CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: pxl666 »

RadQ pisze:
20 mar 2023, 14:57
W bardzo prostacki sposób sobie to wytłumaczyłeś ale sęk nie tkwi w wysokości zniżki tylko w konsekwencji w postępowaniu firmy zgodnie ze swoimi własnymi deklaracjami.

P.s. Taba nieznanym youtuberem w Polsce? Ciekawe... :lol: :lol: :lol:
nawet w naszej bańce nie jest szczególnie znany . co dopiero poza nią....
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

dareksad pisze:
20 mar 2023, 13:33
W końcu jest i w sumie nie trwało to długo, tutaj wielkie podziękowania dla Pana Krzysztofa z firmy @POWERower👏
Wymiana gwarancyjna po sporych problemach z ASI BAC855.
Mam nadzieję że dotychczasowe problemy pójdą w zapomnienie.
Możesz zmierzyć długość kabla idącego do wyświetlacza? Ile on ma teraz przy tym x6? 30cm czy mniej? W bacu chyba był dłuższy.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

RadQ pisze:
20 mar 2023, 14:57
W bardzo prostacki sposób sobie to wytłumaczyłeś ale sęk nie tkwi w wysokości zniżki tylko w konsekwencji w postępowaniu firmy zgodnie ze swoimi własnymi deklaracjami.

P.s. Taba nieznanym youtuberem w Polsce? Ciekawe... :lol: :lol: :lol:
Ja na jego miejscu odniósł bym się honorem i zapłaciłbym 100%! Tylko 50% zniżki to jest policzek! My polaki-cebulaki bieremy tylko za free!
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: pxl666 »

Atak_Snajpera pisze:
20 mar 2023, 15:09
RadQ pisze:
20 mar 2023, 14:57
W bardzo prostacki sposób sobie to wytłumaczyłeś ale sęk nie tkwi w wysokości zniżki tylko w konsekwencji w postępowaniu firmy zgodnie ze swoimi własnymi deklaracjami.

P.s. Taba nieznanym youtuberem w Polsce? Ciekawe... :lol: :lol: :lol:
Ja na jego miejscu odniósł bym się honorem i zapłaciłbym 100%! Tylko 50% zniżki to jest policzek! My polaki-cebulaki bieremy tylko za free!
mow za siebie
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
20 mar 2023, 15:05
Możesz zmierzyć długość kabla idącego do wyświetlacza? Ile on ma teraz przy tym x6? 30cm czy mniej? W bacu chyba był dłuższy.
Od sterownika do końca jest 29cm
Natomiast przewód zasilający jest zdecydowanie dłuższy niż przy ASI BAC855, bo ma 26cm
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: RadQ »

Atak_Snajpera pisze:
20 mar 2023, 15:09
Ja na jego miejscu odniósł bym się honorem i zapłaciłbym 100%! Tylko 50% zniżki to jest policzek! My polaki-cebulaki bieremy tylko za free!
On nie prosił o żadną zniżkę jeśli nie zrozumiałeś co mówi na filmie tylko o szybszą wysyłkę a że firma sama się zdeklarowała że da mu zniżkę a potem zaczęli kombinować to nie wina Taby. No ale skoro jesteś "honorowym" cebulakiem to zapewne masz klapki na oczach i żadna argumentacja do Ciebie nie trafi :P
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Tooropek »

RadQ pisze:
20 mar 2023, 14:57
W bardzo prostacki sposób sobie to wytłumaczyłeś ale sęk nie tkwi w wysokości zniżki tylko w konsekwencji w postępowaniu firmy zgodnie ze swoimi własnymi deklaracjami.

