tylko do jazdy w terenie i wszyscy których znam starają się wykorzystywać energię elektryczną w niewielkim stopniu.Ona ma tylko wspomagać minimalnie w momentach krytycznych. Fajny napęd ale zużycie łańcucha i kasty/wolnobiegu masakryczne. Polecam dać lepszy twardszy łańcuch np.Kaseta na poziomie Alivio ale łańcuch najlepszy na jaki nas stać np. do grupy XT. Rowery z midem są dla bogatych niedzielnych bikerów :lol: . Tani miękki łańcuch zarżnie nawet najtwardszą drogą kasetę ekspresowo...
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Kasety do midów

Post autor: TOFT »

Iras Twoja opinia o szybkim zużyciu wynika z doświadczenia czy to tylko pogląd?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kasety do midów

Post autor: Inc0 »

Midy tak maja przyspieszają zużycie napędów i tego nie zmienisz , wiec jeśli masz mida to celuj w naped max 7rz moc silnika zniweluje uboższą palete przełozeń . Wówczas łańcuch masz tani kasetę tania a do tego więcej /dłużej to wytrzyma to co silnik zapodaje bo jest wszystko grubsze a przy niziutkiej cenie zestawu kaseta +łańcuch 7rz możesz to wymieniać bez bólu w kieszeni tak czesto jak tylko to konieczne i mieć fun bez ogladania sie czy czasem nie za mocno pociskasz drogi naped 10rz i sie zuzyje za szybko.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: Kasety do midów

Post autor: Iras67 »

TOFT pisze:
08 cze 2018, 20:01
Iras Twoja opinia o szybkim zużyciu wynika z doświadczenia czy to tylko pogląd?
Dwa sezony na Corratecu z midem Boscha 250W. Rower sprzedałem bo mam problemy z kręgosłupem i jazda w terenie mnie mocno nadwyręża, uważam że to jest napęd do jazdy w terenie z minimalnym wspomaganiem na cięższych podjazdach. Koło tylne nie waży dużo więc nie ma dużej masy rotującej i wkładamy znacznie mniej wysiłku pod górę bez wspomagania tak jak przy wyłączonych napędach w piaście.
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Kasety do midów

Post autor: TOFT »

Dziś w końcu udało mi się zmienić koło tył na docelowe (czyli dobra w miarę piasta i obręcz, brak luzów:)). Przy okazji zmieniłem kasetę z 32-11 shimano na 40-11 sunrace. Obie 8 biegów. Sunrace przyszedł z Ali za jakieś niecałe 90 złociszy. Jakość taka se. Duże tryby są słabo znitowane z-pająkowane z pozostałymi dlatego całość jest dość wiotka w stosunku do mniejszej kasety Shimano. Przełożyłem po około 350 km w midzie (wcześniej też jeździło w manualu ale nie wiem ile) i łańcuch podszedł bez żadnego problemu. Przymiar wskazuje na dobry stan łańcucha. Dziś zrobiłem 30 km w 2/3 enduro lasami i hałdami. Kaseta dała radę. Zmiana przełożenia z 32 na 40 w terenie jest bardzo widoczna. Tam gdzie do tej pory silnik jęczał strasznie teraz wjeżdża jedynie z lekkim wysiłkiem. Następnym krokiem (poza montażem nóżki;)) będzie zmiana tryba przedniego na mniejsze.
Zofftopuję. Jeśli chodzi o cały zestaw to kit montujący jest kiepski. Silnik ciągle się rusza tyczy się to suportów 68mm głównie. Dorobiłem specjalne pierścienie montażowe i to rozwiązało problemy ze stabilnością (Na necie można znalexc foto z podkładkami - zamiast tego są pierścienie pasowanie nachodzące na zewnętrzny suport i pasownie na oś bafanga - daje to sporą różnicę). Nie chodzi tylko o obracanie/odkręcanie silnika ale również o kiepską stabilność poziomą w osi suportu. Cięższy rider odczuwa wiotkość zamocowania. Całość dzięki temu lepiej siedzi i bez dodatkowych deviców/uchwytów/dźwigni kręconych do ramy na śruby nie odkręca się.
Z dalszych minusów bafanga - nie ma licznika wh/ah co mi bardzo przeszkadza. Muszę szacować dalszy zasięg po napięciu:(.
No to pozdrawiam:).
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

w temacie kasety - to są 7mio biegowe ale o dużej rozpiętości ? tak aby można było stosować gruby łańcuch jak do 7rz ale zakres był większy niż widuje w typowych downhillach ...
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Kasety do midów

