TSDZ2 z SW102

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Cześć!
Czy moglibyście mi pomóc w flashu SW 102? Dotąd używałem Open Source z VLCD5, jeszcze nie przeprogramowałem silnika pod nowy wyświetlacz SW102, zaczynam najpierw od flashowania nowego wyświetlacza, jak uda mi się to, to wówczas wymienię wtyczki z VLCD5 na SW102 i przeprogramuję silnik.
Coś źle robię i nie wiem co.
Otworzyłem wyświetlacz, podłączyłem ST-LINK, wlutowałem tulko dwa piny 3V3 i SWIDO, bo po wierceniu prawie zniszczyłem pin CWCLK i cyna się nie trzyma, podobnie nie trzyma się do GND, wiec dwa kable mam przylutowane, a kolejne dwa przytrzymuję do programowania. Otwieram Plik start z katalogu "SW102_First_Install_Windows" (który pobrałem z github, do tego katalogu wkleiłem plik sw102-full-0.19.11.hex - tylko taki znalazłem). Postępuję zgodnie z instrukcją; wpisuję w programie F, enter i wychodzi mi komunikat, który zgodnie z instrukcją https://github.com/OpenSource-EBike-fir ... -using-SWD mówi o nieprawidłowym połączeniu.

Czy wyświetlacz musi być wcześniej połączony z silinikiem?
Czy jeśli połączę pin 3V3 to mogę uruchomić wyświetlacz i sprawdzić czy działą?
Czy jest inny sposób na pierwsze przeprogramowanie wyświetlacza?
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Czy wyświetlacz musi być wcześniej połączony z silinikiem?
Nie
Czy jeśli połączę pin 3V3 to mogę uruchomić wyświetlacz i sprawdzić czy działą?
Prawdopodobnie tak, ale sam tego nie sprawdzałem. Wnioskuję tylko po tym, że zaraz po przeprogramowaniu uruchamia się wyświetlacz z nowym softem.
Czy jest inny sposób na pierwsze przeprogramowanie wyświetlacza?
Nie ma innego sposobu, konieczne jest przylutowanie tych 4 przewodów.

Jeśli jesteś pewny, że wszystkie przewody są poprawnie przylutowane i stykają a programowanie nadal nie działa, to prawdopodobnie programator daje zbyt mały prąd przy napięciu 3.3V. W takim przypadku konieczne będzie pociągnięcie 3.3V z innego źródła. Ja zwykle używam w tym celu zasilacza płytki protytypowej: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-plyt ... 5091009380. Niestety nie pamiętam, czy w przypadku sw102 musiałem tego używać, ale jest duże prawdopodobieństwo, że tak było.
Przy użyciu zewnętrznego zasilania, z programatora nie zapomnij o połączeniu ze sobą wszystkich mas (sw102, programator oraz zasilacz).
Ostatnią wersją botloadera jest 0.19.17, do pobrania tutaj: https://github.com/OpenSource-EBike-fir ... .19.17.hex

powodzenia!
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

mirrekk pisze:
11 paź 2020, 11:43
Czy wyświetlacz musi być wcześniej połączony z silinikiem?
Nie
Czy jeśli połączę pin 3V3 to mogę uruchomić wyświetlacz i sprawdzić czy działą?
Prawdopodobnie tak, ale sam tego nie sprawdzałem. Wnioskuję tylko po tym, że zaraz po przeprogramowaniu uruchamia się wyświetlacz z nowym softem.
Czy jest inny sposób na pierwsze przeprogramowanie wyświetlacza?
Nie ma innego sposobu, konieczne jest przylutowanie tych 4 przewodów.

Jeśli jesteś pewny, że wszystkie przewody są poprawnie przylutowane i stykają a programowanie nadal nie działa, to prawdopodobnie programator daje zbyt mały prąd przy napięciu 3.3V. W takim przypadku konieczne będzie pociągnięcie 3.3V z innego źródła. Ja zwykle używam w tym celu zasilacza płytki protytypowej: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-plyt ... 5091009380. Niestety nie pamiętam, czy w przypadku sw102 musiałem tego używać, ale jest duże prawdopodobieństwo, że tak było.
Przy użyciu zewnętrznego zasilania, z programatora nie zapomnij o połączeniu ze sobą wszystkich mas (sw102, programator oraz zasilacz).
Ostatnią wersją botloadera jest 0.19.17, do pobrania tutaj: https://github.com/OpenSource-EBike-fir ... .19.17.hex

