Pytanie do użytkowników bafanga BBS02B - dźwięk silnika bez obciążenia

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
eWojciech
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2022, 16:09

Pytanie do użytkowników bafanga BBS02B - dźwięk silnika bez obciążenia

Post autor: eWojciech »

Cześć wszystkim!
Od miesiąca jeżdżę na rowerze elektrycznym wyposażonym w silnik Bafang BBS02B 750W. Pamiętam jak jeszcze nie założyłem silnika na rower, podłączyłem go do baterii zobaczyć jak pracuje. Uruchomił się, ale z lekko grzechoczącym dźwiękiem. Uznałem, że może tak ma być i do dzisiaj jest tak samo czyli gdy kadencja silnika jest wolniejsza niż aktualne przełożenie przerzutki, to pojawia się ten dźwięk (chociaż jadąc na rowerze, jest to ledwo słyszalne), a na obciążeniu (łańuch ciągnie rower do przodu) dźwięku chyba w zasadzie nie ma. Nagrałem film, na którym słychać ten dźwięk. Czy u Was też coś takiego obserwujecie? Jeszcze nie smarowałem silnika smarem Mobilgrease 28. Zastanawiam się czy nie należałoby najpierw zgłosić tego na gwarancję (kupione w PSWPOWER). Najechałem około 250km.

https://www.youtube.com/watch?v=keuf3sEhdEI
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pytanie do użytkowników bafanga BBS02B - dźwięk silnika bez obciążenia

Post autor: tkoko »

Każdy silnik ma "swój" dźwięk szczególnie przy nagrywaniu w ciszy. Na moim chomiku masz nagranie mojego Yocha 500 wat (klon Bafanga) "Yoch dźwięk.mp4", oraz "głośność silników.mp4" gdzie są porównane głośności różnych silników.
http://chomikuj.pl/tkoko
Osobiście nie widzę "problemu" choć dodatkowy smar na dużej zębatce być może wyciszyłby nieco przekładnię.
eWojciech
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2022, 16:09

Re: Pytanie do użytkowników bafanga BBS02B - dźwięk silnika bez obciążenia

Post autor: eWojciech »

Dziękuję za odpowiedź :-) Faktycznie u Ciebie słychać podobne dźwięki. Ciekawi mnie tylko teraz jak podchodzi sprzedawca czy ogólnie Bafang do wymiany smaru na własny jak podałem wyżej, pod kątem ewentualnej utraty gwarancji.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4924
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pytanie do użytkowników bafanga BBS02B - dźwięk silnika bez obciążenia

Post autor: tkoko »

eWojciech pisze:
27 cze 2022, 22:27
Dziękuję za odpowiedź :-) Faktycznie u Ciebie słychać podobne dźwięki. Ciekawi mnie tylko teraz jak podchodzi sprzedawca czy ogólnie Bafang do wymiany smaru na własny jak podałem wyżej, pod kątem ewentualnej utraty gwarancji.
Jeżeli po wymianie oryginalnego smaru na "własny" zdarzy się podobna sprawa jak Gregory
viewtopic.php?p=108424#p108424
zapewne będzie problem z reklamacją. Jeżeli zębatki i łożyska będą OK a wada będzie inna (np. sterownik) to reklamację powinien uznać, a czy uzna to inna sprawa.
nono
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 12 kwie 2020, 18:53

Re: Pytanie do użytkowników bafanga BBS02B - dźwięk silnika bez obciążenia

Post autor: nono »

Pswpower w przypadku mojego problemu z tsdz2 zgodziło się po uprzednim kontakcie mailowym na otwarcie silnika i samodzielną diagnozę, ale najpierw wymagali zdjęć plomb gwarancyjnych, wiec warto zrobić sobie takie zdjęcia zawczasu póki są niezdarte.
ODPOWIEDZ