BBS02 750W + rama ORBEA

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
mattiijass
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2021, 23:04

BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: mattiijass »

Mam pytanie - czy da się ten silnik mid zamontować do ramy z taką korbą??Na wstępie powiem że w serwisie powiedzieli ze się nie da.
Załączniki
2.jpg
1.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: tkoko »

mattiijass pisze:
13 wrz 2021, 18:01
Mam pytanie - czy da się ten silnik mid zamontować do ramy z taką korbą??Na wstępie powiem że w serwisie powiedzieli ze się nie da.
Nie da się z dwóch powodów;
1. BBSxx ma korby na kwadrat.
2. korba i zębatka są oddzielnymi elementami. Zębatka jest mocowana do tarczy napędzającej a korby do supportu.
mattiijass
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2021, 23:04

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: mattiijass »

To w takim razie - czy da się w ogóle jakiegoś mid-a założyć do tego roweru?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: tkoko »

mattiijass pisze:
13 wrz 2021, 19:27
To w takim razie - czy da się w ogóle jakiegoś mid-a założyć do tego roweru?
Jeżeli support jest demontowalny, a sadzę że jest, to każdego MID'a, łatwiej lub trudniej, da się zamontować.
Pirat
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:15

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: Pirat »

Ale tobie chodzi o to, czy możesz zamontować te korby co masz do silnika MID? Silnik ma swoje korby na kwadrat. Jeśli nie o to chodzi to poszukaj w necie parametry wymiarowe silnika osi MID którego chcesz zamontować, następnie pomierz u siebie w rowerze czy będzie pasować.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021, 20:57 przez Pirat, łącznie zmieniany 1 raz.
mattiijass
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2021, 23:04

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: mattiijass »

czyli koleś w serwisie się nie znał twierdząc że nie da się zamontować żadnego mid-a (może ktoś mi polecić jakiś serwis Olsztyn lub okolice który przerabia rowery na ebike)?Nie chcę montować swojej korby do tego silnika.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021, 21:21 przez mattiijass, łącznie zmieniany 3 razy.
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: Thorn »

mattiijass pisze:
13 wrz 2021, 21:17
czyli koleś w serwisie się nie znał twierdząc że nie da się zamontować żadnego mid-a (może ktoś mi polecić jakiś serwis Olsztyn lub okolice który przerabia rowery na ebike)?Nie chcę montować swojej korby do tego silnika.
Zrób zdjęcie suportu, a nie korby z boku. Może to być press fit i wtedy serwisant miał rację.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
mattiijass
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2021, 23:04

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: mattiijass »

Nikt w serwisie nie demontował korby. Koleś tylko popatrzył i powiedział że się nie da mida.Tu foto z drugiej strony.
Załączniki
3.jpg
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2021, 21:54 przez mattiijass, łącznie zmieniany 1 raz.
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: Thorn »

mattiijass pisze:
13 wrz 2021, 21:52
Nikt w serwisie nie demontował korby. Koleś tylko popatrzył i powiedział że się nie da mida.Tu foto z drugiej strony.
Co to za model roweru i z którego roku?
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
mattiijass
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2021, 23:04

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: mattiijass »

ORBEA ALMA 2020r
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: Thorn »

Tam jest press fit, więc serwisant miał rację.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: tkoko »

Thorn pisze:
13 wrz 2021, 22:43
Tam jest press fit, więc serwisant miał rację.
I tak i nie. :D
posiłkując się poniższymi danymi
https://magazynbike.pl/2018/01/30/wymia ... -pressfit/
co prawda nie da się bezpośrednio zamontować silnika BBS02 (czy innego MID'a) ale po małej modyfikacji supportu jest to wykonalne. Wystarczy że mufa supportu ma ~70 mm szerokości. Przy większej szerokości można skrócić mufę lub wybrać silnik z dłuższym supportem.
1. "profesjonalny" - toczymy dwa pierścienie mimośrodowe z otworem ~34 mm w miejsce panewek łożysk. Montujemy tak jak oryginalne panewki najcieńszym miejscem do przodu roweru. Minimalna grubość gniazda w tym miejscu nie może przekroczyć 10 - 13 mm. Od strony silnika zapewne potrzebna będzie jeszcze 3 mm podkładka. Montujemy silnik i gotowe.
2. "amatorski" - wycinamy ze starej ramy gniazdo supportu BSA, lub z innej cienkiej rury o średnicy wewnętrznej 34 mm . Sprawdzamy czy grubość gniazda w rowerze i dodatkowej mufy BSA nie przekracza 10 - 15 mm. Wklejamy mufę np. poxiliną. Przykręcamy MID'a i gotowe.
Załączniki
pressfit.jpg
pressfit1.jpg
prefix wymiar.JPG
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: pxl666 »