powodzenia!
Dzięki mirrekk za odpowiedź, kupię ten zasilacz i mam nadzieję, że to pomoże. Niestety będę musiał przytrzymywać pozostałe dwa piny, te nie przylutowane, bo zmasakrowałem płytkę. Dodam zdjęcia
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

dronedaron pisze:
11 paź 2020, 21:06
mirrekk pisze:
11 paź 2020, 11:43

Nie

Prawdopodobnie tak, ale sam tego nie sprawdzałem. Wnioskuję tylko po tym, że zaraz po przeprogramowaniu uruchamia się wyświetlacz z nowym softem.

Nie ma innego sposobu, konieczne jest przylutowanie tych 4 przewodów.

Jeśli jesteś pewny, że wszystkie przewody są poprawnie przylutowane i stykają a programowanie nadal nie działa, to prawdopodobnie programator daje zbyt mały prąd przy napięciu 3.3V. W takim przypadku konieczne będzie pociągnięcie 3.3V z innego źródła. Ja zwykle używam w tym celu zasilacza płytki protytypowej: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-plyt ... 5091009380. Niestety nie pamiętam, czy w przypadku sw102 musiałem tego używać, ale jest duże prawdopodobieństwo, że tak było.
Przy użyciu zewnętrznego zasilania, z programatora nie zapomnij o połączeniu ze sobą wszystkich mas (sw102, programator oraz zasilacz).
Ostatnią wersją botloadera jest 0.19.17, do pobrania tutaj: https://github.com/OpenSource-EBike-fir ... .19.17.hex

powodzenia!
Dzięki mirrekk za odpowiedź, kupię ten zasilacz i mam nadzieję, że to pomoże. Niestety będę musiał przytrzymywać pozostałe dwa piny, te nie przylutowane, bo zmasakrowałem płytkę. Dodam zdjęcia
Załączniki
20201011_135258-02.jpeg
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Foto wyswietlacza
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

GND możesz poszukać w innym miejscu na płytce i tam się przylutować, trzeba tylko odpowiednio przedzwonić płytkę miernikiem- zawsze to jeden pin do przytrzymania mniej.
Sugerowałbym również upewnienie się, czy nie ma zwarcia między CLK i GND, bo na tym zdjęciu nie wygląda to za dobrze.
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Jak mam podłączyć 3v z tej płytki?
Załączniki
Screenshot_20201013-181744_Gallery.jpg
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Ustawiasz zworkę na 3.3V (czyli tak jak na Twoim zdjęciu) i na pinach pod spodem płytki masz właśnie to napięcie jakie sobie wybrałeś.
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

mirrekk pisze:
14 paź 2020, 11:00
Ustawiasz zworkę na 3.3V (czyli tak jak na Twoim zdjęciu) i na pinach pod spodem płytki masz właśnie to napięcie jakie sobie wybrałeś.
podłączyć do plusa czy minusa na płytce?
coś nie działa, podejrzewam uszkodzenie CLK, niestety nie wyciągnę i nie odwrócę płyki z pinami, czy jest punkt na górnej cześci płytki zastępujący CLK?.

Po podłączeniu wszystkich pinów do ST link mam taki komunikat:

(e)xit / (t)est connection / (f)lash sw102-full-0.19.17.hex : f
Flashing file: sw102-full-0.19.17.hex

Waiting for 0 seconds, press a key to continue ...
GNU MCU Eclipse OpenOCD, 32-bitOpen On-Chip Debugger 0.10.0+dev-00593-g23ad80df4 (2019-04-22-16:40)
Licensed under GNU GPL v2
For bug reports, read
http://openocd.org/doc/doxygen/bugs.html
Info : auto-selecting first available session transport "hla_swd". To override use 'transport select <transport>'.
Info : The selected transport took over low-level target control. The results might differ compared to plain JTAG/SWD
adapter speed: 1000 kHz
Info : clock speed 1000 kHz
Info : STLINK V2J17S4 (API v2) VID:PID 0483:3748
Info : Target voltage: 3.228515
Error: init mode failed (unable to connect to the target)


DONE
Press any key to continue . . .
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Podłączasz 3 przewody z STLinka do SW102 (GND, CLK, DIO).
Podłączasz 2 przewody z zasilacza: plus do SW102 3V3, minus do STlinka GND.
(STLink ma dwa piny GND, więc jeden z nich leci do SW102, drugi do minusa z płytki zasilającej)
Podpinasz usb do komputera, uruchamiasz zasilacz, przystępujesz do procedury programowania.