P.s. Taba nieznanym youtuberem w Polsce? Ciekawe... :lol: :lol: :lol:
Ja go kojarzę z tego, że zapomniał zamknąć bramy garażowej a na drugi dzień był na policji, że okradziono jego garaż. Jest faktycznie znany. Ps. Może ma ktoś szlifierkę na zbyciu i mógłby mu ją przesłać? Ostatnio w filmie mówił, że jeszcze nie kupił i podświadomie zasugerował, że aby widzowie podarowali mu sprzęt albo najlepiej pieniądze bo wtedy będzie fakturka na firmę i jeszcze w portfelu zostanie na "rozwój kanału".



Fajny ten nowy cyc. Ale dalej głośny jak młynek do kawy. Cyc może pójdzie w końcu w stronę napędu na gates'ie i zadowoli najbardziej wymagających ebajkerów. Piasta na gates'ie nie jest trudna do zrobienia mechanicznie, napęd jest już bliski ideału i brakuje już tylko moim zdaniem bezszelestnej pracy jak w hubie na wektorze. Gwizd napędzającego się silnika czy zwalnianie regenem to jest miód na uszy a nie ten dokuczliwy dźwięk pracy łańcucha.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

RadQ pisze:
20 mar 2023, 17:07
Atak_Snajpera pisze:
20 mar 2023, 15:09
Ja na jego miejscu odniósł bym się honorem i zapłaciłbym 100%! Tylko 50% zniżki to jest policzek! My polaki-cebulaki bieremy tylko za free!
On nie prosił o żadną zniżkę jeśli nie zrozumiałeś co mówi na filmie tylko o szybszą wysyłkę a że firma sama się zdeklarowała że da mu zniżkę a potem zaczęli kombinować to nie wina Taby. No ale skoro jesteś "honorowym" cebulakiem to zapewne masz klapki na oczach i żadna argumentacja do Ciebie nie trafi :P
Ale w czym problem? Facet chciał zapłacić 100%. Jakiś szeregowy pracownik CYC'a przed zapytaniem "supervisora" zaproponował 100% zniżki. Przyszedł supervisor i oblukał jego kanał z 37k subami (w dodatku prowadzony w jakimś szeleszczącym języku) i doszedł do wniosku że nie ma sensu wysyłać sprzętu za free. Zaproponowali uczciwe 50%.
Facet z kanału jest parę tysi do przodu. Problem? Trzeba być mega polaczkową cebulą aby robić z tego faktu jakąś dramę. Młodzi jeszcze jesteście i za bardzo się napinacie w życiu... To minie.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Tooropek pisze:
20 mar 2023, 17:25
RadQ pisze:
20 mar 2023, 14:57
W bardzo prostacki sposób sobie to wytłumaczyłeś ale sęk nie tkwi w wysokości zniżki tylko w konsekwencji w postępowaniu firmy zgodnie ze swoimi własnymi deklaracjami.

P.s. Taba nieznanym youtuberem w Polsce? Ciekawe... :lol: :lol: :lol:
Ja go kojarzę z tego, że zapomniał zamknąć bramy garażowej a na drugi dzień był na policji, że okradziono jego garaż. Jest faktycznie znany. Ps. Może ma ktoś szlifierkę na zbyciu i mógłby mu ją przesłać? Ostatnio w filmie mówił, że jeszcze nie kupił i podświadomie zasugerował, że aby widzowie podarowali mu sprzęt albo najlepiej pieniądze bo wtedy będzie fakturka na firmę i jeszcze w portfelu zostanie na "rozwój kanału".



Fajny ten nowy cyc. Ale dalej głośny jak młynek do kawy. Cyc może pójdzie w końcu w stronę napędu na gates'ie i zadowoli najbardziej wymagających ebajkerów. Piasta na gates'ie nie jest trudna do zrobienia mechanicznie, napęd jest już bliski ideału i brakuje już tylko moim zdaniem bezszelestnej pracy jak w hubie na wektorze. Gwizd napędzającego się silnika czy zwalnianie regenem to jest miód na uszy a nie ten dokuczliwy dźwięk pracy łańcucha.
To nie dźwiek łańcucha jest problemem. Po wyłączeniu wspomagania prawie go nie słychać. To stalowe zębatki silnika kręcące się do 4000 rpm generują taki hałas. Naszczęście da się do tego przyzwyczaić. CYC PHOTON ponoć jest znacznie cichszy.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: RadQ »

