Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Post autor: pxl666 »



Spodziewałem się że to guano i nie myliłem się. Jakie macie przemyślenia? Szczotka za 5k...
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Post autor: Eryk »

Cena zawyżona do możliwości. Ale jak to mówią dobra reklama i sporo ludków się przypali.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Post autor: 2kola »

5k i brak czujnika nacisku? Trochę bieda.
CYC X1 PRO gen 2 kosztuje 4k PLN z wysyłką i posiada czujnika nacisku.
Chciałbym zobaczyć porównanie płynności działania czujnika nacisku TSDZ2 vs CYC.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Post autor: Eryk »

2kola pisze:
04 paź 2020, 23:35
5k i brak czujnika nacisku? Trochę bieda.
CYC X1 PRO gen 2 kosztuje 4k PLN z wysyłką i posiada czujnika nacisku.
Chciałbym zobaczyć porównanie płynności działania czujnika nacisku TSDZ2 vs CYC.
Porównać ciężko bo TSDZ2 na osf ma możliwości dowolnego ustawienia tak jak komu pasuje.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Post autor: sannis »

Przecież to jest stare jak świat, jeszcze na arbitrze pisałem/linkowałem o tym Lifcie. To jest zwykły silnik My1018 z Magmy tyle, że z nową, cichszą przekładnią. Kolega Yin dorabiał do niego uchwyty i pokazał tutorial jak przerobić korbę na taką z wolnobiegiem. Gdzieś miałem nawet szablon podobny do tego Lifta. Na ali były też dostępne klony za połowę ceny, bo Chińczycy podejrzeli rozgłos. Z kolei na Endlesie kolega z Czech przerobił support i dołożył zębatkę z lewej strony, już nie pamiętam chyba 50T, co dawało mu stałe wspomaganie z kadencją na poziomie 80-90. Oczywiście te kombinacje miały sens jak silnik kupowało się za 200zł sterownik za 70 i dorabiało resztę... Wszystkie linki powinny być na arbitrze.
P.S. Z tego co pamiętam na Ali sa dostępne zębatki z wolnobiegiem do osadzenia na czpieniu tego silnika.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Post autor: Yasiu77 »

5:07 Jakoś mi znajomo ten dekiel silnika wyglądał :lol: https://www.google.com/search?q=my1018& ... kG-lA3A8kM
Leopold
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 19 lut 2018, 21:52
Lokalizacja: Zamość

Re: Lift mtb film od Marka z bikel.pl

Post autor: Leopold »

Mam w użyciu midriva w stylu Yina na silniku 1016 z Magmy 36V350W w trajce z przednim napędem, robiłem sam. Zasada działania identyczna jak w tym Lifcie. Jako że jestem wiekowy lubię na nim jeździć bo pomaga na podjazdach, przy zjeździe można wykorzystać całą dostępną moc moją i silnika. Na płaskim korzystam tylko z nóg. Aha nie zastosowałem PAS-u jeżdżę tylko na manetce. Co poza tym? bezawaryjny, tani bo wykonałem go za ok. 360 zł, po włączeniu silnika nie trzeba używać sygnału dźwiękowego bo rój pszczół słychać z daleka. Jeszcze jedno, w przednim napędzie mam zbudowany mechanizm różnicowy dla ubogich na dwóch wolnobiegach i też rozwiązanie to zdaje egzamin. Ustrojstwo to osiąga maksymalną prędkość około 35 km/h.
Leopold
ODPOWIEDZ