Komunikaty z błędami są spowodowane brakiem zasilania SW102 i/lub błędem komunikacji, czyli nieprawidłowym podłączeniem.
Nie poddawaj się ;-)
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

W miejscu zaznaczonym na czerwono widać ścieżkę do CLK, zdrap nożykiem zielony lakier i tam się przylutuj lub przytrzymaj.
Załączniki
sw102.png
Kichol
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2020, 18:03

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: Kichol »

Macie jakiś patent na spadający łańcuch z przedniego blatu na silniku?
Przy ostrzejszych zjazdach na dziurach i braku pedałowania regularnie spada mi łańcuch.

Jakas prowadnica czy napinacz?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: pxl666 »

Blat narrow wide albo stary wózek z przedniej przeżutki. Są jeszcze na ali prowadnice ale miałem i jakoś bez szału
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Kichol pisze:
17 paź 2020, 9:49
Macie jakiś patent na spadający łańcuch z przedniego blatu na silniku?
Przy ostrzejszych zjazdach na dziurach i braku pedałowania regularnie spada mi łańcuch.

Jakas prowadnica czy napinacz?
Ale co to ma wspólnego z SW102, którego dotyczy ten wątek?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: pxl666 »

z vlcd5 nie spadał ... z sw102 spada
Kichol
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2020, 18:03

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: Kichol »

Sorry zły wątek ;)
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

w końcu przylutowałem się do pinów i mam taki komunikat

Flashing file: sw102-full-0.19.17.hex

Waiting for 0 seconds, press a key to continue ...
GNU MCU Eclipse OpenOCD, 32-bitOpen On-Chip Debugger 0.10.0+dev-00593-g23ad80df4 (2019-04-22-16:40)
Licensed under GNU GPL v2
For bug reports, read
http://openocd.org/doc/doxygen/bugs.html
Info : auto-selecting first available session transport "hla_swd". To override use 'transport select <transport>'.
Info : The selected transport took over low-level target control. The results might differ compared to plain JTAG/SWD
adapter speed: 1000 kHz
Info : clock speed 1000 kHz
Info : STLINK V2J31S7 (API v2) VID:PID 0483:3748
Info : Target voltage: 3.186911
Info : nrf51.cpu: hardware has 4 breakpoints, 2 watchpoints
Info : Listening on port 3333 for gdb connections
target halted due to debug-request, current mode: Thread
xPSR: 0xc1000000 pc: 0x000006d0 msp: 0x000007c0
Warn : Unknown device (HWID 0x000000d6)
Info : Flash write discontinued at 0x000007c0, next section at 0x00001000
Warn : using fast async flash loader. This is currently supported
Warn : only with ST-Link and CMSIS-DAP. If you have issues, add
Warn : "set WORKAREASIZE 0" before sourcing nrf51.cfg/nrf52.cfg to disable it
Error: flash write algorithm aborted by target
Error: timed out while waiting for target halted
Error: error waiting for target flash write algorithm
Error: Failed to write to nrf5 flash
Error: error writing to flash at address 0x00000000 at offset 0x00000000

DONE
Press any key to continue . . .
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

powtórzyłem 2 raz, i udało się!!!
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

