Dodatkowy magnes na koło do Mida

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: Pirat »

Zainteresował mnie temat jaki poruszył ktoś na FB o dodatkowym magnesie na koło,-silnik CYC """"Nie założyłem czujników na hamulce i musze to zrobić. Na krętych jak wspomaga się silnikiem i chce się zwolnic to silnik z trzy sekundy jeszcze pcha (nie używam manetki). Można się zdziwić bo on nie zwalnia przez chwile a przeszkoda blisko. Wina leży po stronie magnesu bo jest tylko jeden. Podobno można dwa założyć zmieniając w oprogramowaniu wielkość obręczy kola do obliczeń obrotów. Używam tylko baterii w plecaku jest ok."""" Macie jakieś myśli na ten temat?
Cezar12
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2021, 19:19

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: Cezar12 »

Chyba jak w każdym można złożyć drugo i trzeci magnes - byle by tylko poprawić dane w oprogramowaniu .. - powinno nieco szybciej zareagować.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: tkoko »

Pirat pisze:
12 sie 2021, 21:29
..... Wina leży po stronie magnesu bo jest tylko jeden. ...
Nie sądzę że to wina "magnesu", to jest tylko czujnik prędkości na wyświetlaczu. Większość sterowników nawet bez magnesów tak reaguje. Jeżeli chcesz natychmiast wyłączyć silnik (bez klamek hamulcowych) zapewne wystarczy zakręcić korbą do tyłu.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2021, 9:58 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: Tooropek »

Mid raczej w przednim kole nie siedzi ,l😁
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: tkoko »

demobil pisze:
15 lis 2021, 7:48
Dlatego nie stosuję u siebie PAS. Po co komu takie problemy? :) Samą manetką można jeszcze skuteczniej robić wspomaganie.
Widzę ze nie widziałeś jeszcze "fruwających" na manetce rowerów w rekach kobiet. :D
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: Tooropek »

Pas też jest złem tak jak manetka, mowa bardziej o konkretnym typie sterownika typu gt250 który ma konkretne opóźnienie które może spowodować wiadomo co...
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: tkoko »

Tooropek pisze:
15 lis 2021, 10:07
Pas też jest złem tak jak manetka, mowa bardziej o konkretnym typie sterownika typu gt250 który ma konkretne opóźnienie które może spowodować wiadomo co...
Powtórzę jeszcze raz. Jak zakręcisz korbą do tyłu (wystarczy tyle by "zahaczyć" o pierwszy magnes PAS'a) sterownik GT, Yoch itd. natychmiast wyłącza wspomaganie/silnik.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: Tooropek »

Okej, tylko nie po to służy wspomaganie żeby kręcić do tyłu... Jest to niedopracowane a Twoja metoda to żadne tłumaczenie że wspomaganie działa jak należy.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Dodatkowy magnes na koło do Mida

Post autor: tkoko »

Tooropek pisze:
15 lis 2021, 14:39
Okej, tylko nie po to służy wspomaganie żeby kręcić do tyłu... Jest to niedopracowane a Twoja metoda to żadne tłumaczenie że wspomaganie działa jak należy.
Po to są "zalecane" klamki z wyłącznikami żeby nie było problemu z wyłączaniem silnika. Dodatkowo nie twierdzę że wspomaganie w sterownikach tego typu jest OK, ale po ośmiu latach jazd na takich sterownikach to opóźnienie nie sprawia mi większego problemu mimo braku dedykowanych klamek hamulcowych w rowerach (7 szt).
ODPOWIEDZ