BBS02B - znikające napięcie oraz stukot

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
MariuszASM
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 26 cze 2022, 14:03

BBS02B - znikające napięcie oraz stukot

Post autor: MariuszASM »

Cześć,

zestaw 750W praktycznie nowy. Wszystko jest ok, jeździ jak się spodziewałem. Są jednak dwie niepokojące rzeczy.

1. Display 750C w wersji bluetooth. Mam ustawione aby pokazywał napięcie. Po paru minutach napięcie znika i ekran przełącza się na tryb nocny - włącza się światło. Wszystko pracuje poza tym prawidłowo. Światło mogę wyłączyć ale stanu napięcia już nie, dopóki nie wyłączę i włączę ekranu (brak w menu opcji % i V). Jeżeli mam sparowany telefon to mogę to V z poziomu telefonu włączyć bez problemu... Jakby się zawiesił to by chyba padło wszystko. W pokazuje prawidłowo, prędkość też.

2. Stukot przy dodawaniu gazu manetką. I tylko manetką. I tylko sam nie wiem w jakich okolicznościach. Losowych. Nie znalazłem przyczyny. Czasami ruszy z manetki i jest ok, czasami nawet jadąc jak chcę trochę przyspieszyć na chwilę to już coś stuknie. Dźwięk jakby z silnika lub korby. Docelowo i tak manetka idzie jako tryb walk, więc może nie ma sensu nic robić. Smar mam, ale postanowiłem ze 100km zrobić chociaż nim przesmaruję. Ogólnie cicho silnik chodzi, więc nie smarowałem jak to gdzieś ktoś pisał by zrobić to po zakupie od razu. Może to być też wina kasety - jakaś stara XT 11-36 10 rzędów, co nie wpływa dobrze na linię łańcucha (ale tu też nie używam skrajnych biegów z dużym przekosem). Łańcuch nowy, kaseta stara, może jednak tu jest problem. Tylko pedałując nawet na max wspomaganiu wszystko śmiga jak nowe.
MariuszASM
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 26 cze 2022, 14:03

Re: BBS02B - znikające napięcie oraz stukot

Post autor: MariuszASM »

Dla potomnych - lekko za luźny łańcuch. Tak podczas jazdy cieżko było namierzyć temat. Manetka dawała jednak zauważalny zryw, wystarczyło jedno ogniwo skrócić i wszystko jest w porządku. Stukot był tylko w momencie kiedy rower jechał za wolno i nie kręciłem pedałami. Jeżeli tylko prędkość była odpowiednia lub kręciłem pedałami to wszystko było w porządku.

Problem ze znikaniem V - tego raczej się ogarnąć nie da, wyglada jak błąd oprogramowania 750C - napisałem do producenta, na razie cisza. Wystarczy jednak włączyć ręcznie światło i wtedy wszystko działa cały czas.
ODPOWIEDZ