Post autor: leszcz »

Ja załuję że na tanich łańcuchach jeżdziłem. Teraz mam connex 808 i jakość bije po oczach. Jeżdżę nogami (hub) na 2 łańcuchy na kasecie sram pg850. Zobaczymy ile ujedzie :)
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
smdrwf12300
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 22 lip 2018, 16:32
Lokalizacja: Mikołów

Re: Kasety do midów

Post autor: smdrwf12300 »

Hmm ja smigam na łancuchu za 14 zeta.Zaliczył Bafang 750W w Dolomitach jakies 800km ostatnio .. 2 komplety klockow hamulcowych poszło a łańcuch się trzyma bez widocznych "wyciągnięc".Kaseta tez ma jakies 3 tys tylko ze mocno przerobiona :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Leszczu to w końcu mid czy hub ? Bo się zgubiłem
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: Kasety do midów

Post autor: Iras67 »

Do mida to bym szukał piasty z przekładnia planetarną i zakładał mocny jednorzędowy łańcuch. Najlepiej jedno i drugie Rolhofa;-P
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Iras67 pisze:
10 lip 2019, 18:29
Do mida to bym szukał piasty z przekładnia planetarną i zakładał mocny jednorzędowy łańcuch. Najlepiej jedno i drugie Rolhofa;-P
podejrzewam ze drogo i ciężko ...
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kasety do midów

Post autor: Inc0 »

drogo to napewno ciezko przy elektryce to trzeciorzedna sprawa , czy wytrzmałe bedzie to sprawa pierwszorzedna warto przed zakupem takiego cuda sprawdzic co producent mówi o dopuszczalnej mocy silnika dla swojego roduktu bo moze sie zrobic bardzo drogo gdy silnik z mieli planety na gwiezdny pył ;P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

ale właśnie ma być w miarę lekko . ramka giant anthem x3 + tszd2 albo bbs03 + jakiś bidonik noi napęd 7rz planuje , tylko chciałbym dużą rozpiętość tylnej kasety a nie orientuje sie jaka jest możliwa max
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kasety do midów

Post autor: Inc0 »

i własnie tak rozumujac popełniasz błąd bo myslisz kategoraiami analogowego rowerzysty który szuka w gdzie by kilka gram uszczknąć bo kazdy gram bedzie na swoich nogach dzwigac , majac e-bike "gramologia" nie jest juz obowiazkowa bardziej mysl żeby najpierw to wytrzymało a potem żeby było ekstra uber lekkie . jak dla mnie lekki e-bike to 20-25kg silnik elektryczny kwestionuje konieczność posiadanie tryliona przełozeń. planujesz mida a te maja niezły moment wiec zapodaj kasete od 11T w góre raczej szybką chyba że po ścianach bedziesz jezdzic to jakas z tzw megadrivem zapodaj
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

No właśnie obawiam się że bez dużej zębatki na górze przełożenia zajadę naped szybko . Dlatego chciałbym mieć 7 zębatek ale o dużej rozpiętości plus gruby łańcuch plus lekki bidon ewentualnie drugi w plecaku na zapas . Obecnie mam ebajka 23 kg i zdarza się przenosić nad zwalonymi drzewami.
Zielony jestem jeszcze w zebatkach i przeżutkach
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Kasety do midów

Post autor: ximad »

Przy bbs02 blat 46t i kaseta 11-32 jechalem 55km/h (kola 28/29) na najwiekszej zebatce wjezdzalem gdzie chcialem. Z 8-miu biegow potrzebowalem 3, najmniejszy, sredni i najwiekezy, reszta byla zbedna bo nie bylo czuc roznicy.
Nie wiem w jakie predkosci celujesz przy mocy bbshd wieksza rozpietosc moze byc zwyczajnie zbedna.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kasety do midów