:D
Załączniki
20201025_220845-01.jpeg
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Witam ponownie, po pomyślnym wgraniu wersji 1.1.0 do silnika i wyświetlacza, okazało się, że na 20, silnik wspomaga słabiej niż na 3-4 trybie z VLCD5. Co mogę zmienić?
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Raczej wątpię, że na poziomie 20 silnik wspomaga słabiej niż na 3-4 trybie oryginalnego oprogramowania. Raczej chodzi o to, że OSF ma nieco inną charakterystykę wspomagania, bardziej płynną. Nie ma efektu wyrywania kierownicy z rąk jak na oryginalnym sofcie, dzięki czemu oszczędzacz napęd i niebieskie kółko. Jednak pomimo braku zrywu, prędkość maksymalna jest równie łatwo osiągalna na OSF (nawet jest wyższa w moim przypadku o ok. 4-5km/h, wcześniej max to 40-42km/h, teraz 44-46km/h).
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Jeszcze dodam, że taką prędkość osiągam już na 11 trybie OSF. Nie odczuwam różnicy między 11 a 20 trybem, pewnie musiałbym skalibrować czujnik nacisku- może na wiosnę :)
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Mirrekk, możesz udostępnić swoje ustawienia? Ja korzystam jak na razie z z tych domyślnych, nawet koło było ustawione prawidłowo 26cali.
Również nie zauważam różnicy pomiędzy 11-20, niższe 3-4-5 jako tako czuć zwiększenie wspomagania, jednak maksymalny efekt wydaje mi się słabszy niż przed zmianą wyświetlacza. Wcześniej miałem OS na VLCD5, gdzie nie mogłem zdjęć blokady 25km/h. A teraz nie wiem, czy mam zdjętą blokadę, bo jak testuję to szum roweru i wiatru zagłusza powoli dźwięk silnika. Jak wyczytałem, blokadę zdejmuje się przytrzymując UP i następnie ON/OFF - ma zniknąć ramka wokół baterii, u mnie nic się nie dzieje. Poprawcie jak się mylę.
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Poza średnicą koła i włączeniem czujnika temperatury, wszystkie ustawienia mam defaultowe.
Jeśli w "Street mode->Feature" masz 'disable' to blokada 25km/h jest wyłączona.
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Dzięki, sprawdzę przy najbliższej okazji. Pojadę znaną mi trasą i porównam.
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Problem ze słabym wspomaganiem został rozwiązany. Szybko rozładowała się bateria i po ponownym pełnym naładowaniu wszystko działa jak należy, ciągnie pod górę niczym luxtorpeda. Polecam zmianę.
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: Rysiekkk »

TSDZ2 (mam) będzie połączony z SW102 (jeszcze nie przyszedł) ;)

Jaki kabelek potrzeba dokupić, żeby połączyć SW102 z TSDZ2 ?
manetki nie będzie (jeśli ma to znaczenie)

Ło taki ?
ezgif.com-webp-to-jpg.jpg
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

odcinasz VLCD5, łączysz odpowiednie kolory kabelków i termokurcze. Wszyscy lutują
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: luxx »

hej,

podepnę się pod ten wątek, mam problem z uruchomieniem sw102. robię wszytko wg instrukcji z github, flash sw przebiegł pomyślnie (sw102-full-0.19.11.hex - taki znalazłem), podłączyłem przewody, sflashowałem silnik - również pomyślnie, ale wyświetlacz w żaden sposób nie reaguje. nie da się go włączyć. próbowałem go flashować jeszcze raz ale wyskakuje błąd jak przy braku sterownika. możliwe ze uszkodził bym wyświetlacz przy flashowaniu?

mały update;
- wyczytałem, że po prawidłowym wgraniu, wyświetlacz powinien się uruchomić, u mnie tego nie było,
- po podłączeniu do instalacji, mimo wyłączonego wyświetlacza na niebieskim przewodzie pojawia się napięcie,
- przylutowałem przewody i po podłączeniu do progranatora i do usb, dioda na programatorze zapala się na chwile i gaśnie i programatora nie widać w systemie. odłaczając 3,3V lub GND momentalnie windows wykrywa programator (jakby gdzieś było zwarcie, ale wizualnie wszystko jest ok)

mogę coś jeszcze sprawdzić czy zamawiać nowy?
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Czy po flashowaniu programatorem wgrałeś najnowszy soft przez bluetooth przy użyciu 'nRF Connect'? Czy sw102 jest widoczny w nRF Connect? Jeśli tak, to znaczy, że flashowanie przebiegło poprawnie.
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: luxx »

mirrekk pisze:
09 lut 2021, 16:44
Czy po flashowaniu programatorem wgrałeś najnowszy soft przez bluetooth przy użyciu 'nRF Connect'? Czy sw102 jest widoczny w nRF Connect? Jeśli tak, to znaczy, że flashowanie przebiegło poprawnie.
Nie jest widoczny
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Jeśli wykonałeś tą czynność "press and hold the M key on the SW102, then press and hold the power button. Keep both buttons pressed down for at least eight seconds. You can then release the buttons. You will know you are in the bootloader if the screen stays dark" i nie widać go w nRF Connect, to znaczy, że flashowanie programatorem nie przebiegło poprawnie, bo nie uruchamia się bootloader lub pomieszałeś kable i wyświetlacz nie ma zasilania.
Z jaką wtyczką masz tsdz2, 6 czy 8 przewodów? sw102 ma bardzo nieintuicyjne kolory kabli, czerwony to masa a niebieski napięcie- upewnij się, czy tutaj nie leży Twój problem.
Czy próby ponownego flashowania wykonujesz na wyświetlaczu podłączonym do silnika? Jeśli tak, to spróbuj nie podpinać przewodu 3.3v z programatora. Być może wyświetlacz jest już zasilany z silnika...
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: luxx »

