TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Dłuższy już czas zgłębiam temat sensownego zabezpieczenia silnika przed przegrzaniem.
Wiadomo że najskuteczniejszym sposobem jest wstawienie czujnika temperatury/odcięcia z tym że częste odcinanie czy zmniejszanie mocy przy normalnym użytkowaniu to duży dyskomfort.
Przydało by się do tego jakieś konkretniejsze odprowadzenie nadmiaru ciepła z silnika. W oryginale jest dramat, silnik zamknięty w termosie.
Porobiłem trochę testów i dzielę się wynikami. Próbowałem zachować jak najbardziej podobne warunki.
Opis stanowiska: silnik tsdz2 domontowany do monster bike na oddzielnym wahaczu, przeniesienie napędu na silnik qs w kole i zapodanie regenu.
Na tsdz2 ustawione 10A poboru, pełne wychylenie manetki na 6,5min. Bateria 13S za każdym razem naładowana na full. Na silnik skierowany strumień powietrza z wiatraka.
Po 6,5min odpuszczenie manetki do zera i studzenie silnika bez nawiewu.
Czujniki temperatury w środku zbierający temperaturę z dekla silnika (tam gdzie się montuje odcięcie). Dodatki typu aluminiowe wstawki i radiatory są mojego projektu i wykonania.

Wyniki w postaci wykresów:
Obrazek

Jak widać już same termopady sporo dają. Jeszcze lepiej jest gdy zastosujemy lepsze przewodniki cieplne i dołożymy je na stojan. Radiatory chociaż wydawało mi się że dadzą dużo lepszy efekt jest jak na załączonym obrazku.

Opis poszczególnych testów ze zdjęciami:

Test 1 - wykres w kolorze czerwonym - bez żadnych dodatkowych modyfikacji, oryginał.

Test 2 - wykres w kolorze pomarańczowym - termopady na deklu silnika (4mm) i pod spodem silnika (1,5mm).

Obrazek
Obrazek

Test 3 - wykres w kolorze fioletowym - dodane wstawki aluminiowe odpowiednio profilowane + cienkie termopady na stojanie, deklu silnika i pod spodem, pod wstawkami aluminiowymi cienka warstwa kleju termoprzewodzącego dla lepszego przewodzenia ciepła.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Test 4 - wykres w kolorze zielonym - modyfikacje z testu 3 + dopasowane radiatory dokręcone do obudowy, pod radiatorami termopady 0,5mm.

Obrazek


I stanowisko badawcze. W końcu monster bike do czegoś się przydał :)
Obrazek
rezystor1990
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:14

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: rezystor1990 »

Radiatory chociaż wydawało mi się że dadzą dużo lepszy efekt jest jak na załączonym obrazku.
Moim zdaniem zbyt krótki test aby radiatory się uwidoczniły, w początkowej fazie całe ciepło przejmuje silniki, korpus silnika itd. całe to żelastwo ma swoją pojemność cieplną. Maksymalna temperatura spada dużo bo zwiększa się pojemność cieplna układu i powierzchnia oddawania ciepła do otoczenia. Gdyby test trwał dłużej myślę, że wpływ radiatorów by się uwidocznił. Tego ciepła nie ma też znów jakoś dużo bo w końcu chodzi o to żeby otrzymać energię mechaniczną/kinetyczną a nie cieplną z silnika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: tkoko »

Żeby ocenić radiatory musiałbyś, podobnie jak w realu, wymusić odpowiedni przewiew radiatorów.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

No brawa .kupa roboty. jaki koszt takiego zestawu do samodzielnego montażu?

na endlessie jest cała masa różnych rozwiązań ale najlepiej chyba poszło gościowi który zalał komorę silnika olejem.

moim skromnym zdaniem niewykorzystane są te dwie pustki w puszce silnika które mogłyby efektywniej chłodzić całość gdyby je np porozwiercać.
swoją drogą miło się patrzy jak markkar się za to wziąłeś

ciekawe jakie byś miał temperatury gdybyś miał blat 32
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
09 maja 2022, 19:23
Żeby ocenić radiatory musiałbyś, podobnie jak w realu, wymusić odpowiedni przewiew radiatorów.
to zależy bo jak się pędzi po asfalcie to tak ale na wspinaniu po szlaku to juz ta prędkość jest znikoma A tam moim zdaniem są największe obciążenia i przyrosty temperatur na niskich obrotach
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Eryk »