Post autor: Inc0 »

nic się nie martw z midem w ramie szybka zostaniesz ekspertem od "łańcuchów , kaset i przeżutkuf " XD
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

smdrwf12300 pisze:
09 lip 2019, 23:52
Hmm ja smigam na łancuchu za 14 zeta.Zaliczył Bafang 750W w Dolomitach jakies 800km ostatnio .. 2 komplety klockow hamulcowych poszło a łańcuch się trzyma bez widocznych "wyciągnięc".Kaseta tez ma jakies 3 tys tylko ze mocno przerobiona :)
Rozwiniesz temat?
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: Kasety do midów

Post autor: Iras67 »

pxl666 pisze:
10 lip 2019, 18:35
Iras67 pisze:
10 lip 2019, 18:29
Do mida to bym szukał piasty z przekładnia planetarną i zakładał mocny jednorzędowy łańcuch. Najlepiej jedno i drugie Rolhofa;-P
podejrzewam ze drogo i ciężko ...
Drogo ale rowery elektryczne z prawdziwego zdarzenia to nie druciarstwo i amatorka tylko cos co ma się nie psuć z byle powodu.Przy midzie pomnóż to do kwadratu. Tu dzidostwo szybko wyjdzie. Jak kogos stac na dobry napęd elektryczny z aku to i na piastę też. Waga w elektrykach to drugorzędny problem.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Lukam i z megarange są tylko 8 rzędowe 11 - 34 ?
7rz są tylko 12-32?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Iras67 pisze:
10 lip 2019, 21:02
pxl666 pisze:
10 lip 2019, 18:35
podejrzewam ze drogo i ciężko ...
Drogo ale rowery elektryczne z prawdziwego zdarzenia to nie druciarstwo i amatorka tylko cos co ma się nie psuć z byle powodu.Przy midzie pomnóż to do kwadratu. Tu dzidostwo szybko wyjdzie. Jak kogos stac na dobry napęd elektryczny z aku to i na piastę też. Waga w elektrykach to drugorzędny problem.
Wygoglowalem byle jaka piaste rohloffa za 4500 zeta ...No proszę was...
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kasety do midów

Post autor: scuda »

Na aliexpress są 9 rzędowe 11-46 albo nawet 11-50 kasety, nie pamiętam dokładnie łatwo można znaleźć.
Ja katuje w tsdz2 z modem na lcd3 kasete 11-46 sunrace i nie widze zadnego problemu. Mam 11 przelozeń i uwazam ze 9 wystarczy. Zmieniam po dwie na raz. Lancuch katuje bardzo mocno zawsze w terenie, przelozenia zmieniam bez odciążania napędu na pełnym obciążeniu aż strzela jakby mialo się rozerwać i nic. Lancuch po ponad 1000km bez oznak zużycia. Przymiar nie wpada na 0,7%. A mówili że 11 rzędowy łancuch szybko padnie, bo cienki :)) W analogach ludzie wyciągają łancuchy po 1500-2000 km, w poprzednim elektryku na hubie zajechalem wolnobieg doszczętnie po 3000km.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Scuda jaki masz prund ustawiony ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Aha i jaki mod masz?
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kasety do midów

Post autor: scuda »

Maks 850w z poziomu lcd3 ustawiłem ograniczenie, więc prąd jest zależny od stanu naładowania baterii.
Mod mam jakoś tak dziwnie 0.19 czy jakoś tak, w kazdym badz razie miałem problem wgrać bo nie chciał współpracować na najnowszych modach, mam wgrany któryś tam z kolei poprzedni.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

A to nie ma Max 500w ogólnie? Podajesz 54v czy 42v ? Masz temat że swoim rowerkiem?
eXar1138
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2018, 5:16

Re: Kasety do midów

Post autor: eXar1138 »

Nie polecam łańcucha connex 808 do bbshd. Przy dawaniu większej mocy, łańcuch zaczyna hałasować. Dźwięk dochodzi od strony silnika. Hałas przypomina stukanie. Żeby się upewnić czy to nie silnik halasuje, założyłem ponownie stary łańcuch i wszystko było ok. Dodam jeszcze, że z łańcuchem została wymieniona również kaseta na nową shimano sh51

Myślicie, że hałas ustanie po jakimś czasie jak łańcuch się trochę dopasuje?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Kasety do midów