Atak_Snajpera pisze:
20 mar 2023, 19:37
Trzeba być mega polaczkową cebulą aby robić z tego faktu jakąś dramę. Młodzi jeszcze jesteście i za bardzo się napinacie w życiu... To minie.
Trochę pokory... Ty używasz delikatnie mówiąc niestosownego nazewnictwa odnośnie Polskiego pochodzenia i tworzysz dramę w swojej psychice bo ktoś ośmielił się wypunktować jak nierzetelne podejście ma firma w stosunku do klienta i własnych deklaracji. W normalnym środowisku to nie klient ma się unosić honorem tylko firma pracować na swój wizerunek rzetelnością wypowiedzi/uczynków. Tyle w temacie...

P.s. Z tą młodością trafiłeś jak kulą w płot (taki z Ciebie snajper najwidoczniej) ale co się dziwić skoro załapałeś dramę połączoną z "pianotokiem" :P
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

RadQ pisze:
20 mar 2023, 19:54
Atak_Snajpera pisze:
20 mar 2023, 19:37
Trzeba być mega polaczkową cebulą aby robić z tego faktu jakąś dramę. Młodzi jeszcze jesteście i za bardzo się napinacie w życiu... To minie.
Trochę pokory... Ty używasz delikatnie mówiąc niestosownego nazewnictwa odnośnie Polskiego pochodzenia i tworzysz dramę w swojej psychice bo ktoś ośmielił się wypunktować jak nierzetelne podejście ma firma w stosunku do klienta i własnych deklaracji. W normalnym środowisku to nie klient ma się unosić honorem tylko firma pracować na swój wizerunek rzetelnością wypowiedzi/uczynków. Tyle w temacie...

P.s. Z tą młodością trafiłeś jak kulą w płot (taki z Ciebie snajper najwidoczniej) ale co się dziwić skoro załapałeś dramę połączoną z "pianotokiem" :P
A co by było jakby facet najpierw dostał 25% rabatu , a potem supervisor podwyższył by mu do 50%? Rozumiem że wtedy problemu byś nie robił co?
"OOO... Patrzcie jaka fajna firma! Miał dostać tylko 25% rabatu ,a ostatecznie dostał aż 50%!!!" Nie ważne że ostatecznie i tak byś zapłacił tyle samo przy kasie co w pierwszym wariańcie. Ktoś tam w cycu poprostu nie zna się na ludzkiej psychice i zaczął od złej strony.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2023, 19:39 przez Atak_Snajpera, łącznie zmieniany 2 razy.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

dareksad pisze:
20 mar 2023, 15:40
Atak_Snajpera pisze:
20 mar 2023, 15:05
Możesz zmierzyć długość kabla idącego do wyświetlacza? Ile on ma teraz przy tym x6? 30cm czy mniej? W bacu chyba był dłuższy.
Od sterownika do końca jest 29cm
Natomiast przewód zasilający jest zdecydowanie dłuższy niż przy ASI BAC855, bo ma 26cm
Możesz jeszcze sprawdzić czy na zerowej asyście kontroler poprawnie wylicza moc rowerzysty podczas pedałowania?
Jak będzie taki cyrk jak w ASI BAC855 gdzie moc na domyślnych ustawieniach była zawyżona ~5x to chyba mi ręce opadną.
Przejrzałem manuala do tej ich nowej aplikacji i jest ona tak strasznie uproszczona że nie ma tej opcji (NM/volt) gdzie w ASI mogliśmy poprawnie skalibrować czujnik nacisku.

