Gdzie najlepiej zainstalować czujnik temperatury? Posiadam BBS02B

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
khuuhkrr
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2019, 11:47

Gdzie najlepiej zainstalować czujnik temperatury? Posiadam BBS02B

Post autor: khuuhkrr »

wydzielone z viewtopic.php?p=103893#p103893 yasiu77

Gdzie najlepiej zainstalować czujnik temperatury? Posiadam BBS02B i zastanawiam się czy dać go na MOSFETach (prostsza opcja, poradnik w sieci), czy na uzwojeniu (ścianka więcej do pokonania)? Co jest bardziej miarodajne?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 20:16 przez Yasiu77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: Kajman »

Uzwojenie
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tkoko »

Nie wiem jak jest w przypadku oryginalnego BBS02, ale Yoch 500 wat (klon Bafanga) ma czujnik temperatury/zabezpieczenie termiczne. Na wyświetlaczu 500C najpierw pojawia się "error code 33H" i sterownik zmniejsza moc wspomagania, a przy dalszym "zagrzaniu" pokazuje się "error code OAH" i tutaj najczęściej sterownik wyłącza wspomaganie.
Awatar użytkownika
khuuhkrr
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2019, 11:47

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: khuuhkrr »

Myślałem o prostym termometrze, ale gdyby dało się to zrealizować poprzez sterownik, to byłoby super. Poszukam czegoś o tym, jak to jest zrobione w Yochu. Dzięki, a ciekawą informację 😁
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tkoko »

khuuhkrr pisze:
12 lut 2022, 15:13
Myślałem o prostym termometrze, ale gdyby dało się to zrealizować poprzez sterownik, to byłoby super. Poszukam czegoś o tym, jak to jest zrobione w Yochu. Dzięki, a ciekawą informację 😁
To jest fabryczne zabezpieczenie wbudowane w sterownik i raczej bez znajomości kodu sterownik <> wyświetlacz nie jesteś w stanie wykorzystać tych parametrów do swoich celów, a nie sądzę że znajdziesz info jak to "error code" wykorzystać jako zewnętrzny termometr.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: MID-DRIVE TSDZ2 750W

Post autor: tkoko »

khuuhkrr pisze:
12 lut 2022, 19:02
......
Wcześniej nazwałeś Yocha "klonem", na tej podstawie miałem nadzieję, że sterownik wraz z oprogramowaniem również mogą być bliźniacze. .....
Bo oprogramowanie jest na pewno "kompatybilne". Wyświetlacz 500C dedykowany do Bafanga, z małymi problemami obsługuje sterownik Yoch'a. Szerszy opis tutaj. Zresztą i sam sterownik jest mechanicznie/obudową zbliżony do sterownika Bafanga (stara wersja sterownika).
viewtopic.php?p=62906#p62906
viewtopic.php?p=66949#p66949
"Error code" Yoch'a są tożsame z Bafangiem, pozostałe parametry są również prawidłowo wyświetlane jedynie moc/waty wyświetlacz przekłamuje, i jest mały kłopot przy "aktywacji" samego wyświetlacza gdyż zgłasza się błąd komunikacji "30H" i konieczne jest "ręczne wystartowanieaktywowanie" wyświetlacza.
ODPOWIEDZ