Bafang m600

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Bafang m600

Post autor: insaimz »

Cześć, są jacyś użytkownicy tego silnika typu mid?
Pojawiła się w Polsce firma, co składa rowery z tym silnikiem zamontowanym w chińska ramę karbonową. Do tego jest większa niż w normalnych fabrycznych ebikach bateria ale wbudowana w ramę. Sam silnik również jest ładnie wkomponuje nowany, tak jak Shimano, czy Bosch. Cały rower bardzo estetyczny. Ładniejszy niż wiele fabrycznych.

Nie chcę, żeby mnie posadzono o reklamę ale nie powinno być problemu, bo konto mam już tu dawno i wypowiadałem się jako posiadacz tsdz2 wieki temu.

https://m.youtube.com/watch?v=wuAyNELE_oU&t=693s
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang m600

Post autor: pxl666 »

Imho za drogo jak na chińskie komponenty. W tej cenie jednak bralbym rower z dużej stajni z japońskim silnikiem .baterie kiedyś stanieją. Nikt Cię o reklamę nie posądzi imho
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang m600

Post autor: pxl666 »

Mnie się spodobała ta rama
Plusem jest zwykły bidon wiec można go zdjąć i jest szansa że łapa bagażnika rowerowego złapie. Ale oczywiście tej ramy chiński ciul nie ma tylko to bait i proponuje normalnego seroxata za 3 koła

Ta rama jest wylistowana na 900 zeta więc cena ok
Załączniki
Screenshot_20220424-210058_Alibabacom.jpg
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: Bafang m600

Post autor: insaimz »

Dlaczego japoński byś brał? Lepszy niż Bosch? Yamaha, czy Shimano? Fakt, w tej cenie można mieć np Focusa i tam chyba idzie zamontować dodatkowa baterie w miejsce bidonu oprócz tej w ramię. Na Focusa widzę rabat 20% można dostać bez problemu.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Bafang m600

Post autor: scuda »

Panowie ja poszukuję ramy dengfu e10 i silnika bafang m600. Najbardziej mi zależy właśnie na tej ramie, widzę że znikła z aliexpress jak i z alibaby. W PL to tylko całe rowery po 18k na tej pięknej ramie. Śmigam na tsdz2 w konie stinky i mam już dość ciągłych napraw i archaicznej konstrukcji i wyglądu. Pragnę rower z prawdziwego zdarzenia, tylko ciekawe czy w bafangu tensometr będzie podobnie działał do tsdz2 na OS.
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: Bafang m600

Post autor: insaimz »

Nie powinien gorzej działać. Defengu E10 to właśnie rama jak w TOSA BIKES? Mi szczerze mówiąc lepiej się podoba sposób montażu dampera jak w e22 ale nie wiem, czy do tej ramy pasuje bafang m600, czy tylko m620 ultra co ma 1kw mocy.

Rozsądek mi jednak podpowiada by nie łasić się na m600 i jego 500 Wat oraz 120nm, a celować w cos na Shimano albo Bosch, co w każdej chwili mogę zawieźć na serwis u siebie w mieście w razie co i wyślą gdzie trzeba na naprawę gwarancyjną, czy pogwarancyjną.
Też mi się już nie chce grzebać w silniku albo patrzeć, czy nie jest za gorący.

Pytanie, czy z m600 w razie awarii człowiek nie będzie zdany na części z aliexpress i naprawy we własnym zakresie? I jakiś to jest trwałe?
Bosch ma mniej nm i mocy ale się nie psuje. Co jakiś dłuższy czas łożyska trzeba zmienić jak złapią luzy.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Bafang m600

Post autor: scuda »

Tak e10 to to samo co tosa bikes. Bosch może i ma mniej na papierze ale w testach na yt przyspiesza prawie tak samo jak bafang m600. Tylko pozostaje kwestia 25 km/h i słabej baterii. E22 jest pod silnik shimano ep8 więc odpada.
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: Bafang m600

Post autor: insaimz »

Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang m600

Post autor: pxl666 »

insaimz pisze:
25 kwie 2022, 17:26
Znalazłem inna ramę do bafang

https://pl.lightcarbon.com/new-lightcar ... _p150.html
napisali jaka cena i jak wygląda ship ? bo to też z chin

mam gostka co spawa ramy od zera i ma nawet gotowy rysunek pod full na g510 ale pan chce ok 7k za ramę ...
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Bafang m600

Post autor: scuda »

Czytałem na emtb zagranicznym, to gość budował tam rower na ramie e22 i silnik bafang m620 do tego, więc nie wiem jak to do konca jest z kompatybilnością. Może shimano ep8 ma to samo mocowanie co bafang m500-600 ?
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: Bafang m600

Post autor: insaimz »

tez mi się wydaje, ze gdzies ogladajac ramy, które w gotowych rowerach miały silnik bafang 1000wat, miały opis, ze kompatybilne z shimano steps.



Powyzej film z rama jak tosa bikes na silniku bafang 250 wat i chyba ze szczelnoscia slabo. TSDZ2 przeoralem w śnieg, deszcz, błoto i sucho. Z reszta rozbierałem ten silnik i widziałem, ze jest bardzo dobrze zabezpieczony. Ciężko go zalać. A jak mechanizm jest nasmarowany od strony łańcucha, to nawet jak tam woda się dostanie, to nic się nie stanie. Ja swój silnik uszczelnilem smarem w newralgicznych miejscach. Brudzi się tam od zewnątrz ale w środku czysto. Smar nie przepuszcza wody i brudu.
insaimz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 15 maja 2020, 22:39

Re: Bafang m600

Post autor: insaimz »

pxl666 pisze:
24 kwie 2022, 20:58
Imho za drogo jak na chińskie komponenty. W tej cenie jednak bralbym rower z dużej stajni z japońskim silnikiem .baterie kiedyś stanieją. Nikt Cię o reklamę nie posądzi imho
Dlaczego japoński byś brał? Lepszy niż Bosch? Yamaha, czy Shimano? Fakt, w tej cenie można mieć np Focusa i tam chyba idzie zamontować dodatkowa baterie w miejsce bidonu oprócz tej w ramię. Na Focusa widzę rabat 20% można dostać bez problemu.
ODPOWIEDZ