Do utrzymania 20 km/h po płaskim i bez wiatru potrzeba jakieś ~70W. Przy 25km/h to ~120W. Zaś do 30km/h ~200W.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
21 mar 2023, 19:37
dareksad pisze:
20 mar 2023, 15:40


Od sterownika do końca jest 29cm
Natomiast przewód zasilający jest zdecydowanie dłuższy niż przy ASI BAC855, bo ma 26cm
Możesz jeszcze sprawdzić czy na zerowej asyście kontroler poprawnie wylicza moc rowerzysty podczas pedałowania?
Jak będzie taki cyrk jak w ASI BAC855 gdzie moc na domyślnych ustawieniach była zawyżona ~5x to chyba mi ręce opadną.
Przejrzałem manuala do tej ich nowej aplikacji i jest ona tak strasznie uproszczona że nie ma tej opcji (NM/volt) gdzie w ASI mogliśmy poprawnie skalibrować czujnik nacisku.

Do utrzymania 20 km/h po płaskim i bez wiatru potrzeba jakieś ~70W. Przy 25km/h to ~120W. Zaś do 30km/h ~200W.
Dopiero jutro zacznę montować i nie wiem czy skończę (brak czasu).
Jestem ciekawy czy w ogóle stary wyświetlacz (500C) jest dobry?
Mimo że mam na próbę SW102 to starszy bardziej mi pasuje, tylko coś jest okrojone z tego co pamiętam.
Kojarzysz jak to jest z 500C i nowym sterownikiem X6?

Edit:
Wysłałem Ci wiadomość tu na forum, zerknij jak masz chwilę😉
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

dareksad pisze:
21 mar 2023, 19:54
Atak_Snajpera pisze:
21 mar 2023, 19:37


Możesz jeszcze sprawdzić czy na zerowej asyście kontroler poprawnie wylicza moc rowerzysty podczas pedałowania?
Jak będzie taki cyrk jak w ASI BAC855 gdzie moc na domyślnych ustawieniach była zawyżona ~5x to chyba mi ręce opadną.
Przejrzałem manuala do tej ich nowej aplikacji i jest ona tak strasznie uproszczona że nie ma tej opcji (NM/volt) gdzie w ASI mogliśmy poprawnie skalibrować czujnik nacisku.

Do utrzymania 20 km/h po płaskim i bez wiatru potrzeba jakieś ~70W. Przy 25km/h to ~120W. Zaś do 30km/h ~200W.
Dopiero jutro zacznę montować i nie wiem czy skończę (brak czasu).
Jestem ciekawy czy w ogóle stary wyświetlacz (500C) jest dobry?
Mimo że mam na próbę SW102 to starszy bardziej mi pasuje, tylko coś jest okrojone z tego co pamiętam.
Kojarzysz jak to jest z 500C i nowym sterownikiem X6?

Edit:
Wysłałem Ci wiadomość tu na forum, zerknij jak masz chwilę😉
CYC mi napisał że stary wyświelacz 750C jest kompatybilny z nowym kontrolerem. 500C powinien również działać.
https://www.cycmotor.com/product-page/c ... pgrade-kit
Display Compatibility = 500c, 750c, SW102, & DS103 with CYC firmware
Zabawne że stary wyświetlacz działa bez aktualizacji oprogramowania z nowym kontrolerem ale eggrider v2 już nie.

Ten nowy SW102 w mojej ocenie jest prawie tak dobry jak eggrider.
Masz tam wszystko! Temperaturę silnika,tempraturę kontrolera, kadencję, staystyki zużycia energi i tak dalej.

dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
21 mar 2023, 19:37
Możesz jeszcze sprawdzić czy na zerowej asyście kontroler poprawnie wylicza moc rowerzysty podczas pedałowania?
Jak będzie taki cyrk jak w ASI BAC855 gdzie moc na domyślnych ustawieniach była zawyżona ~5x to chyba mi ręce opadną.
Przejrzałem manuala do tej ich nowej aplikacji i jest ona tak strasznie uproszczona że nie ma tej opcji (NM/volt) gdzie w ASI mogliśmy poprawnie skalibrować czujnik nacisku.