Post autor: Inc0 »

kaseta nowa ,łańcuch nowy a blat stary i tu tkwi byc może szkopuł ale sprawdź czy inny nowy łańcuch tez tak grzechocze na blacie
nie ma czegoś takiego jak "łańcuch sie dopasuje" łańcuch sie wyciagnie czytaj dosłownie wyrówna swój stan do stanu stanu zuzycia zebatek
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
eXar1138
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2018, 5:16

Re: Kasety do midów

Post autor: eXar1138 »

Ok juz wiem o co chodzi. Łańcuch jest nowy a zęby na przednim blacie mam na przemian krótkie i długie po to żeby łańcuch w bafangu nie spadał. Pojeździlem trochę na manetce i mam wrażenie, że łańcuch już mniej skacze na blacie. Powinien się niedługo dopasować/wydłużyć tak aby wpadadał do końca w blat.

Mam drugie pytanie. Działa wam dobrze gear sensor? Nie wiem czy to wina mojego egzemplarza, ale często nie chce on działać przy zmianie przerzutek. Zastanawiam się czy nie zainwestować w czujniki hamulców, tak aby móc zmieniać przerzutki przy lekkim naciśnięciu manetki hamulca. Coś ala sprzęgło w motocyklu :P sorka za offtop
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Kasety do midów

Post autor: Larix »

Zamieniłem sobie napęd 8s 11-32 na 9s 11-36 i niestety jest lipa. Nie wiem jakie są wasze doświadczenia ale przy dosyć wiotkim wahaczu 8s daje jeszcze radę. Przy 9s nie sposób wyregulować napędu tak aby nie było samoistnego przeskakiwania pomiędzy dwoma najmniejszymi zębatkami. Po prostu, węższy łańcuch plus mniejsze odstępy pomiędzy zębatkami i gięcie wahacza , dodatkowo luzy na przerzutce i mam skakanie :-/
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Napęd ltwoo od chińczyka działa. Kaseta 11-50 . Potwierdzone info . Ja miałem sunrace i też działał ale zmieniłem. Upewnij się że masz prosty hak
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Kasety do midów

Post autor: Larix »

Hak prosty. Wahacz jest wiotki. Do 350 W nie skacze , jak dam powyżej 500 W jest problem. Ten ltwoo to ile biegów ma ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Larix pisze:
11 cze 2020, 10:55
Hak prosty. Wahacz jest wiotki. Do 350 W nie skacze , jak dam powyżej 500 W jest problem. Ten ltwoo to ile biegów ma ?
10s
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Kasety do midów

Post autor: Larix »

No skoro mam już kasetę 9s to nie chcę wymieniać wszystkiego. Zaczynam podejrzewać jednak przerzutkę (stare Deore z 2007) która ma spore luzy.
Chyba zaryzykuję kupno przerzutki na 9s. Co polecacie ? Altus, Acera, Alivio czy Deore bez sprzęgła ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Niewiem ile zapłacisz za taką przeżutkę ale moim zdaniem lepiej taki cały naped za 300 . Montujesz i działa. Kaseta 50t i jest naprawę ogień. W takiej cenie nie żal kupić 3 na przyszłość

https://photos.app.goo.gl/543G7eq3GFqC4Pmx8
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Kasety do midów

Post autor: Larix »

Hmm... jest też LTWOO 9s. https://linkd.pl/4cua No bo skoro mam już kasetę i łańcuch ? I na licho mi 10s ?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Larix pisze:
16 cze 2020, 19:20
Hmm... jest też LTWOO 9s. https://linkd.pl/4cua No bo skoro mam już kasetę i łańcuch ? I na licho mi 10s ?
Również tak uważam. Nawet 8s by mi siadło byle największa koronka 50t. No ale naped już kupiłem taki to nie narzekam
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kasety do midów

Post autor: luxx »

pxl666 pisze:
16 cze 2020, 0:58
Niewiem ile zapłacisz za taką przeżutkę ale moim zdaniem lepiej taki cały naped za 300 . Montujesz i działa. Kaseta 50t i jest naprawę ogień. W takiej cenie nie żal kupić 3 na przyszłość

https://photos.app.goo.gl/543G7eq3GFqC4Pmx8
mozesz dac linka do ali? nie moge znalesc..
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kasety do midów

Post autor: pxl666 »

Ltwoo a7 szukaj
ODPOWIEDZ