Tak jak piszesz termopary dużo dają. Gyby jeszcze zewnętrzna osłona silnika miała żeberka to mysle że problem grzania został by pokonany.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Nawiew powietrza był zasymulowany z wentylatora i skierowany na front silnika. Nastawa na bieg drugi, moim zdaniem, dawała odczucie jazdy z prędkością 20-30km/h. Warunki dla każdego testu były takie same i odwzorowują średnio ciężkie obciążenie. Jak widać na załączonym obrazku, radiator jest konkretny a efekty daje mierne. Zgodzę się że w dłuższej perspektywie różnica temperatury będzie się powiększać ale i tak nie ma to większego sensu. Spodziewałem się lepszych rezultatów a wynik jaki jest taki jest. Użebrowanie samej powierzchni obudowy działa tak samo jak radiator i jestem przekonany że niewiele da, bo dla stopnia czy dwa można dać lepszą pastę albo termopad. Dla polepszenia warunków chłodzenia wystarczy szybkie odprowadzenie ciepła z samego silnika w różne, najlepiej najgrubsze, miejsca obudowy a sama powierzchnia korpusu i obudowy silnika zrobi swoje. Oczywiście radiatory będę miał na sprzedasz ale powiedzmy że jest to opcja premium ;) Skupię się raczej na ofercie termoprzekaźników aluminiowych bo to moim zdaniem jest proste do zainstalowania i skuteczne rozwiązanie dla polepszenia warunków chłodzenia.
Aha i blat na tsdz2 był 34t a na qs chyba 13t. Na regenie uzyskiwałem ok 4A.
Załączniki
stanowisko.jpg
faust
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:29

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: faust »

Gdzie dostać takie termopady?
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: luxx »

Nie myślałeś żeby wykorzystać ta pusta komorę nad niebieskim kołkiem? Moim zdaniem ma spory potencjał. Osobiscie myślałem żeby ją w jakiś sposób wypełnić aluminium/ miedzią tak by przejąć troche ciepła z silnika. Btw, nie chcesz sprzedać tych aluminiowych wstawek? ;)
Astrolux
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 10 lut 2021, 12:12

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Astrolux »

Ja zastosowałem całe aluminium, dopasowane do stojana i wciśnięte na pastę, zbierane z zewnątrz aż obudowę można było założyć. Styka się z obudową około 40-45% obwodu. Czujnik temp. wciśnięty w otwór w tym pierścieniu. Na moje potrzeby temperatura nie przekroczyła 55*C.
Załączniki
P1040350.JPG
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Obudowa ma zbieżność więc i wkładka powinna mieć bo inaczej będzie różnica około 0,6mm. Też zmieniłem już rozwiązanie i jest dokładnie dopasowana wkładka do stojana i obudowy na jak największej powierzchni którą dało się wykorzystać. Między wkładką a obudowę idzie termopad 1mm bo musi wyrównać niedokładności dochodzące do 0,4mm.
Załączniki
przech.JPG
Astrolux
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 10 lut 2021, 12:12

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Astrolux »

markkar pisze:
11 sty 2023, 14:46
Obudowa ma zbieżność więc i wkładka powinna mieć bo inaczej będzie różnica około 0,6mm.
Tak wiem, z 10 razy zakładałem i dotaczałem, a na koniec jeszcze gdzie tarło to pilniczkiem zbierałem.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

markkar pisze:
11 sty 2023, 14:46
Obudowa ma zbieżność więc i wkładka powinna mieć bo inaczej będzie różnica około 0,6mm. Też zmieniłem już rozwiązanie i jest dokładnie dopasowana wkładka do stojana i obudowy na jak największej powierzchni którą dało się wykorzystać. Między wkładką a obudowę idzie termopad 1mm bo musi wyrównać niedokładności dochodzące do 0,4mm.
no gościnku czego nie piszesz ze dostępne ?? kiedy będzie na magazynie ? ludzie stojo pod zakładem i czekajo. sezon się zbliża ...radiator jest jeden w zestawie ?
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: luxx »

no wlasnie na stronie niedostępne a chetnie zakupie :) bedzie rabat dla forum? ;)
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Od wczoraj zaczęliśmy wprowadzać na stany, opisy, zmiany itp. Z filmem montażowym też jakoś mi nie po drodze a by się przydał. Do sezonu jeszcze daleko :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

markkar pisze:
12 sty 2023, 12:46
Od wczoraj zaczęliśmy wprowadzać na stany, opisy, zmiany itp. Z filmem montażowym też jakoś mi nie po drodze a by się przydał. Do sezonu jeszcze daleko :)
kiedy będzie dostępneeeeee?
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

wkrótce ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

markkar pisze:
12 sty 2023, 14:07
wkrótce ;)
no ale tak tydzień , miesiąc ?? ten element do wnętrza to lite alumenium ? noi btw zrób tez zestaw chłodzący w całości bo tego nie widać ze są inne elementy
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: luxx »

markkar pisze:
12 sty 2023, 14:07
wkrótce ;)
pytanko poza konkursem, ten najmniejszy element czemu jest taki drogi? tzn w porownaniu np do wkladki na stojan, ktory kosztuje 75zl a jest z nią duzo więcej roboty (no i materiału). Nie zrozum mnie zle, nie chce komentowac cen, tylko zastanawia mnie czy w wykonaniu tego elementu jest cos co pominąlem w swoich wyobrazeniach na temat jego powstawania ;)