Do utrzymania 20 km/h po płaskim i bez wiatru potrzeba jakieś ~70W. Przy 25km/h to ~120W. Zaś do 30km/h ~200W.
Co prawda pdf tłumaczony przez Google, nie wiem czy o to Ci chodziło..
Załączniki
IMG_20230321_212014.jpg
IMG_20230321_212059.jpg
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Chodziło mi o odpowiednik tego
Obrazek

Jak ten nowy kontroler X6 będzie mieć na sztywno znowu 69Nm/Volt to będzie znowu kicha u mnie tego typu

Obrazek

Dopiero zmniejszenie tej wartości do 12Nm/volt poprawnie wyliczało mi moją moc pedałowania.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Udało mi się dzisiaj wszystko założyć, okazało się że mój wyświetlacz 500C jednak nie działa😔 i założyłem SW102.
Małe to trochę jak na moje słabe oczy.
Zrobiłem tylko 3km do pracy i wydawało mi się że silnik pracuje "ciszej"?😱🙄🤔 i jest zdecydowanie mocniejszy.
Oczywiście to plus, natomiast wszystko trzeba ustawiać na nowo bo przy takiej mocy wyrywa rower z pod tyłka.
Co też zauważyłem i dla mnie jest wielkim minusem, to którzy przewód wyświetlacza o około 8cm.
Tak po za tym w końcu wrócił banan na twarz😉
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

A jak z płynnością wspomagania. Płynnie narasta moc czy jest znowu efekt zero-jedynkowy? Ustaw wspomaganie na zero i zobacz jaką moc pedałowania raportuje aplikacja.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Na razie zmniejszyłem moc na poszczególnych biegach i sprawdzę po pracy o 23:00
Załączniki
FB_IMG_1679497971892.jpg
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
22 mar 2023, 19:45
A jak z płynnością wspomagania. Płynnie narasta moc czy jest znowu efekt zero-jedynkowy? Ustaw wspomaganie na zero i zobacz jaką moc pedałowania raportuje aplikacja.
Tutaj jest spore pole do popisu i efekt jest już zauważalny.
Moc narasta powoli i łagodnie, płynie jak masełko.
Załączniki
IMG_20230323_163548.jpg
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Bardzo musiałeś zjechać w współczynniku wspomagania silnika. Domyślnie tam chyba jest 5 , a u ciebie 1.
Sprawdzałeś czy przynajmniej kontroler poprawnie wylicza twoją moc pedałowania na zerowej asyście i nie raportuje jakiś kosmicznych wartości dochodzących do 1000W (i więcej)
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
23 mar 2023, 18:23
Bardzo musiałeś zjechać w współczynniku wspomagania silnika. Domyślnie tam chyba jest 5 , a u ciebie 1.
Sprawdzałeś czy przynajmniej kontroler poprawnie wylicza twoją moc pedałowania na zerowej asyście i nie raportuje jakiś kosmicznych wartości dochodzących do 1000W (i więcej)
Niestety nie miałem czasu na większe testy, może w przyszłym tygodniu.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

O co chodzi z tym niedziałającym 500c z tym nowym kontrolerem? Co nie działa , a co działa? Włącza się , napięcie raportuje ale nie aktywuje silnika na poziomach wyższych od 0?
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Mój nie działa w ogóle, zero reakcji.
SW102 nie jest taki zły jak myślałem i ze względu na krótszy przewód dałem na prawa stronę kierownicy.
Załączniki
IMG_20230323_183502.jpg
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Próbowałeś wymusić w opcjach wyświetlacza 3 tryby wspomagania tak jak to jest na SW102?
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
23 mar 2023, 18:40
Próbowałeś wymusić w opcjach wyświetlacza 3 tryby wspomagania tak jak to jest na SW102?
Tak, z 50c używałem tylko 3 tryby wspomagania.
W SW102 nie ma innej opcji, tylko 3
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Dziwna sprawa bo na zadane pytanie autor tego filmiku potwierdził że stare wyświetlacze działają. Zresztą on również ma 500c! W 16:35 nawet demonstruje działanie silnika z manetki.