mirrekk pisze:
09 lut 2021, 19:10
Jeśli wykonałeś tą czynność "press and hold the M key on the SW102, then press and hold the power button. Keep both buttons pressed down for at least eight seconds. You can then release the buttons. You will know you are in the bootloader if the screen stays dark" i nie widać go w nRF Connect, to znaczy, że flashowanie programatorem nie przebiegło poprawnie, bo nie uruchamia się bootloader lub pomieszałeś kable i wyświetlacz nie ma zasilania.
Z jaką wtyczką masz tsdz2, 6 czy 8 przewodów? sw102 ma bardzo nieintuicyjne kolory kabli, czerwony to masa a niebieski napięcie- upewnij się, czy tutaj nie leży Twój problem.
Czy próby ponownego flashowania wykonujesz na wyświetlaczu podłączonym do silnika? Jeśli tak, to spróbuj nie podpinać przewodu 3.3v z programatora. Być może wyświetlacz jest już zasilany z silnika...
Tsdz2 mam z 8 przewodami. Przewody podłączyłem zgodnie z opisem z githuba, z reszta po twojej sugestii kombinowałem tez z ich zmianą. Swoją drogą skąd masz info o tej masie na czerwonym? Wg instrukcji czerwony to plus. flashowanie było na niepodłączonym przewodzie..
Załączniki
Przechwytywanie2.JPG
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

https://github.com/OpenSourceEBike/TSDZ ... 2-to-TSDZ2
Wg tabeli "Summary of connections between SW102 and TSDZ2 motor cable" czerwony kabel z sw102 podpinamy do czarnego przewodu tsdz2.
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: luxx »

mirrekk pisze:
12 lut 2021, 11:08
https://github.com/OpenSourceEBike/TSDZ ... 2-to-TSDZ2
Wg tabeli "Summary of connections between SW102 and TSDZ2 motor cable" czerwony kabel z sw102 podpinamy do czarnego przewodu tsdz2.
Rozumiem, że tak podłączyleś i Ci działa? Bo ona się nie pokrywa ani ze zdjęciem poniżej, ani z rozpiską producenta sw102. U mnie też takie podłączenie nie zadziałało...
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Podłączyłem zgodnie z tabelą i działa.
Kiedyś gdzieś czytałem (prawdopodobnie na endless-sphere.com, ale nie mogę tego teraz odszukać) o tym zdjęciu, bo ktoś już się skarżył, że ono wprowadza w błąd. Wytłumaczenie z tego co pamiętam było takie, że zdjęcie nie przedstawia bezpośredniego połączenia tsdz2 do sw102. Wtyczka na zdjęciu jest taka sama jak sw102 (żeńska), więc nie da się ich ze sobą połączyć- potrzebna byłaby wtyczka męska. Mogę się mylić z tym wytłumaczeniem, bo czytałem o tym jakiś rok temu. Pamiętam jednak na 100%, że podłączenie z tabelki jest poprawne.
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Wnętrze sw102. I już wiadomo dlaczego czerwony=GND ;)
61775905-cb3ce500-adf1-11e9-95ea-56be79ffef9f.png
Źródło zdjęcia: https://github.com/OpenSourceEBike/Color_LCD/issues/2
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: tkoko »

mirrekk pisze:
15 lut 2021, 20:45
Wnętrze sw102. I już wiadomo dlaczego czerwony=GND ;)
61775905-cb3ce500-adf1-11e9-95ea-56be79ffef9f.png

Źródło zdjęcia: https://github.com/OpenSourceEBike/Color_LCD/issues/2
Chińczyki to jednak potrafią uatrakcyjnić innym życie. :D
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: luxx »

Hej,

Jak wejść w menu konfiguracji????? Wg github przycisk menu, ale on zmienia tylko konfiguracje wyświetlacza…
MbnN
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:46