ps: czekam na dostępność :)
ps2: smar do tsdz2 tez moglbyś miec na sklepie - myślałeś o tym?
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

luxx pisze:
13 sty 2023, 10:05
...ten najmniejszy element...
Znaczy który?
Na razie to propozycje cen i mogą ulec zmianie.
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: luxx »

markkar pisze:
13 sty 2023, 13:53
luxx pisze:
13 sty 2023, 10:05
...ten najmniejszy element...
Znaczy który?
Na razie to propozycje cen i mogą ulec zmianie.
tego mialem na mysli https://e-bikestuff.com/pl/produkty/195 ... sdz2-.html

btw, powtorze pytanie z wczesniejszego posta, nie myslaleś wykorzyctac jakoś ta otwarta komore nad niebieskim kolkiem? w mojej ocenie tez ma spory potencjal ;)
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Odnośnie smaru, nie widzę potrzeby z tym kombinowania skoro można zastosować zamiennik o zbliżonych właściwościach i efekt będzie ten sam.
Odnośnie pierścienia termoprzewodzącego, za bardzo możliwości redukcji ceny nie ma.
Odnośnie komory, potencjał jaki? Wypełnić aluminium? Wstawić radiator? Nie widzę większego sensu skoro efekt został osiągnięty przez inne modyfikacje.
Awatar użytkownika
luxx
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 2020, 8:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: luxx »

nie chcialem zmiany ceny, pytalem o co innego, ale nie wazne. daj znać jak bedzie dostępne.
MaskaPz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 09 lip 2022, 22:47

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: MaskaPz »

Również czekan na dostępność na stronie ;)
Można liczyć, że pojawi się tutaj informacja, że można już zamawiać?

Pozdrawiam
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Cieszy mnie że jest zainteresowanie. Za dwa tygodnie ruszę ze sprzedażą i tak wrzucę info tutaj.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Daję znać, artykuły do modyfikacji chłodzenia są dostępne na sklepie.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

ktory radiator zewn jest na puszke silnika a ktory na te druga polowe ?
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Jest na obudowę to chyba puszka i na korpus to ta druga połowa jak mniemam.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

markkar pisze:
14 lut 2023, 19:56
Jest na obudowę to chyba puszka i na korpus to ta druga połowa jak mniemam.
ale żeby zamówić konkretnie na te polowe gdzie jest dupa silnika to która to ?
https://e-bikestuff.com/en/products/198 ... nsfer.html

ten ?
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Tak ten jest na obudowę, puszkę, housing czy jak tam zwał :)
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: djpawelo »

Kolego jakiś rabat by się przydał dla użytkowników tego wspaniałego forum bo oczywiście dużo osób o twoim sklepie wie właśnie z naszego forum nawet z zagranicą. Mam w koszyku produktów na wartość 740,42 PLN, więc liczę na rabat 15% przy tej sumie. A może jeszcze dorzucę coś i wyjdzie więcej. Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

ty tak na poważnie?
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Gregory »

Zamówiłem kompletny zestaw, trochę się zdziwiłem że radiatory zewnętrzne są osobno sprzedawane i było dzwonienie i prostowanie zamówienia ale teoretycznie się udało. Ciekaw jestem jak w praktyce wyjdzie a testy w Beskidach pokażą ile to dało ;)
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
panseb
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 13:48
Lokalizacja: silesia

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: panseb »

Też zamówiłem zestaw ale bez radiatorów zewnętrznych i już się nie mogę doczekać!
Gratuluję e-bikestuff bardzo fajnego wideo poradnika
Zakupy TSDZ2B i Bafang bez cła: https://www.pswpower.com/?DIST=QUFCGQ%3D%3D
Płatność w USD bez prowizji za przewalutowanie: https://revolut.com/referral/sebast512e!JUL2-22-AR
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Gregory pisze:
15 lut 2023, 1:07
Zamówiłem kompletny zestaw, trochę się zdziwiłem że radiatory zewnętrzne są osobno sprzedawane i było dzwonienie i prostowanie zamówienia ale teoretycznie się udało. Ciekaw jestem jak w praktyce wyjdzie a testy w Beskidach pokażą ile to dało ;)
A czujnik temperatury masz zainstalowany czy dopiero będziesz instalował? Z niecierpliwością czekam na testy i opinie.
panseb pisze:
15 lut 2023, 9:32
Gratuluję e-bikestuff bardzo fajnego wideo poradnika
Dziękuję, starałem się w miarę dokładnie opisać proces i zwrócić uwagę gdzie mogą pojawić się problemy. W razie pytań służę pomocą.
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Gregory »