Obrazek



Jeszcze odpowiedź z CYCa no moje zapytanie
Hi Atak,

Thanks for the update.
Yes, however you will not longer race or street mode which will be race mode by default. You will still need to configure settings on the app and display separately. Please note if you are using the 60V/67V/72V battery pack, we do advise that you set your maximum power accordingly as the X6 controller is more powerful than the ASI BAC855 controller and so setting your peak power accordingly will help protect the motor system.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, 19:10 przez Atak_Snajpera, łącznie zmieniany 1 raz.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Sprostowanie, 500C używałem tylko z ASI i najprawdopodobniej już wtedy przestał działać.
Z X6 niestety nie działa, to potwierdza jego awarię.
Dostałem informacje od @POWERower, że 500C działa z ograniczeniami na X6.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

To co? Wyświetlacz i kontroler padły ci w tym samym czasie?
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
23 mar 2023, 19:11
To co? Wyświetlacz i kontroler padły ci w tym samym czasie?
Na to wygląda, bo co chwilę musiałem odłączać aku.
W pewnym momencie to odłączenie przestało pomagać i amen😔
Telefon do @POWERower i bezpośrednią maile do CYCa, bo coś nie chcieli uznać reklamacji.
Wpisy w grupie na fejsie i w końcu sukces, wysłali nowy sterownik.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

To ile miesięcy z życia ostatecznie straciłeś na całej operacji? Ja jak dostane pod koniec kwietnia ten kontroler to będzię prawie 4 miechy bez wspomagania. Dobre chociaż jest to że silnik ma zerowe oprory i mogę normalnie jeździć do roboty. Dużo wolniej ale jednak (25 min vs 15 min)
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

W sumie chyba ze dwa miesiące i rower tyle stał, pogoda nie zachęcała do jazdy. Do pracy jeździłem autem.
To co najgorsze, to przebieg jaki zrobiłem od sierpnia zeszłego roku do awarii, raptem 420km😔
Huszcza
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, 11:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Huszcza »

Witam
Przymierzam się do zakupu cyc x1 stealth gen3. Chciałbym wiedzieć jak działa w nim czujnik nacisku w porównaniu do fabrycznych ebajków.
Po przeczytaniu tego forum widzę że są s tym silnikiem albo starszą wersją też problemy. Teraz posiadam taki zestaw z mp3 jak Marek z Bikel.pl. Chciałbym to zmienić na cyc-a. Posiadam tam baterię 13s7p LgMj1 30A BMS ma 40A. Jaką wersję polecacie kupić Stealth czy pro. Rower waży teraz 30 kg a ja mam 80. Jak by ktoś chciał podzielić się swoimi doświadczeniami to bym był bardzo wdzięczny. Jeśli ma ktoś z was ochotę to proszę zadzwonić będzie szybciej niż pisać +48604177125.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Huszcza pisze:
26 mar 2023, 15:24
Witam
Przymierzam się do zakupu cyc x1 stealth gen3. Chciałbym wiedzieć jak działa w nim czujnik nacisku w porównaniu do fabrycznych ebajków.
Po przeczytaniu tego forum widzę że są s tym silnikiem albo starszą wersją też problemy. Teraz posiadam taki zestaw z mp3 jak Marek z Bikel.pl. Chciałbym to zmienić na cyc-a. Posiadam tam baterię 13s7p LgMj1 30A BMS ma 40A. Jaką wersję polecacie kupić Stealth czy pro. Rower waży teraz 30 kg a ja mam 80. Jak by ktoś chciał podzielić się swoimi doświadczeniami to bym był bardzo wdzięczny. Jeśli ma ktoś z was ochotę to proszę zadzwonić będzie szybciej niż pisać +48604177125.
To ja dodam od siebie, mam Stealth gen 1 z nowym sterownikiem X6 i jest to mega zadowalający zestaw.
Jeżeli chcesz lekki rower (20-25kg) o wystarczającej mocy do osiągnięcia prędkości około 50-60km/h to Stealth w zupełności wystarczy.
Jeżeli waga nie ma znaczenia i liczy się tylko duża prędkość, to tylko wersja Pro Gen 3.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Problem ze starszą wersją na BAC855 był bardzo prosty do naprawienia. Wystarczyło w opcjach zmienić wartość 69Nm/volt na 12Nm/volt i wszystko zaczeło działać jak należy. Te głąby w CYC'u nie umiały poprawnie dobrać wartości domyślnych i tyle. PRO to totalny over-kill i totalny zabójca łańcuchów i kaset. Szoda kasy. STEALTH całkowicie wystarcza.
Huszcza
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, 11:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Huszcza »