do tongshenga jest opcja dokupić ekstender , bafang chyba łapie bez tego tylko wlasnie mufa ma wieksza srednice o ile wiem



Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: Thorn »

tkoko pisze:
14 wrz 2021, 11:12
Thorn pisze:
13 wrz 2021, 22:43
Tam jest press fit, więc serwisant miał rację.
I tak i nie. :D
posiłkując się poniższymi danymi
https://magazynbike.pl/2018/01/30/wymia ... -pressfit/
co prawda nie da się bezpośrednio zamontować silnika BBS02 (czy innego MID'a) ale po małej modyfikacji supportu jest to wykonalne. Wystarczy że mufa supportu ma ~70 mm szerokości. Przy większej szerokości można skrócić mufę lub wybrać silnik z dłuższym supportem.
1. "profesjonalny" - toczymy dwa pierścienie mimośrodowe z otworem ~34 mm w miejsce panewek łożysk. Montujemy tak jak oryginalne panewki najcieńszym miejscem do przodu roweru. Minimalna grubość gniazda w tym miejscu nie może przekroczyć 10 - 13 mm. Od strony silnika zapewne potrzebna będzie jeszcze 3 mm podkładka. Montujemy silnik i gotowe.
2. "amatorski" - wycinamy ze starej ramy gniazdo supportu BSA, lub z innej cienkiej rury o średnicy wewnętrznej 34 mm . Sprawdzamy czy grubość gniazda w rowerze i dodatkowej mufy BSA nie przekracza 10 - 15 mm. Wklejamy mufę np. poxiliną. Przykręcamy MID'a i gotowe.
Wszystko to są półśrodki, które przy późniejszej eksploatacji utrudniają życie. Praktycznie do każdego press fit jak dołożymy MID drive, to mamy jeszcze gorszą linię łańcucha niż przy tradycyjnym bsa. Przerabiałem to już kilka razy, więc wiem o czym piszę. Ostatnio udało mi się przerobić press fit 83mm (wheeler tiger) pod zwykłą wersję Tsdz2. Przeróbka polegała właśnie na odcięciu i obrobieniu gniazd łożysk press fit, przez co skróciła się mufa suportowa. Do tego tuleje do środka i linia łańcucha całkiem ok. No ale to trzeba być zdecydowanym na 100% na taki zabieg - powrotu nie ma.:-)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2021, 18:19 przez Thorn, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
Thorn
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:51

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: Thorn »

do tongshenga jest opcja dokupić ekstender , bafang chyba łapie bez tego tylko wlasnie mufa ma wieksza srednice o ile wiem
Do Tsdz2 wciąż w zestawie jest źle wykonana dłuższa oś, która musi pęknąć( za głęboki gwintowany otwór do przykręcania korby)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2021, 18:34 przez Thorn, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeżeli nie masz miejsca, narzędzi lub chęci do przeprowadzenia konwersji na Tsdz2 + bidon- zapraszam.
https://www.olx.pl/oferta/elektryczny-r ... zl0UD.html
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: benju3 »

Dobrze że temat opisany, miałem zabierać się za montaż w Meridzie Big nine z presfit 92mm Bafang 750 ale montaż może być niemożliwy tylko jedynie 1000w po wytłoczeniu tulejek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BBS02 750W + rama ORBEA

Post autor: pxl666 »

toseven obadaj
ODPOWIEDZ