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: MbnN »

https://github.com/OpenSourceEBike/TSDZ ... on-display

"Enter configurations screen: simultaneous ON/OFF, UP and DOWN, long press"

Czyli należy przytrzymać przez kilka sekund przycisk UP i DOWN oraz POWER ON/OFF.
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: Iras67 »

.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2021, 23:56 przez Iras67, łącznie zmieniany 2 razy.
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Witam,
Powróciłem do projektu tsdz2+sw102,
Mam pewien problem. Długo nie używałem silnika, po naładowaniu wyświtlacz pokazywał 100% baterii. Przez kilka dni używania pozostało mi 37%, ponownie naładowełem baterię, jednak mimo naładowania baterii, nadal wyświetlacz wskazuje 37%. Ostatnio dużo jeździłem zszedłem do zera, prąd jest. Czy mogę jakoś restartować wskaźnik baterii po naładowaniu?
mirrekk
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2020, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: mirrekk »

Naładuj aku do pełna, sprawdź jakie napięcie pokazuje się na wyświetlaczu a następnie ustaw napięcie resetujące stan naładowania aku na minimalnie mniejsze tutaj:
Configurations->Battery SOC->Reset at

https://github.com/OpenSourceEBike/TSDZ ... attery-soc
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Po naładowaniu, podpięciu, wyświetlacz nie pokazuje mi napięcia. Sam miernikiem sprawdziłem 51,43V. Słabo orientuję się w opcjach wyświetlacza. Poza tym po przytrzymaniu UP i DOWN jednocześnie, nic się nie zmienia.
Mirrekk. Jak zaktulizować silnik w obecnej chwili, da się bezprzewodowo? Nie pqmiętam ja to się robiło. Ja korzystam z wersji 1.1.0
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

proszę o pomoc. chciałem wgrać sw102-otaupdate-20.1C.2.zip przez nRF Toolbox, i udało się natomiast, silnik w tej chwili nie reaguje a wyświetlacz jest zawieszony na logo. Jak teraz to odwrócić? niestety w "Select scope" dałem All zamiast Application only.
dronedaron
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2020, 19:27

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: dronedaron »

Koledzy, instalując aktualizację czy wyświetlacza czy silnika, używacie pozostałych plików widocznych na github? Do czego one służą? Ostatnio gdy próbowałem zaktualizować wyświetlacz, silnik przestał reagowac, wiec wrócilem do starej wersji. O które pliki mi chodzi widać w załącznikach.
Załączniki
PSX_20220201_113008.jpg
PSX_20220201_113034.jpg
medyk81
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 04 sty 2022, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: medyk81 »

Zakupiłem sw102 z krótkim 10cm przewodem zakończonym wtykiem męskim 8pin. Wszystkie opisy na necie są dla wyświetlacza z 5pin (połączenie z silnikiem). Wie ktoś jak to wygląda przy wtyku 8pin?
Łożyska do tsdz2 (Stieber/NSK/SKF).
Wgrywam osf
Rextytus
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2023, 18:18

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: Rextytus »

medyk81 mam taki sam wyświetlacz z ośmioma pinami daj znać jak coś znajdziesz .
Prozyc
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2023, 18:07

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: Prozyc »

Moze komus sie przyda:
Awatar użytkownika
hetm4n
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:20
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Re: TSDZ2 z SW102

Post autor: hetm4n »

mirrekk pisze:
15 lut 2021, 20:45
Wnętrze sw102. I już wiadomo dlaczego czerwony=GND ;)
61775905-cb3ce500-adf1-11e9-95ea-56be79ffef9f.png

Źródło zdjęcia: https://github.com/OpenSourceEBike/Color_LCD/issues/2
Odświeżę temat :D dziś usmazyłem 1 sw102 z 2szt od klienta. 1 uruchomiłem z przejściówki pod orginalna wtyke z sw102. Druga sztukę bezpośrednio do kabla z sw102. I po włączeniu zasilania nie działa.. wyświetlacz martwy.. podłączone wg kolorystki z tabeli. Zrobilem kilkanaście szt juz w swojej karierze ale na to co natrafiłem przy tej sztuce wola o pomstę do nieba. Po rozebraniu sw102 ukazało sie połączenie :D całkowicie inne niz zawsze bylo stosowane. Czerwony do zasilania, czarny do gnd, żółty do tx. Ehhhh
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W oraz Dartmoor primal 2017 BBS02 750W (od 22r hub XF15C)
ODPOWIEDZ