Dzięki za odpowiedź
A jak zachowuje się czujnik nacisku w stosunku do fabrycznych ebajków? Czy jest to podobnie gorzej, lepiej? Czy załącza (reaguje) wspomaganie odrazu, i czy rozłącza też odrazu?
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Ja niestety nie miałem możliwości porównania
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Huszcza pisze:
26 mar 2023, 20:58
Dzięki za odpowiedź
A jak zachowuje się czujnik nacisku w stosunku do fabrycznych ebajków? Czy jest to podobnie gorzej, lepiej? Czy załącza (reaguje) wspomaganie odrazu, i czy rozłącza też odrazu?
Zaletą kotrolera X6 w STEALTH GEN3. jest to że silnik może się załączyć już przy zerowej kadencji (wygodniejszy np. start ze świateł). Warunkiem jest przyłożenie minimum 40Nm na pedały. W GEN1 z ASI BAC855 zawsze musiał być ten wstępny obrót korbą.

Czujnik nacisku działa conajmniej tak samo dobrze i płynnie jak w fabrycznych. Co do rozłączania wspomagania to w GEN1 (ASi BAC855) można było to sobie dowolnie ustawić. Nazywało to się negative ramp times.

Obrazek

W nowej wersji niestety masz już tylko positive ramp czyli możesz ustawiać sobie jak szybko silnik ma się rozpędzać do zadanej mocy. Nic nie znalazłem jeśli chodzi o redukcję mocy. Sądzę że jest to teraz ustawione na sztywno na standardowe ~1s.

Obrazek
maglo18
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 25 lut 2022, 13:39

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: maglo18 »

Atak_Snajpera pisze:
27 mar 2023, 12:52

Zaletą kotrolera X6 w STEALTH GEN3. jest to że silnik może się załączyć już przy zerowej kadencji (wygodniejszy np. start ze świateł). Warunkiem jest przyłożenie minimum 40Nm na pedały. W GEN1 z ASI BAC855 zawsze musiał być ten wstępny obrót korbą.
Pisałem już wcześniej. Jeżeli "Pedal Sense Delay " jest na 0 to wspomaganie zaczyna działać od razu. Co do jakości wspomagania w porównaniu do Shimano ep6 to przy ustawieniu parę postów wyżej odczuci są najbliższe do tego co udało mi się uzyskać.
Huszcza
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, 11:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Huszcza »

Ok dzięki za odpowiedzi.
Jak się kupuje u nich ze strony to przychodzi cło do płacenia? Każdemu? Czy na kogo wypadnie na tego …?
Jaki czas to od nich idzie?
Pozdr
kein001
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 gru 2020, 13:57

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: kein001 »