Oczywiście że mam od początku i open soft, więc znam temperatury bez wypełnień, patrząc na Twoje wykresy jestem dobrej myśli.
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
MaskaPz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 09 lip 2022, 22:47

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: MaskaPz »

Również czekam na paczuszkę ;)
Open Soft + świeżo zamontowany czujnik temp., a teraz zestaw chłodzący. Jednym słowem oczekiwanie na wiosne i testy pełną parą ;)

edit.
Paczuszka doszła, wszystko leży idealnie ;) Tzn prawie bo zabrakło mi termal pasty i nie moge złożyć do końca ale po przymiarkach widzę, że ładnie leży :) Także zestaw - dobra robota :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

jakość super ale ... worki worki ... za dużo worków . greta sie w grobie przewraca
MaskaPz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 09 lip 2022, 22:47

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: MaskaPz »

Poskładane :) tylko testować :)
Wszystko ładnie pasuje, w moim przypadku tylko podwijał się na końcach termopad przy składaniu obudowy ale za 3x udało się.
Także cierpliwości potrzeba bo powtarzalność u chińczyka taka sobie haha
Zestaw bardzo ciekawy - myślę, że będzie dobrze spełniać założenia.
Zużyłem ok 8-10g pasty termo, przy czym pierwszy element został przyklejony na klej termo, a na zewnatrz paste - bez termopadu ponieważ mam szczelinę pomiędzy 1.2 a 1.5mm. Reszta wg instrukcji
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Gregory »

Też już zamontowałem, wszystko pasuje idealnie, pasty termo na styk te 8g teraz czekać na wiosnę i będę testował. Wygląda na to że to faktycznie może działać.
Na razie postanowiłem zamontować komplet wewnętrznych wypełnień, zobaczę ile dadzą później ewentualnie zawsze mogę dołożyć radiatory zewnetrzne a w taki sposób poznam skuteczność samych radiatorów.
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: markkar »

Elegancko, cieszy mnie że nie ma większych problemów z montażem. Czekam na porównania temperatur.

@pxl666 - chłopaczek dostał przykaz aby dobrze zapakować to i wypełnia zadanie, ale masz rację, ilość zbędnej folii trzeba zmniejszać :)
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Gregory »

Dziś pierwszy test chłodzenia, podjazd asfaltem na Przegibek, to ok 5km ciągłego podjazdu, dla testu zapodałem wspomaganie ok 600W na górze temperatura 54stopnie, jestem pod wrażeniem, zwykle przy więcej niż 500W tsdz szybko się grzał.
Kumpel na takim samym rowerze i podjeżdżał na mniejszym wspomaganiu jeszcze bez wkładek alu dobił do 70stopni.
Działa to więc bardzo dobrze, gratulacje @markkar, mega dobra robota :mrgreen:
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
szkuba
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: szkuba »

A jaką temperatura zewnętrzna była?
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Gregory »

Jakieś 20 stopni
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
szkuba
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: szkuba »

Oki czyli 54st - 20st daje jakieś 34 stopnie różnicy temperatur. Czyli przy 36st na zewnątrz byłoby: 36st + 34st =>70st na silniku czyli całkiem nieźle. A jaki czas podjazdu miałeś?
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Gregory »

Hmm czasu nie mierzyłem ale tak na oko bez wkładek alu odcięło by mi napęd gdzieś w połowie podjazdu przy tak mocnym wspomaganiu. Wcześniej żeby nie przebić 70stopni musiałem go trzymać do 450W i mlynek na kasecie, więc różnica jest bardzo duża.
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
szkuba
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: szkuba »

Aa czyli jechałeś na twardym przełożeniu czy na takim średnim?
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowicz
Posty: 361
Rejestracja: 17 maja 2019, 18:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: Gregory »

Ten silnik nie znosi podjazdu na twardo, bardziej tak w połowie kasety, po to, żeby mu trochę ognia dać dla testu całości po ostatnich problemach no i sprawdzić sprawność wkładek. Dodam, że nie mam radiatorów zewnętrznych tylko wypełnienia w środku.
Specialized Epic viewtopic.php?f=30&t=3637
Projekt Jastrząb viewtopic.php?f=30&t=5882
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: pxl666 »

szkuba pisze:
24 kwie 2023, 8:17
Oki czyli 54st - 20st daje jakieś 34 stopnie różnicy temperatur. Czyli przy 36st na zewnątrz byłoby: 36st + 34st =>70st na silniku czyli całkiem nieźle. A jaki czas podjazdu miałeś?
skąd wiesz że te wykresy będą liniowe ?
szkuba
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: TSDZ2 nagrzewanie i chłodzenie

Post autor: szkuba »

W sensie wydzielanie ciepła zależy proporcjonalnie od różnicy temperatur ;) mialem kiedyś styczność z systemami chłodzenia
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
ODPOWIEDZ