TSDZ2 z wyświetlaczem 850C - brak wskazania mocy, zawyża przebieg

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
brute4c
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2021, 13:42

TSDZ2 z wyświetlaczem 850C - brak wskazania mocy, zawyża przebieg

Post autor: brute4c »

Złożyłem właśnie rower na tsdz2 dla narzeczonej, 250W/36V z baterią 12Ah. Po pierwszej jeździe testowej 36km wszystko wygląda super, wspomaganie działa jak należy, nawet w zasadzie za mocne, bo na najwyższym pod wiatr to nie mogłem jej dogonić :-P

Problem jest taki, że nie widzę na wyświetlaczu wskazania mocy. jest tylko standardowy "analogowy" wskaźnik prędkości wraz ze wskazaniem trybu wspomagania oraz statystyki jazdy. Przestawiałem w ustawieniach, żeby pokazywał Ampery/Waty, ale nic to nie dało.
Koło ustawione na 27cali, bo nie ma opcji 27.5, ale generalnie wskazanie prędkości mniej więcej pokrywało się z GPS, za to dystans pokazywał już jakieś bzdury, na 36km policzył ponad 90km.

Miał ktoś podobny problem? Na razie nie chciałem się bawić we flashowanie, ale na razie to mój jedyny pomysł.
brute4c
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2021, 13:42

Re: TSDZ2 z wyświetlaczem 850C - brak wskazania mocy, zawyża przebieg

Post autor: brute4c »

Dobra, zauważyłem teraz w zdjęciach do aukcji, że te wersja nie pokazuje mocy. Dobrze myślę, że to tylko kwestia software i na Open Firmware będzie normalnie działać? Obrazek
brute4c
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2021, 13:42

Re: TSDZ2 z wyświetlaczem 850C - brak wskazania mocy, zawyża przebieg

Post autor: brute4c »

Problem z zawyżaniem przebiegu wynikał, ze źle ustawionego czujnika prędkości. Magnes był za blisko i kontroler zliczał jeden obrót kilkakrotnie, w sumie na wyświetlaczu też było widać od czasu do czasu te "strzały" prędkości. Po odsunięciu magnesu, wszystko jest w porządku.
Cezar12
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2021, 19:19

Re: TSDZ2 z wyświetlaczem 850C - brak wskazania mocy, zawyża przebieg

Post autor: Cezar12 »

brute4c pisze:
11 lip 2021, 20:14
Złożyłem właśnie rower na tsdz2 dla narzeczonej, 250W/36V z baterią 12Ah. Po pierwszej jeździe testowej 36km wszystko wygląda super, wspomaganie działa jak należy, nawet w zasadzie za mocne, bo na najwyższym pod wiatr to nie mogłem jej dogonić :-P

Problem jest taki, że nie widzę na wyświetlaczu wskazania mocy. jest tylko standardowy "analogowy" wskaźnik prędkości wraz ze wskazaniem trybu wspomagania oraz statystyki jazdy. Przestawiałem w ustawieniach, żeby pokazywał Ampery/Waty, ale nic to nie dało.
Koło ustawione na 27cali, bo nie ma opcji 27.5, ale generalnie wskazanie prędkości mniej więcej pokrywało się z GPS, za to dystans pokazywał już jakieś bzdury, na 36km policzył ponad 90km.

Miał ktoś podobny problem? Na razie nie chciałem się bawić we flashowanie, ale na razie to mój jedyny pomysł.
Wszystko się zgadza, na nieprzeprogramowanym wyświetlaczu 850C nie ma wskaźnika mocy.. Jeżeli prędkość w/g GPS zgadza z prędkościomierzem na wyświetlaczu to obwód koła musi być ustawiony właściwie. Błąd leży gdzie indziej, może coś z czasem jest nie halo ?
ODPOWIEDZ