Masz Polskiego dystrybutora, i oni raczej dostają je szybciej niż zakup przesz stronę - tam to czas oczekiwania minimum 6 tygodni. Jak chcesz porównywać CYC do fabrycznych ebików to miej na uwadze że będzie głośniejszy. Ale głównie wynika to z większej mocy podawanej przez silnik. Ja nawet na youtube komuś filmik wrzucałem, ogólnie przy 40 km/h to tak wiatr jest głośniejszy. Tak na marginesie bież X1 Stealth - ja na nim już 2x łańcuchy zerwałem. PRO to jest kiler za mocny do rowerowych łańcuchów.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Dokładnie jak napisał @kein001, kupuj w PL czyli w @POWERower.
Zapłacisz trochę więcej i przynajmniej nie będziesz miał problemów z gwarancją, a coś o tym wiem.
Stealth jest wystarczający, zresztą wyżej już o tym było.
Huszcza
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, 11:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Huszcza »

Ok, dzięki za info.
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

dareksad
Miałeś możliwość sprawdzić czy czujnik nacisku z kontrolerem x6 poprawnie wyliczają moc rowerzysty?
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
01 kwie 2023, 17:16
dareksad
Miałeś możliwość sprawdzić czy czujnik nacisku z kontrolerem x6 poprawnie wyliczają moc rowerzysty?
Miałem taki zamiar, jadak pogoda po krzyżowała plany.
Czekam aż przestanie padać, może w przyszłym tygodniu coś się uda.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Atak_Snajpera pisze:
01 kwie 2023, 17:16
dareksad
Miałeś możliwość sprawdzić czy czujnik nacisku z kontrolerem x6 poprawnie wyliczają moc rowerzysty?
Dzisiejsza jazda do pracy...
Nie wiem jak się do tego odnieść, czy dobrze mierzy czy źle.
Na pewno ważne info to koła:
Przód 29"x2.6" ciśnienie 1,6 bar
Tył 27,5"x2.6" ciśnienie 1,5 bar
Droga prosta, urządzona i asfalt.
Początek bez wspomagania i nie ukrywam trochę musiałem deptać, bo przy tych kołach lekko nie jest.
Później już tryb 1, 2, 3
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Jeśli ten test zrobiłeś po płaskim asfalcie i bez wiatru to już widzę że ponad 600W przy 25km/h to nie jest poprawna wartość. Powinno być jakieś ~120W. Wartość wydaje się być zawyżona 5x czyli podobnie jak było w Asi bac855. Problem jest taki że ta nowa aplikacja nie ma już opcji do kalibracji.
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Też mi się wydaje że zawyża i to sporo, tym bardziej że w nogach nie jestem mocny😂
Kolejną dziwną sytuacja jest moc, bo z mojej baterii po naładowaniu mam 58,8V i 35A w piku, max jaki mogę uzyskać chwilowo to 2058W.
Aplikacja i licznik pokazują max 2490W, a to raczej niemożliwe do uzyskania z tej baterii.
Załączniki
IMG_20230418_085920.jpg
Atak_Snajpera
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:27

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: Atak_Snajpera »

Przypadkiem natknąłem się na ciekawe komentarze pod postem na cycowskim Facebooku. Okazuje się że cyc zlecił fabryce przeprojektowanie kontrolera x6 i to ponoć jest powodem tego że między innym ja od dwóch miesięcy nadal nie dostałem informacji o wysyłce mojego x6.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... n__=%2AW-R


https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=644C4ED8
dareksad
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 5:30

Re: CYC Motor X1 STEALTH BAC855 konfiguracja wspomagania

Post autor: dareksad »

Tego raczej nikt się nie dowie jakich dokonano zmian o ile dokonano, może chodzić np o coś całkiem innego.
U mnie X6 ze Stealth działa bez żadnych problemów i śmiało mogę napisać, że lepiej niż z ASI BAC855.
Na pewno sama aplikacja jest dużo łatwiejsza do ogarnięcia i bardziej intuicyjna.
ODPOWIEDZ